• Krátkometrážní

Mayday (2013) (seriál)

Neprávem přehlížený televizní klenot s nádechem Twin Peaks. Epické a dechberoucí ve všech směrech!

Rivalové (2013)

Třetí nejlepší film? Rush, my ass! Film si sám láme vaz nevyváženým scénářem, který si neví rady, zda-li chce být životopisným dobovým filmem (,z čehož se nedovede plně soustředit na ani jednu ze zmíněných postav) nebo nekompromisním závodním trhákem o celoživotní rivalitě. Právě tento fakt moji milí, zlatí uživatelé sráží Rush do vod průměru. Nicméně naše střední generace, jež na osudech zmíněných hrdinů vyrůstala, dokázala tento průměrný počin vyhypovat k nemyslitelným výšinám. Bohužel.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Francis Lawrence dokázal povznést HG z popela rutiny a z podprůměrné, čtenáře urážející předlohy udělal adrenalinem nabitou jízdu na horské dráze. Well, done!

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Technicky nijak zvlášť chladné a odtažité, jako Fincherův remake. Nicméně obsahově a atmosféricky mnohem bližší předloze. ____ Noomi Rapace je Lisbeth Salander, ale Michael Nyqvist rozhodně není Mikael Blomkvist!

Teď a tady (2012)

Co k tomu říct? Jeden kapesník mi opravdu nestačil!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher jako tradičně naprosto precizní, nicméně ve výsledku pouze hrající na efekt. Což je k uvedenému materiálu docela škoda, jelikož značné úpravy proti předloze ději více než prospěly! _____ Daniel Craig je Mikael Blomkvist, ale Rooney Mara rozhodně není Lisbeth Salander!

Pusinky (2007) odpad!

S odstupem času oceňuji onu tvůrčí tvrdohlavost, nicméně obsahově mi tento paskvil nikdy nesedne.

Křídla Vánoc (2013)

Karin Babinská jde nekompromisně hlavou proti zdi. Stejné to bylo u Pusinek, stejná situace se opakuje u Křídel Vánoc. Diváci je buď budou milovat pro jejich excelentní práci s profilováním charakterů, hudební složkou či dechberoucím technickým provedením. Jiní si budou stěžovat na zbytečnou "nedějovost", product placement kapely Kryštof a otravné postavy. Záleží čistě na vás, na jakou stranu se přikloníte.

Carrie (1976)

Kingova předloha byla formou hravá a netradiční. Ač se předloha a De Palmův film obsahem a závěrečným vyzněním značně liší, cit pro hravou formu zůstal. Oprávněná legenda a jedna z nejlepších filmových adaptací nedostižného Boha knižního hororu.

Fish Tank (2009)

Realistické na dřeň kosti!