Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Já vím, měl bych napsat něco o filmu samotném, ale já musím vyzdvihnout především způsob, jakým Gilliam zvládnul smrt hlavního představitele Heath Ledgera. Law, Farrel a Depp ho nahradili dokonale a spolu s úpravami scénáře tyhle změny vůbec nevadí!

Interstellar (2014)

Asi jsem já i oba Nolanové očekávali trochu víc. Jako by se celou dobu film snažil o něco velkého, ale nenastalo to. Interstellar nejde nepřirovnávat ke Kubrickově (a Clarkově) Odysee. Tyto filmy jsou si podobné jak celkovým pojetím, tak dokonce i některými prvky děje, aniž by to snad autoři Interstellaru zamýšleli. Jenomže zatímco Vesmírná odysea znovu definovala žánr filozofického sc-fi, Interstelaru se to nepovedlo. Na druhou stranu je Interstellar především třeba ocenit kvůli tomu, že se po dlouhé době podařilo natočit hardcore sci-fi film, který si vystačí s vesmírnými fenomény a jehož děj nepotřebuje akční nebo hororové scény. V tomhle ohledu je to malý svátek pro skalní sci-fi fanoušky, který by si neměli nechat ujít. Doporučuji vidět v kině na velkém plátně.

Intimita (2001)

Nevím, jestli film není zajímavý opravdu jenom velmi naturalistickými a explicitními sexuálními scénami (odvážnější jsem viděl jenom v tvrdém pornu a v Shortbusu). Na druhou stranu jsem měl pocit, že tyto scény nepůsobí nějak rušivě, tak nějak patřily k zobrazovanému životu. Zajímavý námět.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Vrásčitý čtyřicátník Kostka hraje právě absolvujícího vysokoškoláka? Že je to blbost? Tak se dívejte!

Jádro (2003)

Vsichni asi vime, ze Jadro je od zacatku az do konce sledem vedeckych a technickych nesmyslu. Ale urcite to na me zafungovalo lip nez pateticky Armageddon. V kazdem pripade jsem cekal, ze to bude mnohem horsi.

Jagellonci (2012) (TV film)

Jeden z dalších filmů, kde forma převážila nad obsahem, což je bohužel typickým znakem řady českých dokumentů. O Jagelloncích se víc dozvíte z krátkého článku na wikipedii než z tohoto filmu, kde je zbytečně kladen důraz na jakési fiktivní a unylé pocity a nálady panovníka. Kvůli omezenému rozpočtu jsou pak hrané scénky většinou ve stylu "král jde s loučí po chodbě doleva", "král jde s loučí po ochozu doprava", "král sedí u stolu", případně "korunovace za přítomnosti biskupa a dvou komparzistů". Oceňuji dobrý záměr i nápad, bohužel výsledek je, jaký je.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Basnici uz prekonali hura srandu z predchoziho dilu. Jenomze zaroven zadnou nepridali. Basnicka svezest je pryc, stejne jako ta zivotni. On to neni spatny film, jenomze jsem proste cekal neco jineho. Nezaujalo me to a prisla nuda. A Starobrno nepiju.

Jako pavouk (2001)

Skutečně slabé a hloupé. Včetně pointy.