Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Na první dva díly této nové trilogie jsem byl ještě hodný, tady už to nejde. Budu hodnotit jak tuto část, tak celou trilogii jako celek. Takže: nulová invence v ději, což je u fantaskní galaxie neuvěřitelné; trapné postavy v čele s dementem Kylo Renem; nuda, ano nuda při SW, opět neuvěřitelné; halda logických failů, které nemají obdoby - duch Luka chytí meč a zvedne X-Wing, který desítky let hnije pod vodou, aby následně bezvadně létal (srovnání s opravou X-Wingu na planetě u Yody), Palpatin (wtf) a jeho letka asi tisíce křižníků, kdy každý má kanon na zničení planety (kurva wtf), propojení Rena a Rey (wtf), blesky ničící celou flotilu... Sere mě na tom především to, že to popírá veškerá pravidla. Ze Star Wars se stala tupá píčovina beze smyslu, logiky, emocí a zábavy. Hrůza. 15%

Bad Black (2016)

Tak bohužel. Nakonec se z toho dokonce vyklubala chytrá zápletka, nicméně fórů ubylo minimálně na půlku, což je samozřejmě přesně to, proč na to koukat. I tak měla spousta momentů něco do sebe (Ugandan key - kladivo, Ugandan dance - třesoucí se rozstřílený voják), ale oproti Who Killed Captain Alex? citelný "kvalitativní" propad. 55%

Staříci (2019)

Srovnání se Vzpomeň si je na místě. Stejný příběh, stejné tempo, stejný námět, ovšem americký film měl o mnoho lepší scénář, tady se dost často přešlapovalo na místě, děje se našlo tak na 60-70 minut max. Nahoru to posunul jedině špičkový závěr. 70%

Odříznutí (2018)

Malinko výhrad by tam bylo..., ale jinak je to brutální jízda s ratingem 18+, kde o rozkuchané mrtvoly, bodání nožem a všemožné masakrování kdekoho rozhodně není nouze. Do toho atmosféra jako svině a chytrý příběh. Skopčáci se pro jednou překonali a natočili solidní psychologickou a fyziologickou řežbu. 90%

Ježek Sonic (2020)

Bylo to takové velmi dětské, dějově opravdu nepřekvapivé, jednoduché a možná i místy stupidní. A to proto, že to je určeno dětem a navrženo podle počítačové hry o rychlém ježkovi sbírajícím kroužky. Čas od času dobrá sranda, bezva herci a celkově pohoda, takže ještě čtyři hvězdičky. 70%

Kmen Andromeda (1971)

Na rok vzniku velmi působivé minimalistické sci-fi, které se nespoléhá na efekty, ale na atmosféru, která je tedy místy celkem solidní. Škoda delší stopáže, kdy děj neutíkal dopředu tolik, jak by to chtělo, protože to by jinak bylo bez přemýšlení za plnou palbu. I tak ale silný nadprůměr. 85%

Hlava nad vodou (1993)

Severské komedie mám rád a viděl jsem jich už spoustu, ale abych se jednou pousmál až v úplném závěru a zbytek filmu se nudil a lámal si hlavu nad tím, jak moc hloupé to celé je... No, čas od času se nezadaří a tohle je přesně ten případ. Ty dvě hvězdičky jsou skoro moc. 30%

Outsider (2020) (seriál)

Ještě čtyři za špičkové první dva díly, místy hodně solidní atmosféru... a to je vlastně všechno. Spousta věcí měla obrovský potenciál, který vyšuměl do ztracena (schopnosti Holly, schopnosti El Cuca), + Jackův debilní závěrečný přerod. Ještě jsem hodný s těmi procenty. 70%

Proud času (2003)

Sem tam nějaké to klišé, realističnost nic moc, místy se to celkem vleklo, že jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdami. No a pak přijde bitva a ta byla špičková, kurva. Dohromady tedy nic moc, doporučit to určitě nemůžu, ale tu třetí hvězdičku ještě vyškrábnu. 50%

Jumanji: Další level (2019)

Takový scénář bych možná napsal taky... a každopádně bych nepopíral pravidla světa (hru pro čtyři najednou hraje sedm postav včetně koně, který je tam jenom proto, že je potřeba pro děj a pak má křídla - hnus), ubral půlhodinu stopáže a přidal vtipy. Ale aspoň to uteklo, tak ještě tři hvězdičky. 50%