• Rodinný

Kamenný most (1996) odpad!

Blbosť ! Za viac slov to nestojí.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Klobúk dolu pred tvorcami tohto diela. Skutočná klasika, bez ktorej si neviem predstaviť Vianoce.

Hĺbkový rekord (1985) (TV film)

Tak v tomto prípade spravila STV skutočne hĺbkový rekord, pretože pre tento seriál siahla poriadne hlboko. Ja som o tomto diele nemal ani poňatia a netušil som, že vôbec existuje. Spočiatku som chcel dať len tri hviezdy, no keďže je tu v hlavnej úlohe geniálny syn geniálneho otca, tak musím jednu pridať.

Muž v soli (1989) (TV film)

Trochu mi to pripomína ďalší koprodukčný seriál "Vojna volov", ktorý je ale výpravnejší a trošku zaujímavejší. No ani "Muž v soli" rozhodne nie je na zahodenie.

Koliba (2009)

Človeku sa chce plakať, keď vidí ako nejakí hajzli rozkradli to, čo si mali Slováci chrániť ako oko v hlave, ibaže to by sme museli byť iný národ. Natíska sa mi otázka, prečo si Česi takto nerozrabovali Barrandov? Je to asi tým, že nie sú takí chamtiví ako my a vážia si to, čo pre budúce generácie vybudovali ich predchodcovia. Mne je 32 rokov, no deväťdesiate roky, mečiarizmus a rozdelenie Československa považujem a vždy budem považovať za najväčšie nešťastie pre slovenský národ. Žiaľbohu ani z tohto dokumentu som sa nedozvedel, kto stojí za touto špinavosťou, t.j. privatizáciou Koliby, hoci to všetci vieme, no nikto si to netrúfne v médiách povedať nahlas. Pekne ďakujem za takú demokraciu! Niekedy sa na Kolibe točili skvelé slovenské filmy, nedávno sa tam ale rozťahovali šlapky a buzeranti v svinskej show Vyvolení, ktorú produkovala TV JOJ. Čiže tieto kedysi výborne zabezpečené ateliéry teraz vlastnia akcionári a iná chamraď istej nemenovanej finančnej skupiny. Som z toho smutný a je mi hanba aj za všetky tie prasatá, ktoré sa pod privatizáciu týchto filmových ateliérov podpísali. Potom nech sa nikto nečuduje, že je slovenský film tam, kde je.

Stříbrná pila (1978) (seriál)

Jedinečný rodinný seriál z prostredia valašských lesákov. Žiadne veľké umenie, no výborné herecké obsadenie, jednoduchý humor a krásna príroda. Odporúčam ako oddychovú alternatívu k dnešnému uponáhľanému životu.

Černí baroni (1992)

Milujem predlohu Miloslava Švandrlíka i film Zdenka Sirového. Pavel Landovský ako major Terazky je jedinečný a nenapodobiteľný. Sto percent na rozdiel od Tankového praporu, ktorý je šunt.

Tankový prapor (1991)

Hulvátsky a primitívny film. Nakoniec ako skoro všetky od Olmera. S Černými barony nezrovnateľné.

Má láska s Jakubem (1982)

Keď som tento film videl pred niekoľkými rokmi, zdal sa mi nudný. Dnes som mu akosi prišiel na chuť, i na atmosféru vytvorenú režisérom Matějkom. Čím som starší, tým sa mi československé filmy páčia viac a viac.