Děcka jsou v pohodě (2010)

Takto som sa naposledy nudil na školení v jednej nemenovanej firme, kedy som zaspávala a želal si aby toto utrpenie už skončilo. Čo to bolo? Vrcholne o ničom, nezáživné, nebol to môj tip, nesadol mi a do budúcna si iba zívnem ak niekto spomenie tento snímok, ak si naň vôbec spomeniem.

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

to bolo niečo, v dobách keď sme si videoprehrávače iba požičiavali na jeden, dva dni, toto bola prvá kazeta zasunutá do pristroja a mnoho sa nás vtedy zišlo pred TV, boli sme ohúrený a fascinovaný. Po filme sme si s bratrancáma stavali roboty zo všetkého, cheva, lego, Merkur, proste všade boli roboti a boli to časy, dávno minulé no v hlave stále žijúce v nás. To bolo niečo, nič podobné už nezažijem. Nič podobné už nepríde, všetko sa to stratilo v čase...

Láska a jiné závislosti (2010)

Príjemná romantická komédia so smutným nádychom pobavila naše srdcia v jedno sychravé odpoludnie.

Fighter (2010)

Nikdy som nemal v láske filmy boxerského charakteru, možno preto, že prvý boxer ktorého som začal vnímať bol Muhamad Ali s Parkinsonom alebo preto, že udieranie päsťami do hlavy mi nepríde ako celkom rozumné riešenie existencie jedinca. Nevidel som ani toľko ospevovaného Rockyho a ani nechcem. Tento film mi však prišiel ako príjemné spestrenie sobotného večera a Bale opäť raz dokázal, že patrí k svetovej hereckej elite. Marky Mark ako vždy ťahá druhé husle lebo on na tie prvé proste nemá, zatiaľ... Oscara pre pána Balea prosím, lebo ten je úžasný. A keď už nie pre film isť na film, ale kôly vychrtlému Batmanovy určite.

Den poté (2004)

Neviem prečo má tento režisér potrebu stále riešiť katastrofu globálnych rozmerov keď si nevie urobiť poriadok ani v jedinom zábere. Prečo on takto ničí filmy svojou povrchnosťou, neprepracovanosťou a skutočne nelogickými činmi. Tak ako by to mohlo byť velkolepé je to presne tak nezáživné, za hlavu chytajúce a príšerne nudné ako celá jeho tvorba. Či ako to mám nazvať.

Na doraz (2010)

Toto roztrúsené a miestami nemravné schéma ma pobavilo a potešilo v jeden nedeľný večer po boku s mojou priateľkou. Aj sme sa pobavili, aj sme si zanôtili ( Hey You ) aj sme prežili pekný večer. Fajn oddychovka bez dákeho používania šedej kôry mozgovej, proste ľahnem, zapnem a vegetím.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Začiatok a moja otázka v hlave, pre pána na čo to čumím? Po pár minutách sa, ale môj postoj zmenil a ja som sa začal nefalšovane baviť a dokonca fandiť v bojoch ktoré hravo schovajú do vrecka aj super akčné trháky s dôb nedávno minulých. Áno je to volovina hrubého zrna, ale ja som sa bavil a oddýchol si pri pohodovom filme v ktorom je možné takmer všetko. Zábavne natočené a milo zahrané. Hudba nie je môj šálok čaju, ale všetko ostatné som hltal a príjemne sledoval osudy ľudí nesmierne ...

Černá labuť (2010)

Pohľad do mysle šialenej ženy ktorú posadnutosť po dokonalosti dovedie až za hranice reality všedných dní. Bez Natalie by bol film klasickým priemerom tejto doby. Aronofskeho cit pre brutalitu ktorú dokáže divákovy servírovať postupne či sa mu to páči alebo nie je obdivuhodný a pocit stiesnenia Vás prevedie celým filmom, ktorý stojí za pohľad a rozoberanie pri pivku s dákym filmového umenia znalím protivníkom. Oscar pre Natalie sa už nesie, jej krehkosť vniesla do filmu presne to čo potreoval na to aby zostal v mysliach divákov presne tak dlho aby sa pekne rozložil na molekuly a vstrebal sa do umeleckých záhybov kôry mozgovej.

127 hodin (2010)

Výborná hudba a i kamera. Výborný herec aj prostredie. Všetko to pekne hrá a diváka postupne vťahuje hlbšie do deja v ústrety nepríjemnej realite.