Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Originál jsem neviděl, takže nesrovnávám. Film se mi vážně líbil, což dokazuje i to, že jsem u něj vydržel jsem u něj do tří do rána, přestože jsem ho zahlédl původně jen omylem. Zpočátku mi ani nedošlo, že film je z roku 2000 a je černobílý záměrně. Až když mi v hlavě docvakli herci, tak mi bylo jasné, že s mnou původně předpokládanou dobou vzniku není něco v pořádku. Ke konci bylo možná pár až příliš nepravděpodobných rozhodnutí, ale je to film, takže to tak asi musí být, aby dopadl, tak jak scénáristé zamýšleli. ;-) Určitě se pokusím shlédnout i originál a pak možná komentář a hodnocení pozměním.

Johnny Dangerously (1984)

Slušná komedie. 3* jsou úspěchem, na začátku jsem od toho moc neočekával a ještě mě to celkem překvapilo. Párkrát jsem se docela zasmál, ale zase to není něco, co by mě odrovnalo.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Nuda a utrpení. Jeden z nejhorších českých filmů, co jsem v posledních pár letech viděl.

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Musím říct, že už jsem viděl hodně špatných filmů, ale nic takového jako toto jsem ještě nespatřil a myslím, že ani neuvidím. To, jaký na mě udělal "film" dojem dokazuje i to, že jsem ho viděl už víc než před rokem a stále si ho velmi živě pamatuji. Jedná se o totální blbost na které je špatně úplně všechno. Nelogické jednání postav, když všichni jednají jako naprostí idioti, je opravdu úžasné. Už lupiči, kteří nesnáší svého zlého velitele, protože zabije při přepadení člověka, kterému oni předtím moudře prozradili svá jména, zvěstují katastrofu. A překrásné jsou také "přestřelky", při kterých postavy poskakují jako šílené, přestož nejsou pod palbou, pak se vždy bezdůvodně zastaví a začnou vyděšeně koukat a tím je hned jasné kdo je na řadě, aby byl hloupě usmažen roboty. Všichni jen tupě postávají a zírají a nechávají se roboty likvidovat a roboti zase jindy od nich. Stroje uchvacují tím, jak krásně mění svou velikost, nejdříve jsou uloženi v bednách, poté ční nad všechny stromy, abvy vzápětí stromy čněly nad nimi. A jejich likvidace je bezchybná, když jediné jejich zranitelné místo je na "zadku", lidé střílejí přímo do jejich čel a stále vykřikují věty typu "Sakra, nemohu to strefit!". A poté, když robota zlikvidují následuje téměř nukleární výbuch po kterém nezůstanou na místě vůbec žádně trosky a tráva je tam stále stejně zelená jako předtím. Ani z havarovaného letadla nezůstaly okolo sebemenší trosky. Krásné jsou obří kameny, které po styku s člověkem poodskočí pryč a krásné zídky a v dáli se rýsující silnice na zcela opuštěném tichomořském ostrově. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál, ale to by se z tohoto komentáře stal román. Další body nastiňuje FateKEEPER a i jiné. Ale je pravda, že by si film možná zasloužil i 5 *, protože jsem se vážně bavil a nasmál a film si i po tak dlouhé době dobře pamatuji.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Tahle se mi ze všech teenagerovských komedií líbí asi nejvíce. Možná je to způsobeno mojí slabostí pro Shannyn Sossamon, ale pokaždé se rád podívám.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Nevím proč, ale něco mě nutí se na tenhle typ filmů se dívat téměř vždy, když je to možné. Nebaví mě příběh, nepřijde mi to ani vtipné a přesto pokaždé, když to běží, tak se dívám. A to nejde jen o tenhle film, ale i o jemu podobné. Ale nebavilo mě to, takže jen **.

Nick Fury, zvláštní agent (1998) (TV film) odpad!

Žjóva to teda byla hovadina. Jak mohl někdo něco takového vymyslet to vážně nechápu. Kdybych měl popsat, co je všechno špatně, tak bych tu musel strávit opravdu dlouhý čas. Hasselhof, záporáci, zápletka, inteligence všech, efekty, hlášky, postavy, etc., etc. A oni to ještě dají dvakrát během dvou týdnů!

Nebezpečné známosti (1988)

Pro mě jednoznačně lepší než Valmont i než moderní remake (nemluvě o děsné dvojce). Sledoval jsem zaujatě od začátku do konce, přestože jsem dříve viděl všechny ostatní verze. Musím ovšem přiznat, že hlavní devízou pro mě byl brilantní John Malkovich, který v mých očích pozvedl film jasně nad úroveň těch ostatních. 85%

Čarodějky (1990)

Jako menší jsem neviděl, nebo si přinejmenším nepamatuji a teď už mě to rozhodně neoslovilo. Masky čarodejnic mi teda narozdíl od mnohých přišli nic moc a i některé části příběhu byly proti mému vkusu. Ale uznávám, že pro děti může být rozhodně strašidelné. P.S. Rowan byl fajn.