Království koček (2002)

Ne, tak tohle mě opravdu nevzalo. Příliš dětské a podle mého ani tak ne moc zajímavé protože mnoho pohádek a příběhů pro děti mám opravdu rád. 40%

Švestka (2001) (divadelní záznam)

I když to není nejlepší hra od Cimrmanů, přesto si to zaslouží plný počet. Už jen za mou nejoblíbenější postavu, sufražetku Jenny. A vlastně i všechny ostatní ženské role, ty miluji. Stejně tak i telegram, nebo Nastoupil. Ale takhle bych klidně mohl pokračovat, takže tímhle bych to raději skončil. Je to myslím první hra, kterou jsem viděl v reálu a i proto má v mém srdci a hodnocení speciální místo. 88%

Převtělení (2005)

Hm, rozhodně to nebylo špatné. Už jsem viděl mnohem horší horory a tenhle byl i celkem ucházejícně strašidelný. Japonských hororů jsem popravdě moc neviděl, takže nějaké vykrádání, kopírování, napodobování nebo odkazování na jiné filmy jsem nepostřehl. Začátek mi nepřišel nic moc, ale postupně se to celkem rozjelo. Slušných 60%.

Okno do dvora (1954)

Výborný film. Pro mě jasně nejlepší Hitchcokův. Tedy alespoň z těch, které jsem viděl. Napínavé, dobře natočené. I ta romantika tam měla místo. Sama Grace Kelly by mohla dostat stejné hodnocení. :-) 90%

Mimina (2010)

Ta zvířátka, která se tam vyskytovala byla strašně roztomilá. Jinak mě to moc nebavilo. 45%

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

OK, přiznávám, že 50% je v mém soukromém hodnocení obvykle za **, ale myslím si, že k téhle pohádce by to bylo nefér, když se srovná s mnoha jinými televizními, které na ní kvalitou ani v nejmenším nedosahují.

Cesta do pravěku (1955)

Jako mladý jsem to miloval. A společně s knihou Zdeňka Buriana stál za mou dětskou láskou k dinosaurům. Dnes už to trochu zaostává, ale i z nostalgie si to 75% zaslouží. ****

Batman navždy (1995)

No přišlo mi to špatné, ale po shlédnutí Batmana a Robina to ještě celkem jde.

Batman a Robin (1997) odpad!

Ach jo. To bylo ještě mnohem horší než jsem čekal a než jsem si z mládí pamatoval. Myslel jsem, že Batman Forever je špatný, ale tohle nastavilo tak vysokou laťku špatnosti, že není snadné ji nečím překonat. V tom filmu je tolik věcí špatně, že je tomu těžké uvěřit. Film pro mě víceméně skončil ve chvíli, kdy se Batman vytasil s Batcreditkou. V tu chvíli jsem se válel smíchy po posteli (bez přehánění) a nedokázal už brát jedinou část filmu vážně. Malý výčet věcí co je špatně: Batcreditka; obleky s bradavkami; záběry na Batmanův a Robinův zadek a rozkrok a na prsa Batgirl; Waynova přítelkyně, která byla ve filmu zcela zbytečná; účast B a R na plese, kde postávali jak idioti; Batcreditka; největší detektiv, který si nedá dohromady spojitost mezi šílenou ekoložkou z jižní Ameriky a mezi Poison Ivy přiletivší z jižní Ameriky; úplně "vymaštěný" Bane, neuvěřitelně křiklavé a odpudivé barvy (proč jsou ohně zelené a proč byly řetězy a obličeje lumpů v podzemí křiklavě zelenožluté?!); observatoř postavená nakřivo na obří soše; Batcreditka; Arnold Schwarzenegger; Mr. Freeze, laureát Nobelovy ceny a úplně vypatlané a šílené hovado; Zajímavě fungující satelity rozmrazující Gotham; káď se zelenou břečkou (hrachová kaše?) umístěná v podzemí jen aby do ní mohl Robin spadnout; Batcreditka; měnící se Robinův oblek (v jednu chvíli měl jeden, následně jiný); pro "přehlednost ani jednou nevyřčené jméno Nory Fries" (vždy jen "žena"); zatčení Freeze, trvající asi 5 sekund; Alfréd složitě předstírající, že hledá bratra, jen aby udělal z neteře Batgirl; Alfréd i ze smrtelného lože a v bezvědomí vědoucí, kde má Batgirl Poison Ivy hledat; Batcreditka; shazování schopností Batmana - i holka, která jen cvičila judo může být stejně dobrá jako on; komisař Gordon ve vojenské uniformě; neustále hláškování - téměř celý film proběhl v hláškách, minimum normálních rozhovorů, jen slepenec hlášek; Ivyin vražedný nožík se kterým by nenakrájela ani chléb; spor B a R stupidně vyřešený nepomocí B Robinovi; Ivy milující květiny a zapalující skleník s plánem zmrazit celý svět, tedy i rostlinstvo; brusle v Batobleku; hokejový souboj o diamanty; Arkham Asylum vypadající jako hrad v Bradavicích; surfování v oblacích (na těch plechách či co to je pouze stojí a přesto dokázali dělat i přemety); a samozřejmě nesmím zapomenout na Batcreditku; a jistě ještě pár dalších věcí, které jsem ale od včera již vytěsnil z paměti. Dal bych *, ale tohle bylo totální zprznění mého oblíbeného superhrdiny a proto musím jít ještě níž. Ale je to takový lepší odpad. :-)