Poslední střih (2022)

Francúzom to nejako v poslednej dobe už nepadá od ruky ako kedysi. Toto bolo trápne, tupé, ak to mala byť paródia na zombie filmy, tak veľmi slabá.

Bender: Zoloto imprerii (2021)

Čakal som ďaleko viac, už mám čo to od Rusákov napozerané, ale toto bola fakt slabota. Toto bola komédia? Tak to riadne trápna.

Bender: Nachalo (2021)

Neuvěřitelné příběhy - Známky života (2020) (epizoda)

Lepšie tri hviezdy. Táto časť bola ako časť z niekdajších Aktov X a to jej veľmi pridávalo na kvalite. navyše sympatický kasting, ktorý zatiaľ v Amazing Stories je už takou nejakým základným znakom (až na druhú časť), technicky zručne natočené, mysteriózne, opäť by som si to vedel predstaviť aj v celovečernej podobe.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Tak už aj HBO sa radí k šmejdom a hajzlom typu Netflix, ktorí vydrbávajú so svojimi divákmi a fanúšikmi. Ako ma nasral Netflix pri už veľkom počte nasilu ukončených a nedotiahnutých seriálov (naposledy 1899), tak sa teraz k tomu pridalo aj HBO. Raised by Wolves bolo neskutočne pomalé, bolo to miestami takmer filozofické sci-fi, ktoré perfektne vypĺňalo medzeru medzi Alienmi a novou dvojicou Prometheus a Covenant, nečudoval by som sa, keby to bol chcel niekedy prepojiť. Bolo to pomalé a možno nezáživné zo začiatku, ale tak mi to vliezlo pod kožu, že po dopozeraní poslednej časti druhej série s vedomím, že je koniec, ma doslova ovládol hnev, kedy by som bol natrieskal po sprostých prašinách všetkým, ktorí sa podpísali za ukončenie tohoto perfektného mysteriózneho sci-fi, ktoré by si svojimi tajomstvami nemalo problém začať ani s famóznym Dark-om, ktorý bol samozrejme úplne iný, ale mysterióznom doslova oplýval a rovnako aj jeho nedokončený nástupca 1899. Čo by som dal za to, dozvedieť sa koniec tohoto príbehu. Rovnako ako v prípade 1899 som okamžite hľadal, či na nete niekde nie je nejaký scenár, predloha, kniha, čokoľvek, žiaľ nič, je to len v hlavách scenáristov a ja tak musím zasa prehltnúť horkú slinu a potlačiť v sebe neskutočný hnev a aroganciu tvorcov, ktorí si takto zahrávajú so svojimi fanúšikmi. Ste špiny a bodaj by vás to raz všetkých dobehlo.

Covington Cross (1992) (seriál)

Tretí zo série dobrých historických seriálov, ktorý by som usadil na druhé miesto spolu s Viliamom Tellom po Robinovi Hoodovi s Michaelom Praedom. Pekné dobové spracovanie, pozerali sme to celá rodina.

Villém Tell (1987) (seriál)

Kedysi veľká vec, aj keď trochu viac v tieni staršieho a predsa omnoho lepšieho a hlavne slávnejšieho Robina Hooda s Praedom v hlavnej úlohe. Ale bolo to fajn.

Máma mezi Marťany (2011)

Sterilný priemer, ktorý ťahalo navrch jednak technické spracovanie, ktoré v danej dobe bolo skvelé a jednak to má pekné srdiečko t.j. posolstvo pre deti, takže aspoň tie tri hviezdy dávam po opätovnom zhliadnutí s dcérkou.

Jízda smrti (2023)

Veru čakal som horší film, ako som nakoniec dostal. Určite lepšie ako Memory, je vidieť, že toto bolo mierené pre kiná. Slušné technické spracovanie, slušná akcia, samozrejme nelogické správanie sa záporáka na konci, ale to sa musí odpustiť. Liam Neeson v lepšej forme.

Mona Lisa and the Blood Moon (2021)

Nezáživné a nepomáha tomu ani dvojica Kate Hudson a Ed Skrein, ktorý napriek svojej béčkovosti by sa nemal zahadzovať v takýchto brakoch.