Vagrant Queen (2020) (seriál)

Mám obavy, či zvládnem viac ako jednu časť. Triky zaspaly dobu tak 20 rokov. Momentálne vo voľnom čase pozerám Killjoys, ktorí boli kritizovaní za triky a výpravu, ale toto je s maskami tak na úrovni Star Trek The Next Generation, ale ten bol oproti tomuto neskutočne pútavejší. Uvidím, šancu tomu dám, ale pilot bol neskutočná slabota. UPDATE po zhliadnutí celej série. Absurdná príbehová linka, postavy infantilné a debilné, spracovanie z obdobie deväťdesiatiek, humor o ničom, príbeh o ničom, flashbacky o ničom. Neviem, či to mala byť nejaká satira súčasnej alebo minulej sci-fi tvorby, či to mala byť pocta niečomu, čo nepoznám, ale nepochopil som existenciu tejto stupidity. Pozrel som si to čisto z dôvodu záujmu o to, ako môže táto blbosť skončiť, ale nikomu neodporúčam to isté, ak vám je čas drahý.

Vesmírná propast (2022)

Obrovské sklamanie. Absolútne ignorujte komentár debila Stumbleine , pretože je totálne mimo a absolútne do hodnotení nezasahuje aktuálna averzia voči Putinostanu, minimálne ja si pozriem filmy od kohokoľvek a je mi jedno, čo tá krajina stvára. Okrem americkej a európskej produkcie pozerám ázijskú aj ruskú a ruských filmov mám napozeraných XY a na tento som sa fakt tešil. Dve hviezdy sú za technické spracovanie, ktoré Rusi už dávno dotiahli na úroveň USA, ale zbytok je čistá hanba. Scenár niekto napísal na jednu A4 rovno aj s dialógmi, strihač bol asi na ťažkých drogách, lebo to je postrihané vyslovene katastrofálne, flashbacky pri takej "dĺžke" boli vyslovene kontraproduktívne a nejaká väčšia snaha totálne absentovala. Oproti tomu je dvojica Attraction, Koma, The Blackout či Superdeep o svetelné roky inde. Dokonca aj Sputnik bol ďaleko lepším aj sci-fi filmom aj aliením spracovaním. A čerešnička na záver, je to vo svete len s katastrofálnym sterilným anglickým dabingom, fuj. Po rusky som sa v škole neučil, ale radšej si pozriem ruský film v origináli s titulkami, ako po anglicky. Dokonca aj technicky výborný ale scenáristicky deraví Guardians boli ako z iného sveta. Toto bol len ako hodinu a pol trvajúci videoklip bez štipky kvalitného scenára a to jednoducho omrzí. Dal som si tu námahu, aby som to zhliadol celé a nepretáčal som to a keby som bol na drogách, tak skúsim tipnúť, že súdruhom sa páčil Interstellar a skúsili si ho po svojom, ale tam, kde vyššie spomenuté ruské snímky bodovali, toto prepadlo na plnej čiare, okrem vizuálu.

Rodina na baterky (2021)

Neskutočne originálny, chytľavý, kreatívny, z reťaze utrhnutý a najmä aktuálny (youtube, FB, soc. siete, Elonove roboty) animovaný trhák, ktorý si ma získal spracovaním, myšlienkou, skvelým humorom, potrhnutou rodinou, vzťahom dcéra a otec (vidím sa tam o pár rokov :) Nasmiali sme sa celá rodinka a odporúčam vrelo každému.

StarBeam: Novoroční oslavy (2021)

Dcérke sa to síce páčilo, ale toto bola vyslovene fakt a naozaj omáčka pre tých najmenších a dievčatá. Pre dospelých to je strata času.

Hodný dinosaurus (2015)

Dlho predlho mi ležal tento animák bokom, kým som si našiel čas a pozrel ho spolu s osemročnou dcérkou. Čo k tomu dodať? Áno, čerpá to určite z predchádzajúcich počinov ála Leví kráľ či Dobu Ľadovú, ale... ALE spracúva to všetko doslova a do písmena úchvatne. Na to, že je to už sedem rokov starý film, tak animácia je doslova dychberúca a nenapadá ma konkurencia, dokonca ani Ako vycvičiť draka sa na to nechytalo. Príbeh je jednoduchučký ako facka, ale o to krásnejší je dvojitý záver. Veľmi ale naozaj veľmi silné štyri hviezdy, pretože tam, kde je myšlienka či už jednoduchá, ale krásna, tak tam audiovizuál totálne ale totálne odrovnáva všetko, čo som doteraz videl.

100% Vlk (2020)

Lepšie tri hviezdy. Začalo to ako nejaká vlkodlačia verzia Paw Patrol, ale nakoniec to prebiehalo predsa len inak. Animácia ušla, ale žiadna sláva, na dnešnú dobu je to sterilita. Aj 15 rokov staršie filmy od Pixaru či Dreamworksu sú úplne niekde inde. Nevadí, 8ročná dcérka to takto nerozlišuje, tak sa nad tým povznesiem aj ja. Príbeh originálny, akcie primerane, vtipu tak akurát, nič extra ale ani nuda. Takže taký lepší priemer.

Příběh žraloka (2004)

Nevidel som to roky a musím povedať, že oproti Nemovi je to veru slabotka. Dcérka sa síce ako tak zabavila, ale že by jasala od šťastia, že to pozerá, tak to teda nie. Tesne predtým sme si pozreli Wall-E-ho a to bola veru trochu iná liga.

VALL-I (2008)

Aj po dlhých 14tich rokoch som si po opakovanej projekcii teraz s už osemročnou dcérkou krásne užil jednak úžasne nestárnucu vizualizáciu, jednak milé scény a k tomu super dobrodružstvo. Je to krásny, rodinný film, v ktorom sa menej hovorí, ale o to viac je tam ostatných citov a emócii a to je dámy a páni umenie.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Opäť super ako aj prvá časť. Kopu vecí síce pochopia skôr starší ako deti, ale o to ide, aby to bol film pre celú rodinu. Držal som tento film na HDD pár rokov, kým ho dcérka bude môcť pochopiť a dočkal som sa. Zabavili sme sa, malo to nejakú tú klasickú nosnú myšlienku, super animáciu a originálne spracovanie čo sa týka vizuálu, takže za mňa pekné štyri hviezdy.

Raubíř Ralf (2012)

Aj po tých rokoch od premiéry to malo svoje kúzlo a s dcérkou sme si to užili. Pekná animácia, zaujímavý príbeh, originálna myšlienka, bavili sme sa. Už sa teším na dvojku, ktorú som na rozdiel od tejto prvej časti ešte nevidel, nakoľko som čakal, kým dcérka trochu vyrastie, aby to mohla pochopiť... :)