Mother's Day (2010)

Hustá atmosféra, totálne nepredvídateľné (predlohu nepoznám a ani poznať nechcem), drsné, dramatické, krvavé, nervydrásajúce, trošku na chovanie postáv dementné, ale totálne psycho. Tento film mi ležal na disku 9 rokov a zbytočne. Odporúčam.

Skleněný (2019)

Ďalší dôkaz toho, akí tupci v posledných rokoch majú možnosť hodnotiť filmy na kedysi skvelej a serióznej stránke ČSFD. Dnes je to už len odvar slávy minulej. Fantastické zakončenie famóznej trilógie oceniť jednou dvomi hviezdami, to dokáže len skutočný imbecil. Na čom zakladám svoje tvrdenie? Na tom, že ak sa niekomu neľúbili predchádzajúce časti, tak určite by nešiel do kina na nové pokračovanie. A komu sa ľúbili predchádzajúce časti, ten musel byť unesený. Atmosféra, ktorá by sa dala krájať, vsuvky na ktorých sa niekto mohol smiať boli psychopôvodu Hordy, takže to tak malo byť. Neskutočný stret na konci, ktorý by som prirovnal k akémukoľvek xy miliónovému komixovému blockbusteru, napriek tomu, že tu finále stálo tak tisícinu toho, čo v súčasnej komixovej špičke. Perfektná pointa a zistenie aj pozadia. Skvelé vtiahnutie do skvelého a uveriteľného univerza z ktorého by som si rád pozrel ešte akýkoľvek film, čo sa však kvôli tupcom, ako sú tu, nestane. Úžasný hudobný podmaz mierne inšpirujúci sa aj Dunkirkom. Stretnutie entít v podobe Vyvoleného alias Overseera, Rozpolteného alias Hordy a Skleneného alias Mr. Glassa, tak toto stálo za to. Jedno pozitívum tie stupídne nízke hodnotenia mali a síce, že som ja blbec začal trošku pochybovať o výslednej kvalite a tak ma to nakoniec ešte viac prekvapilo svojim ťahom na bránku, svojou previazanosťou s predchádzajúcim časťami trilógie a prirodzeným naturalistickým spracovaním. Takto si ja predstavujem evolúciu ľudstva. A tie drísty, že Bruce je už starý? Za prvé, vekovo áno, veď hrá vyše 40 rokov, že? Za druhé, ten človek sa už roky nemení. Za tretie, jeho stret s Jamesom McAvoyom bude raz legendou. Za štvrté, prítomnosť legendárneho Samuela L. Jacksona, to už bola len čerešnička na torte. Btw. tie komentáre typu Kotletky, to snáď ani nie je možné. Ale čo sa dá očakávať od indivídua, ktoré dalo Dark Knightovi jednu hviezdu, Avatarovi jednu hviezdu a Spectre dokonca odpad? Alebo Pafnuc, ktorý dal Avatarovi opäť jednu hviezdu a Arrivalu odpad? Takéto odpady by nemali mať právo vôbec hodnotiť, pretože nadhodnotiť film o jednu hviezdu, ako sa priznám, že robím občas ja, to sa dá zniesť, ale urobiť radikálne odpaly, tak to je moc.

Pěsti ze železa 2 (2015)

Bez ambícii, bez výpravy, bez väčších mien. Takže asi tak. Dve hviezdy sú aj dosť.

Pěsti ze železa (2012)

Aaale, nebolo to až také zlé, ako to byť mohlo. Veľmi veľa urobila aura okolo Rusela Crowea a Davea Bautistu. Súboje fajn, triky ušli, príbeh fantasmagória, ale dalo sa. Určite lepšie ako dvojka.

Static (2012)

Taký zvláštny film so sympatickým Milom Ventimigliom a zaujímavým koncom.

Vraždy podle předlohy (1995)

Slušná kriminálka a triler v jednom, sympatické obsadenie, potešil aj Will Patton vo vedľajšej úlohe. Správne vyšinutý vrah a dosť nepredvídateľný dej. Potešilo.

Planeta 51 (2009)

Skvelo obrátený príbeh o strete s "mimozemšťanom". Skvelá animácia, dobrý vtip a pomrkávanie nielen pre najmenších ale aj pre dospelých viď. alien dog... :)

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Krásna animácia, originálne spracovanie, niečo podobné ako planéta 51. Dobrodružstvo na úrovni, dobré chytľavé pesničky, ktoré sa páčili mojej malej dcérke a v niektorých momentoch fakt nadpriemerný vtip aj pre malých aj pre veľkých. Potešilo.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Veľmi slušný ba až dobrý vstup na Hollywoodske plátna legendárnej postavy, ktorá sa stala takým vzdialenejším duchovným nástupcom Benna Hilla a poznajú ju celé generácie a rozosmieva ich rovnako.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Skvelý Rowan Atkinson po tretí raz v úlohe agenta, ktorý by zatopil aj Bondovi, samozrejme smiechom. Obsadenie opäť slušné, ale to sa už po tretí raz opakujem. Beana nebude nikdy dosť. :)