Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Slabulinké tri hviezdy aj s privretými očami. Človek by čakal kopu invencie po ohlasoch na posledné časti série, ale ono nie. Toto by som bral ako taký úvodný film k jednoduchému seriálu a nie ako plnohodnotnú časť série, resp. jej spin-off. Málo vtipu, dobrodružstva tak akurát, ale toho vtipu a zábavy či už pre najmenších, tak aj pre celú rodinu, naozaj zúfale málo. Škoda. Síce je ten prepad v kvalite stále lepší ako pri sérii Shreka, ale aj tak to zabolí, kam sme sa to až dostali.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tarantinov upírsky úlet baví aj po dlhých rokoch od uvedenia. Drsná zostava na jednej strane v čele s Clooneym a upírska na druhej strane v čele so sexi a okamžitého pretiahnutiahodnou Salmou Hayek. Krvi sú tu litre, masky ujdú, humor tak akurát. Najlepšia časť z celej série.

Proměna (2022)

Pre pubertiakov v rozpuku fajn, ale pre menšie deti ako moja osemročná dcérka a taktiež pre dospelých nie až tak skvelé až na pár vtípkov a humorných situácii. Encanto bolo úplne niekde inde.

Super-Blb (2022)

Po Alibi.com druhý najlepší zárez od bláznov okolo Philippa Lacheaua, ktorý Nickyho Larsona odsúva až na tretie miesto. Brutálne gagy, pri ktorých mi až ksichtom trhalo od toľkého smiechu, premakané pomrkávanie na najslávnejšie komixové značky od DC a Marvelu, dokonca aj akcia stála za to, jednoducho must-see titul ako sviňa. Odporúčam všetkými desiatimi a musím znovu skonštatovať, že v poslednej desaťročnici niet lepšej komediálnej party ako je Philippe Lacheau, Tarek Boudali a spol. a to myslím v rámci celosvetovej produkcie. A mimochodom je to ďaleko lepší komixový film, ako posledný Batman a to som skalný komixový fanúšik, ktorý väčšinou napere komixom plné palby.

Ebigejl (2019)

Jedna hviezda za snahu o originalitu a jedna za slušné technické spracovanie. Kto čakal na Eddieho Marsana, tak nech si nechá zájsť chuť, pretože je to ako pri každom ruskom filme len prachsprostá vábnička a priestoru má toľko, až v zadku štípe. Takže tu všetky ďalšie klady padajú. Vizuál bol fajn, krásne vzducholode, ktorých konštrukcia síce postrádala akúkoľvek logiku, ale vyzerali super, zaujímavý vzhľad Inšpektorov a kúziel, ale brutálne chaotický dej a postup postáv, skratkovité bez vysvetlenia či lepšej náväznosti na seba, vyzerá to, ako keby zostrihali dlhé hodiny materiálu na 100 minút a neriešili, čo ako do seba bude zapadať. Klasické ruské fantasy, ktoré má z každého rožka troška, ale vo výsledku nič poriadne. Sci-fi snímky idú Rusákom omnoho lepšie ako fantasy. Neodporúčam na zhliadnutie.

Ježek Sonic 2 (2022)

Prvú časť som videl v pohodlí domova, druhú som si dal s osemročnou dcérkou v kine a neľutujem ani jedno ani druhé rozhodnutie. Kým sa prvá časť len tak ľahko naťahovala a rozbiehala, tak pokračovanie vyrazilo na maximálku vpred. Výborné pomrkávanie na Indyho, Avengers a všeličo ďalšie, bavili sme sa s dcérkou obaja. Veľkolepejšie, vizuálne ešte atraktívnejšie, dobrodružné, megalomanskejšie. Už sa teším na tretiu časť.

Naomi - Nevěř všemu, co si myslíš (2022) (epizoda)

Strašný čajíček. Keby bol hlavným hrdinom jeden z rasy, z ktorej pochádza aj Hawkman, tak by to bolo super, ale tá čierna ťapa? Nemám nič proti afroameričanom, ale toto je vyslovene utrpenie. Keď si zoberiem, aký super je Superman and Lois, tak toho je bieda na úrovni Arrowerse z čias pár rokov dozadu.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Nie zlé, poväčšinou dokonca aj zaujímavé a fakt mysteriózne, ale s podobne "odfláknutým" resp. "nie najlepšie zvoleným" zakončením ako kedysi Lost-ovia. Škoda, lebo prvá séria bola fakt že super a človeka to riadne lákalo premýšľať nad pozadím všetkých tajomstiev.

Nad ránem (2019) (seriál)

Mohlo to byť na štyri hviezdy, lebo rozbeh bol veľmi sympatický, taký mix Love and Monsters (aj keď to vyšlo neskôr, takže inšpirácia bola asi opačne) a Zombieland (spracovaním). Absurdné komické situácie, flashbacky, nepravdivé flashbacky, komunikácia s divákom, šialené postavy, všetko bolo super. Žiaľ, nakoľko asi patrím do inej doby, tak posrané Netflixácke propagovanie buzien a iných korektných sračiek to stiahlo o hviezdu nižšie, pretože urobili buzny z dvoch zaujímavých postáv, keby to boli nejaké posraté vedľajšáky, tak možno privriem oko, ale takto teda nie.

Encanto (2021)

Animačne krásna a pestrofarebná čarovná rozprávka, ktorá je krásne aj ozvučená a bavil som sa spolu s dcérkou.