Něžné kuře (1978)

Velmi pěkný film. Takový něžný, kriminální, vtipný.

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

Celkem mě překvapuje relativně nízké hodnocení. Pro mě to je jedna z nejlepších řad, která si v mnohém nezadá s předchozí All-Star řadou. Já jsem naopak kvitoval, že typičtí namakaní mladíci neovládli hru a že to bylo zase o něčem jiném. Většinu hry jsem byl napnutý a těšil se, jak se to bude odvíjet a až do posledních pár dílů jsem si opravdu nebyl jisstý, jak to dopadne. Mírným zklamáním byla finálová 3, ale co, stane se, ne vždy se sympatičtí a milí soutěžící dostanu až do konce. Z té trojice alespoň, vyhrála osoba, která byla nejméně odpudivá, i když jsem ji v oblibě také neměl. Ale mělo to většinu času spád, myšlenku a zajímavé zvraty, proto bych klidně dal 80%.

Putování s dinosaury - Monstra pravěkých oceánů (2003) (seriál)

Žjóva to byla blbost. Ten chlap, jeho předstíraná rizika, zničené vybavení a podobné nesmysly mě iritovali více než poplatky v bance. Na to, jak mám rád dinosaury obecně a Putování s dinousaury, tak tohlem i přišlo hrozně ubohé.U Putování s pravěkými monstry jsem si stěžoval na interakce zvířat a prostředí s kamerou, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká tady a to první bylo oproti Nigelovi zlaté. 2 hvězdičky za to, že tam byla ta monstra, ale takovýhle typ dokumentu už příště vážně ne.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Víceméně souhlasím s Attou. Nejsem si jistý, jestli zakomponování všemožných příběhů různých "zvířátek" tam mělo své místo. Podle mě to není něco, co patří do dokumentu. Na druhou stranu někdy pobavily a hlavně umožnily vymýšlet vlastní zakončení těchto příběhů. S tím souvisí i různé interakce prostředí a tvorů s kamerou. Proč to? Také je tam jako fakt podáno příliš věcí, které prostě nelze vědět a pokud je vědět jakýmsi zázračným způsobem lze, tak bych rád slyšel vysvětlení jak. Za mě 60%. Čekal jsem víc.

EZO.TV (2009) (pořad)

Musím dát za pět, protože tenhle pořad si nezaslouží být hodnocen na úrovni pořadu Volejte Věstce nebo podobných. Žádný z nich totiž neposkytuje tak nefalšovanou zábavu, jako tyhle výplody mnoha chorých myslí. Jolanda s Vlastíkem dalece přesahují současnou úroveň televizní zábavy a myslím, že by se mohli zábavností svých vystoupení směle měřit i s dvojicí Bohdalová, Dvořák. Stačí mi vzpomenout si na slizkou chobotnici, domorodce rodce či na bílé předky (i mamiknu bílou i tatínka bílého) a hned je na mé tváři úsměv. A jestli máte někdo zájem, napište mi otázku. Můžete nejvýše jednu a já vám zodpovím 3.

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série)

Spoiler-free. Nejlepší série co jsem doposud viděl. Hlavně proto, že se tam prakticky nevyskytují zbytečné postavy, které jsou v mnoha jiných řadách. Takoví ti nazdárci (většinou ženy), kterým vůbec nejde o to vyhrát a pokud jim někdo slíbí pěkné šesté místo, tak zaplesají a nedělají potíže. Nebo se dostanou do finále, kde pak vlastně neumějí ani rozdělat oheň a dostanou 0 hlasů. Ti se v téhle řadě prakticky nevyskytují (jen asi třeba Rudi, be se za někoho takového dal počítat) a hlavně proto byla tahle řada tak vypjatá, emotivní, proradná a hlavně moc zajímavá. A občas opravdu zůstává rozum stát, co někteří udělají za rozhodnutí a jak snadno se nechají postričit do zničení vlastní budoucnosti ve hře. Můj favorit, stejně jako valné většiny lidí, byl už od minulé řady jasně Rupert.

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Já nevím, dělat tak rozsáhlý konkurz (prý téměř 500 lidí), takže pravděpodobně s patřičnou finanční motivací, a vybírat z něj ty největší "exoty", mi už z principu nepřijde jako dobrý zákald pro dokument. Některé situace byly dobré a občas mě to i pobavilo (a písnička je hustá), ale už z toho základu se mi to příčí. 45%

Fantom Morrisvillu (1966)

Pro mě překvapivě neznámé a překvapivě dobré. Chyby by se našly, ale na 70% to stačí.

Zdravotní turistika: za operací a pro orgány do celého světa (2009) (TV film)

Ale jo, dobrý dokument. Člověk by hodnotil hlavně obsah a to samo o sobě moc nejde. Na druhou stranu je to asi to nejlepší a ukazuje to slušnou kvalitu, že dokument sám o sobě neruší obsah a je i dobře, že ho příliš nehodnotí, jen celke objektivně podává.

Procitnutí (2012) (seriál)

Nevím, na jednu stranu jsem to zaujatě sledoval, první díly mě nutili těšit se na další, ale postupně nadšení opadlo a dokoukal jsem to jen z povinosti. Většina dílů byla na jedno brdo kriminální zápletky prostiňké a minimem postav. V každém případu byla oběť a obvykle jeden svědek a jeden vrah. Ale o jednotlivé kriminální případy v tomhle seriálu stejně nešlo. A ani ten závěr mě nijak nenadchl, nevím jestli byl na rychlo natočený, když už věděli, že nebudou pokračovat, nebo jestli měla takhle opravdu skončit první řada, ale celý poslední díl (nejen úplný závěr) mi přišel nic moc a trochu pochybuji jestli sami autoři věděli, kam tím směřují. A tučňáka jsem taky nepobral.