Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Parazit

Parazit (2019)

Skvělý film. Výborně napsaný, výborně zahraný. Většinu času velmi vtipný, postupně nabírající zvláštní a o dost vážnější styl. Ano, čím víc se to blíží konci tím víc WTF to je, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Bavil jsem se od začátku do konce. 95 %.

Spider-Man: Paralelní světy

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Čistá esence zábavy. Dokonalý vzor akčního filmu, kde se neustále na obrazovce něco děje, i když se třeba zrovna nic vlastně neděje. Je to extrémně lehké a hravé, tak trochu jako sám Spider-Man a působí to dojmem, že se na tom pracovalo opravdu s láskou a chutí. Možná se mýlím a je to jen zdání, ale pocit to takový rozhodně vyvolává. Asi nejblíž, co má pro mě který film k dokonalosti. 99 %.

Spider-Man: Napříč paralelními světy

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Jednička byla velkým mezníkem na poli animace a tohle je ještě o několik stupňů výš. Je téměř k neuvěření, jak to dokáže pracovat s obrazem a hlavně, jak to dokáže animaci využít ke zprostředkování příběhu, emocí i humoru. Přišlo mi, že oproti jedničce to méně využívá komiksové prvky jako panely, textové popisky a přechod mezi rámečky a je to trochu škoda, ale nahradili to takovým množstvím nápadů, až na to jde zapomenout. Animačně si to vyhrálo strašně moc a je kvůli tomu v podstatě nemožné stihnout zaregistrovat úplně vše, co se odehraje a potřeboval bych další zhlédnutí na pochycení dalších drobností, detailů a a vychytávek. Už první díl posunul západní animaci někam dál a pomohl ke vzniku dílům, která se výrazně odlišují od vzhledově stále více podobných snímků od Pixaru, Disney a všech jejich napodobovatelů, a já jenom doufám, že dvojka bude stejným katalyzátorem a dočkáme se dalších neotřelých animáků. Příběhově už se nejedná o relativně uzavřený origin story, tohle už je opravdu mnohovesmírové epické dobrodružství, ale i tak je to výtečný příběh, v jehož středu stojí postavy a který na komiksový film celkem odvážně řeší zakořeněnou neochotu odchýlit se od ohrané vypravěčské struktury a dovolit si pro jednou změnit zaběhlý řád věcí. Ani jsem v to nedoufal, ale dost možná to řadím ještě výš, než první film. Přitom už ten byl u mě v top 5 filmů, co jsem kdy viděl. Asi největším nedostatkem je absence konce, ale zároveň to znamená jistotu dalších dobrodružství ve Spider-Verse a už teď se nemůžu dočkat příštího roku.