Anděl u moře (2009)

Ačkoli chápu, že se podobné problémy v Belgii či Francii můžou vyskytovat (stejně jako časem i u nás), jejich podání ve filmu poukazuje spíše na jejich absurdnost a budí spíše než porozumění opovržení. Stejně tak mi chybí i porozumění pro volbu karlovarské poroty udělit tomuto filmu Křišťálový glóbus, ačkoli v soutěži byly výrazně lepší snímky (namátkou Glińského Świnki). Ale možná to bylo tím, že předsedkyně poroty, francouzská producentka Claudie Ossard, u něj jako u jediného nemusela číst titulky...

Mezi dvěma ohni (1995)

Melancholie mezi námořnickými reáliemi moderní Číny přiživovaná setkáním s předčasně dospělou čínskou holčičkou, která svou roli vystihuje ovšem až příliš dokonale a nepříliš reálně.

Právo slabšího (2006)

Škoda málo propracované, či dokonce až směšné motivace hrdinů, která do celkového pojetí jinak formálně velmi dobrého filmu vůbec nezapadá.

Ledová smrt II (2008)

Škoda zlomu ve dvou třetinách filmu téměř úplně likvidujícího napětí a fyzicky neuskutečnitelné závěrečné scény, v níž si oči prohodí látkovou hustotu se žebry.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Ubulenou limonádu (spíš než sitcom) okořeněnou neustálým různě kvalitním vtipkováním zachraňují sympatičtí herečtí představitelé a někdy výborné životní postřehy jdoucí daleko za rámec pouhé snahy o zábavnost. Lepší 3*. Hodnocení po první sezóně.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Škoda, že se tvůrcům nepovedlo do filmu zakomponovat aktuálnější ekologické či politicko-filosofické názory, v tomhle směru to bylo oproti např. Shyamalanovu STALO SE dost bezzubé. Podobně dopadla i psychologie postav, ačkoli Keanu Reeves odvedl skvělou práci a mimozemský původ jsem mu i věřil, Jacobův přerod, na kterém měl film zřejmě stát, je odbytý jednou nepravděpodobnou scénou (nemluvě o jeho dalším chování). Velmi dobré jsou triky, slušná je i akce, skvělé je cameo Roberta Kneppera.

House (2008)

Výborná atmosféra strašidelného domu se rozplyne v neúměrně vysokém množství flashových vložek, které samy obsahují přebytek kamerových efektů.

Dva muži ve městě (1973)

Viděno s hrozným českým dabingem/překladem (1976). Banální děj (velmi zjednodušená verze Bídníků) nevykupuje nepovedená snaha o realističnost, banální dialogy jsou často jen opakováním toho, co už řekl vypravěč. Dvě hvězdičky za film, třetí za příspěvek do debaty o trestu smrti.

Život v moři (2006)

Tento film by se měl paradoxně jmenovat spíše Smrt v moři, protože nemine minuta, kdy by nějaký nebohý živočich nebyl za velmi nechutných zvuků rozkousán, rozžvýkán, vysát. Podle mého názoru je to pro děti velmi nevhodné a to, že je to prezentováno jako opak, je velmi zarážející. Existuje-li nějaký žánr gore přírodních dokumentů, tak tohle je jeho zřejmý představitel.