Cunk on Earth (2022) (seriál)

Hvězdička dolů za kopírku Ali G, ten formát rozhovorů je identický, ale jako dějepisáře mě to bavilo, fóry se taky povedly a délka dílů i celého seriálu byla navržena bezvadně, takže dohromady milá a příjemná jednohubka, kterých bych klidně mohlo vznikat víc. 75%

Někdo klepe na dveře (2023)

Očividná inspirace Chatou v horách (ta chata je inspirací vyloženě doslovnou), což je o vagon lepší film než tohle (zejména kvůli závěru), nicméně i tak mám Shyamalanův styl rád a místní hodnocení pod šedesáti procenty je mi teda záhadou. Bylo to originální, napínavé a uteklo to jako nic. 80%

Den cvoka (2002)

Místy docela prdel, určitě originální, ale i přes mírnou stopáž se to celkem rychle začalo opakovat pořád dokola a dost se to táhlo. Na druhou stranu to byla zajímavá sonda, u které by mě hlavně zajímalo, kolik procent lidí takto reálně žije, přičemž předpokládám, že asi dost. 50%

Honičky králička Bugse (1981)

Looney Tunes mě kdovíjak nebavili ani jako dítě, jako dospělého mě logicky baví ještě míň. Na druhou stranu to má moc příjemnou stopáž, sem tam se povede nějaký fór, ale že bych to kdy potřeboval vidět znova, se teda říct nedá. 50%

Gia (1998) (TV film)

Nezajímavě zpracovaný nezajímavý příběh o nezajímavém člověku #1 264 871, který nezvládl prachy a slávu a propadl se do drog a chlastu. Nahá Angelina Jolie, nad kterou se tady x lidí rozplývá, mě taky nedojímala, takže dohromady nic moc. 35%

Pokrevní bratři 2 (2009)

O kus horší než jednička, ale pořád ještě dobrý film pro nenáročného diváka, což jsem přesně já - má to hlášky, řežbu, dobrý soundtrack a i vlastně celkem zajímavý příběh. Podruhé už to vidět určitě nemusím, ale na jedno podívání to bylo tak akorát. 70%

Navždy spolu (2012)

Utahaná, nezajímavá a omletá romance, která má prvek změny v tom, že holka ztratila paměť, nicméně vše ostatní je stokrát viděná břečka, které nepomůže ani věta 'podle skutečné události'. Jak můžou být podobné filmy v červených číslech, je mi záhadou. 30%

Lví hlídka (2016) (seriál)

Průměrný seriál, těžící ze slávy Lvího krále, který je ale pořád ještě lepší než Lví král 2. Invence se tady teda moc nenajde, scenáristicky je jeden díl jako druhý, ale aspoň to není hloupé a řeší se tam nějaké problémy a u dětí se podporují hodnoty, takže nakonec docela v pohodě. 55%

Tohle je náš svět (2016)

I jako učitel domácí výuku rozhodně podporuji, nicméně takovouto extrémní a extremistickou zase teda úplně ne. Film každopádně nabízí mnoho podnětů pro přemýšlení, což se u většiny konkurence říct nedá, a to musím ocenit. 70%