Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Graficky promakané je to rozhodně, za to je většina mého hodnocení. Na druhou stranu příběh mi přišel nic moc a jako téměř nepolíbeného Final Fantasy mi ani emotivně nic neříkal a některé postavy byly vyloženě trapné (ty dva klauni ze Shinry).

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

"Není to pocestný?" "Není to pocestný." Po Záskoku asi nejlepší hra s s dokonalým výkonem Miloně Čepelky.

Scapinova šibalství (2012) (divadelní záznam)

Nic moc. Příliš mě to nenadchlo. Více bych to ocenil, kdyby to zanechali v původním stavu, bez všemožných moderních vylepšení, které mi tam neseděli. Různé interakce s diváky byly dobré, ale bez improvizačních částí bych se rád obešel.

Taxík (2008) (pořad)

No, před viděním Můžeme dál? bych dal asi jen dvě hvězdy, ale tenhle nový pořad, který Taxík nahradil, mi ukázal, jak byla tahle předstíraná mobilní soutěž úžasná a jak moc toužím, aby se zase vrátila. 55%

Můžeme dál? (2012) (pořad) odpad!

Ne, obvykle nehodnotím věci po jednom díle, ale tady bych prostě víc nesnesl. Jak mohl někdo tuhle k uzoufání nudnou trapárnu vymyslet a jak se mohou někteří lidé do této zrůdnosti přihlásit nepochopím. Zlatý Taxík. Nikdy jsem ho nijak nemusel a to jejich hrané předstírání mě iritovalo, ale oproti tomuhle je to vrchol televizní zábavy.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Úžasný film. Napínavý od začátku do konce.Teprve teď jsem dohnal jednu svou mezeru ve svém klasickém filmovém vzdělání a udělal jsem chybu, že jsem to doposud odkládal. I přes v současnosti chatrné zpracování strčí film hladce do kapsy většinu novější zombie produkce. V nedávné době jsem sledoval i Walking Dead a znuděně jsem je opustil po první řadě. Nesrovnávám se zombie filmy vedenými v komickém duchu, ale z těch, které jsem viděl a mají být pouze hororové, tento jasně vítězí. 90%

Herkules a Xena: Bitva o Olymp (1998)

Absolutně nezajímavý animák. Grafický styl se mi nelíbil, postavy byly blbé, bylo to nevtipné, nenapínavé a unavující. Nutno přiznat, že seriál Xena je mi z duše protivný a přijde mi nééééééééskutečně trapný, ale nemyslím si, že by mě to nějak ovlivnilo. Přišlo mi to prostě nudné. 40%

Princezna Nevěsta (1987)

"Nikdy nesoupeř se Siciliánem pokud jde o život!" Příliš vína přede mnou, ale výborná zábava. Dobře podané, vtipné a zajímavé. 80%

Mlha (2007)

Ach jo, já fakt nevím. Je to trochu divné, ale fakt se nedokážu rozhodnout, jestli se mi to líbilo. Proto dávám průměr. Kinga jsem měl hodně rád, ale poslední dobou se mi přejedl, protože je to všechno jedno a to samé, často neuvěřitelně vyhrocené a ještě častěji s neupokojivým dějem. Mlhu jsem nečetl a přečetl jsem si, jak moc se liší závěr filmu od knihy a ani zde se nemohu rozhodnout, jestli je to k dobru. Spíš ne. *SPOILERS* Přijde mi to dost vynucené a takové osudově neuvěřitelné. Udělají to zrovna, když je záchrana minutu daleko a ani s tím neváhají, jen proto, aby to vyznělo co nejdůrazněji. Navíc zakončení naznačuje, že nejlépe dopadli, ti co zůstali, takže vlastně říká, že nejlepší je sedět, nic nedělat a čekat, než se pokusit o záchranu. I děj mi přišel celkem dobrý, ale ta davová mentalita, kde se dav nechá strhnout opravdu k čemukoli mě už štve a přijde mi přehnaná. Krátce předtím jsem četl Kingovu Pod Kupolí, kde to bylo velmi podobné, tak už jsem byl dost přesycen. Celkově jsem odešel nenadchnutý, ale uznávám, že to nejspíš není špatný film.