Mezi námi medvědy (2015) (seriál)

První řada je slušná. Velmi pěkně to vypadá a má to zajímavé nápady. Často je to vtipné, i když obvykle ne zrovna k popukání, ale pobavit se tomu rozhodně daří. S postupem času to ale upadá. Druhá řada je ještě OK, ale už tam náznaky jsou, ale graduje to ve třetí, která je zatím poslední, co jsem viděl. Většinu času mám pocit, že se to ani nesnaží být vtipné. Hlavní snaha je být co nejvíc zvláštní a zajímavý, ale ve chvílích, kdy to postrádá humor nebo opravdu dobrou myšlenku, to vychází naprázdno. Navíc to chytlo chorobu mnoha déle běžících seriálů, kde dochází k eskalaci a věci (chování postav, drobné charakterové rysy, sub-ploty) se dohánějí do stále větších extrémů, protože je předpoklad, že diváci chtějí vidět stále to samé, ale stále lepší a tak je potřeba věci hrotit. Osobně jsem dokoukával spíš z povinnosti a dokázalo to pobavit pouze výjimečně. Stále to ale dobře vypadá, to se musí nechat.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

To je ale děsná konina. Je to lépe natočené než jednička, ale zároveň je to ještě mnohem víc hloupější. V podstatě bych byl ochoten tomu odpustit a ten humor přijmout, ale neberu zrovna jako ukázku dobré filmařiny ono "jsme ztraceni! Ne, tak teď se objevila jedna z hvězd na své cameo, zachrání nás a pak zase odejde." Tohle je přijatelné v parodii, ale tenhle film se snaží tvářit většinu času tak nějak vážně a tyhle deus ex machina brání jeho umístění mezi ty opravdové klasiky. 65 %.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Nejlépe to z žánrů funguje asi jako komedie a i když jsou tam zábavné chvíle, tak jich je příliš málo a to mezi nimi už tak slavné není. Problém je, že mezi těmi vcelku podařenými zábavnými chvílemi se to tváří vážně a o humor se to ani nepokouší. V těch pasážích je to mnohem slabší. Newmanův Roy Bean byl příšerná postava a jeho despotické příběhy byly sestaveny tak, že jako celek nebyly nijak úžasné.Závěrečná akční pasáž pak prostě byla jenom divná a zcela se nehodící. To se ji tam rozhodli nějak dodatečně přidělat? Britské příběhy pana Beana a jeho Teddyho mám rozhodně radši. 45 %.

Povolání: Reportér (1975)

Je potřeba si asi přiznat, že Antonini není pro mě. Od filmu očekávám, že události v něm budou mít svůj důvod a opodstatnění. Že chování postav bude mít nějaký motiv a že mně, jako divákovi, bude ten motiv ozřejmen. Co mi na jeho filmech nejvíc vadí je asi to, že se tváří, jako jiný žánr a mají na něj slušný náběh, ale ve skutečnosti vždy uhnou jinam a onen žánr je jen nosičem něčeho jiného. Jak rád bych přitom místo toho viděl opravdový thriller s ozřejmeným motivem postav a s nějakým směřování. Jenže na to jsem si zřejmě vybral nesprávného režiséra.

Šplhající profesor (1992) (TV film)

Ani bych nepoznal, že to nebylo natáčené v Anglii, tak dobře to bylo zpracované. To úžasné venkovské sídlo, ta restaurace. Neskutečně uvěřitelné. OK, dobře bylo to vážně špatné. Watson byl hrozná parodie, zasazení také, ani ten původní příběh za mnoho nestál a snaha o zasazení do komediální polohy taky příliš nefungovala. 35 %.

Pollock (2000)

Jeden z lepších, ale přesto stále poměrně formulaický životopisný film, který nijak neopouští, nenarušuje ani neobohacuje pravidla žánru. Dovolí to ale vytvořit si dobrou představu o Pollockovi a to je asi to hlavní. 65 %.

Happy End (1967)

Velmi banální příběh, o který by si člověk ani neopřel kolo, byl svým zpracováním a narací přetvořen v něco výjimečného a extrémně zábavného. Spolu s Rodáky asi nejlepší Menšíkova role.

Listopad (2017)

Na můj vkus až příliš pomalé. Myslím, že se z toho dal udělat skvělý horor, kdyby se to pojalo jen o malý kousek jinak a věřím, že by to byl poté lepší film. Ne poprvé neoceňuji absenci barev. Přišla mi zbytečná a vesměs nic nepřidávající. 40 %.

Mŕtvi učia živých (1983)

Automechanik byl celý život pochopitelně zvyknutý mazat, aby to jelo. Pan doktor na takové mazání zvyklý nebyl, přestože i v nemocnici se často maže pro lepší skluz. Pan automechanik nedokázal názor doktora pochopit a vycházejíc ze svého světonázoru si vytvořil mylný závěr a rozhodl se na jeho základě jednat. Nevím, jak Kratina na konci pochopil, co Dočolomanský dělá. Mírně nadprůměrný film. 60 %.

Cesta na Havaj (2017)

Na můj vkus to působilo trochu moc nevěrohodně.