Věčnost (2020) (seriál)

Maličký nenápadný projekt, ktorý je skvelou satirou dnešnej doby pri pohľade do blízkej budúcnosti. Robbie Amell to skvele ťahá a Andy Allo je fakt k nakusnutiu. Pekná kombinácia správnej dávky vtipu, drámy, napätia a tajomna. Odporúčam a čakám na ďalšiu sériu. UPDATE po druhej sérii: Seriál zvolnil humornú časť a pridal na tej dramatickej. Neviem, či to je najvhodnejšie rozhodnutie, ale zatiaľ je to stále zaujímavé. UPDATE po tretej sérii: Seriál naozaj prešiel z čistokrvnej komédie a satiry dnešnej doby do skôr dramédie, čo už začína byť trošku nasilu a hlavne sa bojím, že skúša trpezlivosť fanúšikov, aby sa nakoniec nestalo, že skončí predčasne. Inak je to po technickej stránke stále fajn, aj keď vidieť, že na rozpočte už šetria a prvá séria jednoducho zostáva neprekonaná. Myšlienka, ktorú tu otvorili a skončilo to v poslednej časti je naozaj zaujímavá a zároveň znepokojivá, lebo je to až neskutočne realisticky, s prihliadnutím na správanie sa veľkých firiem, spracované, tak očakávania sa vysoké, uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne. Radšej by som bol ale, keby sa vrátilo k prvej sérii, ktorá bola ďaleko viac odľahčená.

Forever (2014) (seriál)

Čakal som omnoho viac, tých tajomstiev a tajomného tam bolo dosť, vedel by som si predstaviť aspoň ešte jednu sériu, ale žiaľ to naťahovali až príliš. Videné v čase vydania, dnes by som to už asi nezvládol.

Cena života (2020)

Tak náhodou na prvotinu to vôbec nebolo také zlé. Slušné spracovanie, výprava tak akurát, obsadenie samozrejme no name s výnomkou Neala. Myšlienka obohratá tisíckrát, ale to je už vo filmovom priemysle bežné. Jediné, čo naozaj bolo prepálené, tak to sa zhodujem s ostatnými - stopáž. Cca 30 minút menej a je to na tento typ filmu tak akurát.

Šílenci na táboře (2001)

Vyslovene zabitý čas. Ľutujem, že som to vydržal až do konca, ale ja som taký masochista, že keď je film stupidita, tak ho namiesto vypnutia dopozerám do konca aj so spoločným hraním sa na mobile napr. Takže takto berte aj to hodnotenie. Že sa tu objavil Justin Long a iné mená, tak to bol len omyl.

Zajatci robotů (1989)

Tento film som hľadal cca 20 rokov a mylne som si ho pamätal ako americkú produkciu. Veľká to chyba. Jedná sa o celkom miestami podarený miestami hrozný osemdesiatkový sci-fi japonský zárez, ktorý je samozrejme už možné hodnotiť len z nostalgického pohľadu, ale dá sa. Tento film mi chýbal do trojice Robot Jox, Robot Wars a teraz Gunhed, samozrejme ten ďaleko za prvými dvomi menovanými.

Legenda o zlaté perle (1987)

Zlatá nostalgia spojená v jednom s osemdesiatymi rokmi, šialenou koprodukciou (Hongkong a Západné Nemecko) a mixom všetkého možného (fighty, ťavy, mimozemšťania, dobrodružstvo ála Indy, napodobenina Božskej relikvie aj priamo s napodobeninou Jackieho Chana...). Ale ono to normálne fungovalo. Skvelý film, ktorý človek hľadal takmer 20 rokov, kým sa k nemu dopátral. Objektívne by to malo mať určite nižšie hodnotenie, ale z pohľadu do minulosti nemôžem inak.

Zlaté dítě (1986)

Staré zlaté osemdesiatky, čo k tomu viac dodať? Eddie Murphy vo svojej asi najlepšej dekáde, Charles Dance a kungfu gangsta fantasy komediálny príbeh? Z nostalgie dávam štyri aj keď objektívne by to malo byť nižšie.

Mulan (2020)

Silnejšie tri hviezdy. Určite to nie je tak slabé, ako sa o tom písalo. Casting bol skvelý a to nielen v hlavných ale najmä vo vedľajších úlohách (Donnie Yen, Jet Li atď.). Choreografia súbojov slušná, nie pecková, ale určite nie bezkrvná a nudná. Výprava pekná, triky tak akurát, čo by mohlo byť lepšie, nakoľko to stálo dosť veľa. Ale určite nie som sklamaný, ako bol svet vo svojich komentároch. A tie hnidopišské komenty číňanov, že sa to nedrží histórie? Ty vole, veď je to fantasy, tak ak tam máme fénixa a čarodejnicu, tak akceptujem aj nepresnosti v dobovom oblečení, výzbroji či architektúre. Ale čo už. Ja by som uvítal ešte nejakú tú polhodinku naviac. Predsa len pri tak veľkom epose v hranej podobe je to o niečom inom ako pri animáku.

Niko 2 (2012)

Opäť som zaspal ale dcérke sa to opäť páčilo, tak dávam zlatý stred. 50%

Město andělů (1998)

Jedna z najlepších romantických drám, aké som kedy videl. Ten koniec bol neskutočný. Videl som to naposledy cca 20 rokov dozadu a musím si to zopakovať nejako nasilu s manželkou, ktorú to obišlo...