Deník Anne Frankové (2001) (TV film)

Veškeré dění v koncentrácích bylo ztvárněné naprosto špičkově, hnus a beznaděj z toho jen čiší, akorát mi přijde strašná škoda, že dvě třetiny času se film odehrává v úkrytu, což po celkem krátké době začne být repetitivní. Zkrátit to, mohla to být absolutní bomba, ale i tak je to hodně kvalitní zážitek. 85%

Zlouni (2022)

Zklamání. I poměrně slabé (v úrovni animáků) Encanto je lepší než tohle. Moc se mi to nelíbilo vizuálně (lidi, zvířata, napůl lidi se zvířaty), ani obsahově, kde byl příběhový oblouk jasný od začátku. K tomu to nebylo kdovíjak vtipné, takže celkově jen lepší průměr. Hodně podobné Zootropolis je někde úplně jinde. 65%

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Normalizace se oproti šedesátkám (obrat o 180°) vyznačuje kvalitními komediemi a z hlediska tohoto žánru je to opravdu nejlepší období české nebo československé kinematografie. Ne že by mě tenhle film až tak bavil, ale originalitu a propracovaný scénář to prostě má nepopiratelné. 70%

Zjizvená tvář (1932)

Ze začátku celkem zajímavé a když se to rozjelo do řežby, tak i solidně akční a s dobrým killcountem, nicméně také předvídatelné, ke konci hodně utahané a když se k tomu připočte moje averze vůči mafiánským filmům, není z toho ani průměr. 45%

Jim Jefferies Alcoholocaust (2010)

Tak takhle by to šlo - dělat si prdel ze všeho, co jde, hlavně nevkusně, přes čáru, černohumorně, urážlivě, rasisticky, homofobně - to je přesně můj šálek čaje. A nejvíc mě samozřejmě pobavilo házení špíny na pánbíčkáře, tam mi srdíčko vyloženě poskočilo radostí. Inteligentní zábava pro slušné lidi <3. 90%

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

20% zajímavých dialogů (například o házení mincemi hned v úvodu), zbytek totálních sraček, kdy jsem nechápal, co se děje. Možná kdybych znal detailně předlohu (Hamleta), něco bych tam objevil, ale takhle musím hodnocení končit, jak jsem ho začal. 20%

Smoke (1995)

Takový ten typ filmu, který úplně nemusím - nikde nezačne a nikde nekončí, nějakým lidem se dějí nějaké věci a celý děj je složený vlastně jenom z rozhovorů. Druhá věc je, že to bylo celkem zajímavé a místy s dobrým přesahem (fotoalbum), ale víc jak průměr z toho stejně nebude. 60%

Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

U rákosníků se občas zadaří (Kimi no na wa), ale většinou je to bohužel hodně velká bída (animace se mi nelíbí subjektivně) zejména z obsahového hlediska. Jako tady dvě a půl hodiny keců o hovně. Za celý život jsem moc nepochopil, co se lidem na anime líbí. 15%

Bílý žár (1949)

Celkem rozvláčná a dějově nepříliš zajímavá detektivka, která má na svou dobu sice zajímavý ústřední nápad s infiltrací policisty ke gangsterům, nicméně celkový dojem je spíše podprůměrný. Holt už asi v dnešní době nemají moc podobné filmy šanci uspět. 45%

Chaplin (1992)

Jako většina biografických filmů je to špičkově natočené i zahrané a z historického hlediska velmi obohacující, nicméně pro mě nepříliš zajímavé a v tomto případě ještě celkem rozvleklé. Takže obecně určitě kvalitní film, který ale ze svého pohledu nedokážu úplně docenit. 55%