Nenarození (2009)

Zvýšená míra strašidelnosti opět sráží celkové hodnocení. Pro časté konzumenty horroru a pro ty, kteří se rádi nechají strašit a nesnaží se pod tlakem hledat logické chyby, velmi slušná záležitost.

Strážci - Watchmen (2009)

Ke skvělým 300 se Snyder příliš nepřiblížil. Přílišné ambice, na které ukazuje zejména samoúčelné násilí a nahota, jdou dohromady pouze s vizuální stránkou. Příběh v polovině drhne, celá motivace spočívá pouze na neurčité hrozbě jaderné války a to i kvůli absenci situace obdobné rozmístění raket na Kubě. Celá část s vězením je zbytečná. Pointa je hezká, ale zvrhlá, a nepřináší žádné nové argumenty. Pokud ale vezmu začátek a konec, vizuální stránku, a zábavnost, vyjde mi silnějších 7/10.

Alias (2001) (seriál)

Po druhé sérii.

Saw 5 (2008)

Narozdíl od minulých dílů stojí více na shrnování a vysvětlování, což se poměrně výrazně podepisuje na míře akce a množství twistů. Přesto je zpracování i přítomná akce stále kvalitní, a nechybí ani několik momentů, které šokují na úrovni příběhu.

Dokonalý kruh (1997)

Kenović velmi hezky vykresluje své postavy a jejich vzájemné vztahy, a zasazuje je do velmi věrohodného (jak by také ne) prostředí městské válečné zóny obléhaného Sarajeva. Do celkového obrazu mi ale nezapadají některé prvky hrající zbytečně moc na city – trampoty zvířátek (opravdu jen těžko hledat něco emočně apelativnějšího než pejska na vozíčku), a už vůbec celá metafora s uzavřeným kruhem, pro níž těžko hledat jiný motiv než emocionální vyvrcholení filmu (a přitom se tolik nabízí souvislost se "začarovaným kruhem násilí"). Příliš věrohodné není ani závěrečné zneškodnění ozbrojené jednotky dvanáctiletým Kerimem.

Robin Hood (2006) (seriál)

Osvěžující a vizuálně velmi hezký dobrodružně-komediální seriál, který nezkazí ani ta trocha občasného patosu. K některým dalším komentářům: neberte ta nízká hodnocení zas tak vážně, když někdo vidí z celého seriálu pět minut, tak se ostatně ani jinak brát nedají.

Next (2007)

Zábavné akční sci-fi s promyšlenou logikou a o něco lepší první polovinou.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Vynikající až do deváté sezóny, pak následuje úpadek až téměř na samotné dno, což je v našich podmínkách umocněno novým, silně prvoplánovým dabingem Houmra.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Velmi solidní nadprůměr, který ke slušnému stršení přidává i poměrně hezky zvládnutou psychologickou linku.

Ghost Rider (2007)

Velmi dobrá zábava pro žánrové fajnšmekry, která není kažena žádnými nadbytečnými příběhovými klišé a na nic si tak nehraje.