• Krátkometrážní

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Pilot: Tady se někdo snaží rejžovat z popularity American Horror Story s od základů vykradeným Devil's Advocate. Slaboulinké tři hvězdy, avšak potenciál zde je. Především díky kvalitnímu obsazení a charismatu Terryho O'Quinna. Hodnocení pilotu: (slabých) 70% _____ 2.Epizoda - Roztomilá variace na Hitchcocka u mne smazala rozporuplné pocity a spolu s následující části si tento malebný hotel získal veškeré mé sympatie, za což vděčí tvůrci především excelentnímu obsazení! ______ 1. série: "Klesající sledovanosti se nedivím. První polovina série je nápaditá, svižná a především zábavná. Což závěrečná druhá půlka naprosto postrádá. Finálové rozuzlení je spíše trpkým zklamáním, než sladkou tečkou za milou mysteriozní sérií. Hostovačka Whoopi Goldberg potěšila. 65%

Vrásky z lásky (2012)

Současné herecké nebe vzdává hold dvěma hereckým legendám/ikonám v sympatické road-movie s lehkou příchutí Babího léta.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Život je jedno velké jeviště aneb každý má svůj Rushmore. Mé první (přemilé) setkání s Andersonem plné překvapení, trefných citací pravidel každé správné gangsterky a především naprosto famózního obsazení. Bill Murray je BOREC, Schwartzman ušatec a Olivia Williams k zulíbání. Maestro? Další počin prosím!

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Hranice stupidity byla překonána.

Víkend (2011)

Civilní, citlivé a realistické drama s příchutí lehounké romantiky přistupující k tématu s lehkostí, která se jen tak nevidí. Závěrečné rozuzlení sofistikovaným způsobem boří veškeré hranice mezi realističností a filmem jako takovým a na místo toho tvoří vlastní pravidla na která pokud nepřistoupíte, budete nevěřícně vrtět hlavou. Obrovské festivalové překvapení.

Strom života (2011)

Strom života rozhodně není pro mainstream. Spíše připomíná řeku, která si líně plyne a je pouze na vás, zda-li se necháte strhnout nebo půjdete proti proudu.

Časové pásmo bylo změněno