Battle in Space: The Armada Attacks (2021) odpad!

Dal by som možno hviezdu za vizuál vo vesmíre, ale okrem neho to nemalo nielenže nič, ale aj to, čo to malo, bolo na úrovni Asylumu, takže odpad.

Venom (2005)

Na svoju dobu fajn počin, ktorý som si zo zvedavosti zopáknul po takmer 19tich rokoch, ale v dnešnom merítku už by to bolo max za dve hviezdy. Ponechávam tri za dobu, v ktorej to vyšlo.

Tajná centrála (2022)

Neškodná blbinka v rodinnom superhrdinskom filme, kde žiaľ Owen Wilson hrá len "vedľajšiu" úlohu a prim hrajú decká. Taká iná variácia na Spy Kids alebo We Can be Heroes. Technicky to síce neoslní ale bolo to na štandardnej úrovni pre rodinné filmy, technických vychytávok sme dostali dosť a zaujímavých, hrdinovia nenudili a rozprávkový happy end potešil. Komediálna zložka pokrivkávala, ale to preto, že Wilson a Peňa sú herci pre starších a nie deti, takže to moc nesadlo, resp. mohlo byť lepšie. Ja som s tým veľký problém nemal, samozrejme pozerať to sám bez desaťročnej dcérky, asi by to nebolo rovnaké.

Safety (2020)

Veľmi pekný filmík, ktorý som odkladal tri roky a zbytočne, pretože to patrí do ranku filmov ako Radio, kde je šport až na druhom mieste a ide skôr o životný príbeh, životnú lekciu a poukázanie na to, čo niektorí berieme ako samozrejmosť, ale nie je to tak a to rodina. Tu by si mohol brať Torreto príklad, keď zakričí vo svojich filmoch "Family". Nejdem riešiť, do akej miery sa to týkalo skutočností, keďže to bolo inšpirované reálnym príbehom, nejdem riešiť, že Disney to urobil "jednoduchšie" pre hlavného hrdinu, ako to muselo byť v skutočnosti, je to film, ktorý ma po dlhšej dobe chytil za srdce a možno som citlivejší, keď si pozerám komenty niektorých chladných bez emócii existujúcich jedincov a navyše som nikdy nič proti USA nemal, takže nie som proti nim zameraný, ako výhovorku na všetko to berú tí, ktorí za všetko vinia ostatných len v sebe nevidia chybu, nepoznajú minulosť, veria hoaxom a sú hlavne tendenční. Ale späť k filmu, je to pekný príbeh o rodinnej súdržnosti aj v časoch, kedy ide o veľké rozhodnutia a veľké riziká, ktoré ovplyvnia budúci život všetkých zúčastnených. Normálne mi na konci vyhŕkla slza a to sa u Disney+ filmov veru nestáva, takže gratulujem Disneymu a tento film si ukladám k tým srdcovejším.

Hádej, kdo je vrah (2022)

Tak si to zhrňme: 1. Nie je to satira, je to pohľad na jebizmus v hlavách dnešnej generácie namyslených, rozmaznaných a tupých mileniálov, ktorí riešia problémy o hovne, pretože ešte hovno zažili a nevedia nič o zodpovednosti, pokore, úcte, slušnosti, výchove, každý chce byť influencer, youtuber, podkastér a jednoducho ktokoľvek, kto sa len pretŕča pred kamerou a v skutočnosti hovno robí a aj spoločnosti je hovno prínosný atď. 2. Nebola to komédia, jedine z toho uhla pohľadu, že to bolo trápno vtipné kvôli stupídnemu správaniu sa stupídnych nesympatických postáv, ktorých skladba bola totálne ale totálne politicky korektná, t.j. dostali sme lesby, pestrý výber národností, väčšinu ženských postáv atď. atď. 3. Pointu som odhalil okamžite pri nájdení zbrane. 4. Postavy sa fakt chovali tak idiotsky, že byť medzi nimi, tak ich tam zabijem všetky do poslednej, aby sa nemnožili medzi sebou, teda až na dve... POZOR SPOILER... 5. ...dve lesby, ktoré samozrejme prežili ako jediné, čo je dnes predsa trendy SPOILER END 6. Toto má byť dnešná podoba slasherov? Tak to pán Boh zaplať, že sa stále dajú pozrieť staré a kvalitné tituly, pretože tak ako generácia, ktorú tento film zobrazuje, je pre tento svet hodná menej ako kopa hovien, tak aj tento film je hodný len lepšej kopy hovien. Ešte šťastie, že existuje Asylum, kvôli ktorému tento film neskončí v odpade. 7. Jedna hviezda za slušné technické spracovanie, ktoré si nezaslúžilo tak jebnutý scenár a jebnuté postavy v ňom a navyše nesympatické kastingové výbery.

V pasti: Barcelona (2023)

Nebolo to úplne márne, ale na prvú časť sa to nechytá ani z kilometrovej diaľky a nie je to ani vina "neamerického a nehollywoodskeho" castingu, ale scenára a absencie nejakej zmysluplnej akcie a niečoho, čo by chytilo a nepustilo človeka. Myšlienka nebola najhoršia, ba dokonca bola zaujímavá a koniec zostal taktiež otvorený, ale myslím si, že po tejto časti už univerzum asi nerozšíria, čo je škoda.

Domácí tým (2022)

Nevyrovnaný mix rodinnej komédie a športovej drámy v prostredí detí. Ale na druhú stranu Kevin James vždy poteší, že hrá ešte Taylor Lautner, to som ani nevedel a Rob Schneider si strihol zasa jednu z tých svojich bláznivých kreácii aj keď na minimálnom priestore.

Amphibious (2010)

Jedna hviezda za Parého a jeho niekdajšie akčné fláky, inak prachbieda ála Asylum.

Sladký domove! - Série 1 (2020) (série)

Veľmi veľmi silné tri hviezdy. Z klasickej kórejskej "trapédie=trapas+komédia" sa presúvame do hororu a následne sa striedajú prvky trileru a drámy až do samotného konca. Vopred človek nevie, ktorá postava kedy zomrie, samozrejme s výnimkou hlavného hrdinu a to je fakt super a zároveň to naserie, keď odíde ten, ktorý si to nezaslúžil. Triky ujdú a ak sa to naozaj podobá komixovej predlohe, tak paráda, ale tá ma neťahá. Ja som si to užil, som zvyknutý na klasické šikmooké náreky a potoky sĺz, som zvyknutý na ich škriekanie a keď sa k tomu dopasujú dobré gore scénky, riadna kopa fajn príšeriek, ktoré sú takmer nesmrteľné, tak prečo nie. Síce cliffhanger ďaleko slabší ako napr. v Alice in Borderland, ale na druhú sériu si rád počkám a nechám sa prekvapiť, keďže tu máme zasa a opäť inú verziu apokalypsy a tej nikdy nie je dosť.

Milénium (1989)

V dnešnej dobe by to pohorelo a bolo to na úrovni Asylum produkcie, ale v roku 1989 to muselo byť aspoň sčasti odvážne sci-fi, ktoré naviac bolo relatívne aj originálne, jednak výmena hlavných postáv po cca pol hodine, jednak myšlienka a spracovanie časových paradoxov, celkom fajn spracované a pohľad na rovnakú scénu očami (uhlom pohľadu) dvoch ľudí, to tiež nebolo bežné a vlastne to naskočilo do trendu až o pekných pár rokov neskôr. Čo film zráža k len tak tak biednemu priemeru s tromi hviezdičkami s odretými ušami, tak jednak technické spracovanie v ďalekej budúcnosti so slabými maskami a jednak kopa nevysvetlených resp. nedotiahnutých vecí, ako príchod ľudí z minulosti do budúcnosti a samozrejme explozívne finále, ktoré bolo jednak zbytočné a jednak sme sa nič nedozvedeli o tom, kam sa postavy dostali, stačil malý niekoľkosekundový pohľad na svet, to by bolo lepšie ukončenie. V čase vydania by som to hodnotil vyššie, teraz u úcty k famóznym osemdesiatkám dávam tri hviezdy, inak by si to zaslúžilo skôr dve.