Total Drama (2007) (seriál)

To je tak strašně moc pitomé, že to není možné. Jenže je tu taky ta skutečnost, že jsem celou první řadu (26 dílů) viděl zhlédl za 6 dní, protože je to zároveň hrozně návykové a chtěl jsem vidět, jak to bude pokračovat. Asi jako u normálního Survivora. Celou dobu jsem si říkal, jaká je to blbost, ale jak to zároveň odpovídá svému předobrazu a zvědavě sledoval, koho a jakým blbým způsobem příště vyhodí. Ta délka je ale opravdu moc a časem se to okoukalo. Druhá řada mě v tuhle chvíli vůbec neláká. EDIT: I po druhé řadě pořád stejně pitomé opakující se a málokdy opravdu vtipné. Přesto si však nemohu pomoct a musím se koukat dál a dál. Takže vlastně jako ty originální show, které to paroduje. Blbé, ale dobře sledovatelné. Po zhlédnutí celého mi vychází trojka jako průměrná známka, ale zároveň nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Sledoval jsem to jako Survivora, kdy mi i záleželo, kdo vypadne, ale navrch to mělo humor, který se různou měrou dokázal trefit a pobavit. Nejlepší bylo jasně World Tour, nejhorší asi Action, i když Revenge of the Island taky nic úžasného nebylo.

Legendy - Série 1 (2017) (série)

Příběh o mexickém chlapci z 19. století, který se musí postavit Quetzalcoatlovi za pomoci mírně přihlouplé kouzelné bytosti s dokonalým čichem a dvou duchů, starého zmateného conquistadora a dívky z naší doby. Postupně procestuje velkou část světa v létající vzducholodi, aby našel pomoc ve svém boji. Určeno spíše mladšímu publiku a pro něj si myslím, že je to dostatečně dobrá podívaná. Umí to být celkem zábavné a postavy jsou docela fajn. Je to jeden velký mix, který míchá legendy z celého světa. Nevím, zda by to pro někoho nemohla být až příliš velká směska všeho možného a zda tam nebylo až příliš sterotypizování kultur, ale osobně myslím, že to bylo v pohodě. Příběhu bych vytkl, že byl chvilkami mírně zmatečný. Asi hlavně proto, že byl občas docela uspěchaný a v některých epizodách se přeskočilo na jiné místo, přímo do děje, bez nějakého bližšího vysvětlení. Neškodilo by možná, kdyby to bylo o něco delší a extra čas byl využit k rozvinutí příběhu. Vypadá to pěkně, i když si myslím, že rozpohybováno to mohlo o něco být lépe. Anglický dabing postav byl dobrý. Celkově jsem se bavil, ale nějaké výhrady tam byly. Hodnocení je spíš na 3,5*, ale spíš bych to doporučil, než ne, takže nechci, aby to jako jediné hodnocení mělo trojku, proto dávám víc. Trochu mě mrzí, že to zcela zapadlo. P.S. Minutáž je sice psaná jako 26 minut, ale na začátku je asi minutová znělka a závěrečné titulky mají nějaké 3 minuty, takže ve skutečnosti je to jen nějakých 22.

Jméno (2012)

Zpracováním ve své podstatě stále divadelní hra. Převedení do filmové podoby tomu nic nepřidalo a asi bych víc ocenil, kdyby to zůstalo jen divadelním představením. Nedovedu se od toho odpoutat. Je to trochu moc udělané, aby každý na každého měl z nějakého důvodu pifku, některé věci jsou ve skutečnosti dost závažné a chování některých relativně kruté a ne zrovna kamarádské na to, aby to vše pak bylo prostě zapomenuto. Chvílemi se to navíc trochu moc vleklo.

Playgirls II (1995) odpad!

Ty zbytečné scény bez pointy, které trvají třeba jen v řádech vteřin a ani nikam nevedou, jsou na tom v podstatě to nejlepší. Ještě horší, než první díl. Ten byl svým zvláštním způsobem hypnotický. Tohle je už jen břečka. Kdo to nazval komedií byl asi Vogon a i tu erotiku tam museli nacpat jen jedním uměle nacpaným striptýzkem na konci, jinak by to taky nebylo slavné. Takže ani jeden žánr není správně a žádný jiný to nemá. Takový milý film, nespadající do absolutně žádné kategorie. Proč to nebrat, že?

Superbad (2007)

Některé věci velmi dobré (hlavně části s policisty a McLovinem) jiné úplně tragické (krvavé kalhoty, valná většina Hillova chování). Celkově snesitelný průměr, kde když člověk přetrpí to špatné, dočká se i celkem dobrých věcí. 50 %.

Blok 99 (2017)

Obecně se mi to líbilo, i když Vaughn hrál až příliš bez emocí. Zkazila mi to ale poslední část, která byla extrémně přehnaná a z relativně slušně udělaného depresivního dramatu udělala spíš absurdní nadsazenou frašku, která byla tak moc over the top, až byla spíš k smíchu a navíc se na ni špatně koukalo. Navíc ani ten příběh nebyl nijak originální.

Endeavour - Múza (2018) (epizoda)

Díl, který svým zpracováním vázne. Policie v něm vůbec nic nevyřeší a ani se moc nesnaží, spíš jen tak běhají od člověka k člověku a povídají si. Zpracování odhalení pachatele divákům navíc není vůbec dobře udělané a zanechalo trochu pocit rozčarování.

Kipo a divotvorná zvířata - Série 2 (2020) (série)

Ani nevím přesně proč, ale druhou řadu jsem si užil víc, než první. Možná jsem na to byl prostě jen lépe naladěn, nebo jsem se s tím světem více sžil, protože přímý důvod ani říct nedokážu. Ono je to tak přehnaně pozitivní a přátelské, že mě to asi očarovalo. Nebo v tom budou nějaké vypocené feromony. Co mi oproti první řadě chybělo, byly všemožné praštěné zvířecí kultury, které byly v první řadě. Zde se z nich vychází, ale nových příliš není. Přesto jsem to dokoukal s velkou radostí a i nějaké to dojetí tam bylo (jak by řekl Dave, "that's actaully quite nice"). Slabších 5* a spokojenost.

Kouzelný dům (1939)

Uh, asi jsem viděl jiný film. Takový který byl plný přehnaných teatrálních postav, nikterak kvalitně natočený a který měl velmi, ale opravdu velmi podivné rozuzlení. Vždyť celá poslední část byla úplně směšná. Velmi právem zapomenutý film. 35 %.

Playgirls (1995) odpad!

Proto, prosím, už podobné filmy netočte a pokud možno netočte vůbec.