Díky za každé nové ráno (1994)

Trapný film o Ukrajincích v Čechách, kde hrají převážně nesympatičtí herci, mě nezaujal ani před lety, ani teď.

Motocyklové deníky (2004)

Che Gueavarova road movie po Latinské Americe, plná krásných scenérií, chudoby a mladické bezstarostnosti. Na této cestě možná získal své přesvědčení, že nelze zavírat oči před sociálním útlakem a nezměrnou chudobou. P.S. Kdo o něm píše jako o Hitlerovi a uchvatiteli moci, zřejmě toho moc o jeho osobě neví. Howg!

Perný den (1964)

Báječný, hravý film o nespoutaných klucích, kteří se již za svého života stali legendami.Pro mě osobně velká nostalgie a spousty vzpomínek na začátek osmdesátých let, kdy jsem trávil nekonečné fronty před pražským kinem Ponrepo, abych se pokochal atmosférou šedesátek a nechal se bavit geniální jednoduchostí písní a přirozeností čtyřech kluků z L'poolu, vedených lehkou režijní rukou Richarda Lestera.

El Inca (2016)

Venezuelský Rocky bez příkras a hollywoodského pozlátka. Edwin Valero byl ve své době neporazitelný, poháněl ho vztek, touha uniknout prachu ulice a možná i šílenství, pomalu se rodící kdesi v jeho hlavě. Nakonec ho dostal jeho největší nepřítel - on sám. Film se moc nezaměřuje na zápasy v ringu, spíše nám ukazuje, jak Valero žil a ze všech svých sil se sám sebe snažil zničit. Velkým kladem je herecký výkon Alexandra Leterniho, který se pro roli psychopatického boxera snad narodil.

Vražda v Orient expresu (2017)

Velmi dobré. Konečně někoho napadlo obsadit do role Hercula Poirota CHLAPA a ne nějakou přiteplalou imitaci. Děj má, na adaptaci Agathy, docela spád a skutečně fajnové obsazení by nemělo nikoho urazit.

Dabing Street - Supervizor (2018) (epizoda)

Po slabším pátém díle tu máme zase veseleji. Jen je škoda, že nám kluci od filmu nedali větší porci Trojana... Nicméně těžkotonážní Norbert a rozvrkočená Vilma nám dávají zapomenout na horší okamžiky. P.S. Lada79!!!

Mrazík (1964)

Vždycky jsem miloval klasické ruské pohádky, kde se to hemží careviči Ivany, krásnými carevnami, kde se mění lidé ve zvířata a věci. Kde v lůně panenské přírody můžete narazit na chaloupku na muřích nožkách a pokecat si s mužnou ježibabou, nebo bandou nepříliš chytrých loupežníků. Z tohoto důvodu a ještě mnoha jiných, např. nostalgie a občasná touha po klidném příběhu, kde zvítězí spravedlnost a lidé se dokáží poučit z krizového vývoje, dávám čtyři hvězdy.

Slunce, seno, erotika (1991)

Na první a druhý díl jsem si zvykal téměř dvacet let, než jsem oba akceptoval, ale třetí díl je opravdu špatný a nic na tom nemění velký časový odstup.

matka! (2017)

Nesmyslná psychedelická vize od kdysi dobrého režiséra.