• Krátkometrážní

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Zbytečně nevyvážené. Typicky "Moffatovsky" epické = jedna velká nafouklá bublina bez oslňujícího obsahu. Je mi líto, tento člověk mi ničím nezvedne že židle, ikdyby se rozkrájel. Ač jedna věc by tu byla. Oznámení o odchodu z postu showrunnera by mě zvedla ze židle do výšky několika metrů!

Insidious 2 (2013)

Rád bych dal tři hvězdy... ovšem Chapter 1 mi přišla daleko vtipnější!

Navždy spolu (2012)

Po Grey Gardens nebylo pochyb o technické stránce, která je znovu brilantní a na žánr jako takový přímo neobvyklá. Leč v rámci žánru ničím neurážející lehký "nadprůměr" se skvělým castingem, soundtrackem a hřejivou atmosférou. Based on true story nebylo nikdy v romantické branži tak realistické!

Válka Roseových (1989)

Mrazivá recese či nařachaný thriller? Záleží čistě na vašem apetitu.

Kick-Ass 2 (2013)

Kick-Ass 2: Hit Girl Origin by byl výstižnější název. Zatímco linie kolem Dava spíše nudí, až otravuje. Dění kolem Mindy místy probleskuje onou genialitou známou z jedničky (sekvence s dodávkou). Výsledek je bohužel neuvěřitelně nevyvážený. Carreyho postava nemá dostatečný prostor, aby rozvinula svůj potenciál; Většina hlášek vyznívá do prázdna; Mother Fucker je opravdu tragická figurka, která dovede pobavit jenom diváka v značně podnapilém stavu. Výsledek? Skvělá dodávková sekvence, vyvážené akční finále a kulervoucí Mother Russia táhnou tento paskvil aspoň do vod snesitelného průměru. Sequel raději ne, prosím.

Grey Gardens (2009) (TV film)

Naprosto odzbrojující herecký galakoncert!

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

"Televizní" legenda, jež si zlomila vaz zbytečně a matoucně nastavovanou druhou polovinou druhé řady. Žena s polenem byla největší frajerka!

Pond Life (2012) (seriál)

Naprosto zbytečná blbůstka o jedné z nejpřeceňovanějších doprovázejících dvojic v historii DW!

An Adventure in Space and Time (2013) (TV film)

Bloody brilliant! Jestli by měl někdo převzít kodrtající kocábku po Moffatovi, měl jím být Mark Gattis!