Arrow - Kolizní kurz (2018) (epizoda)

Dalo by se říci, že šlo spíše o takový "výplňový" díl, nicméně já byl překvapivě spokojen. Konflikt mezi týmy je zajímavou zápletkou, která doufám ještě chvíli bude pokračovat. Se zarputilostí Dinah to scénáristé možná trošku přehánějí, ale zatím to ještě nepřekročilo tu úplně nesnesitelnou mez (na rozdíl třeba od "olicity" ve čtvrté řadě). Uvidíme také, jaké mají autoři plány do budoucna s Laurel. Příště se můžeme těšit konečně na Theu=Speedy v akci a návrat Roye Harpera.

Arrow - Krize na Zemi X, 2. část (2017) (epizoda)

Zas tak unešený jak vypovídá zdejší hodnocení tedy nejsem. Řada bojových scén (hlavně s generickými nácky) působila značně nudně a prázdně. Nejvíc samozřejmě potěšil návrat Tommyho Merlina. Nejvíc naopak zklamalo to, že ho využili jen na kratičkou sekvenci. Zřejmě Colin Donnell neměl tolik volného času, aby natočil nějaké rozsáhlejší scény, ale stejně je to velká škoda. Nejzajímavější by samozřejmě bylo, kdyby hlavním vůdcem padouchů byla právě jeho postava a Oliver by se mu musel postavit. Jinak ten návrat příběhové linky "Olicity", kterou tvůrci pro tuhle sérii spustili, nám byl čert dlužen.

Arrow - Následky (2017) (epizoda)

Autoři naprosto promrhali možnost seriál po solidní páté řadě (kterou vlastně ale "udělal" jedině Prometheus) určitým způsobem restartovat a rozloučit se s některými postavami, které se prostě časem vyčerpaly a už nemají co nabídnout (Felicity, Diggle?). Odskákala to tak vlastně pouze Thea a to navíc určitě ne definitivně. Odhalení identity Arrowa je sice dobré nosné téma, jenže jestli nás po celou sezónu čekají podobně srdceryvné proslovy otce k synovi jako v úvodním díle, tak je se seriálem prostě konec (o opětovném oživení otravného vztahu "Olicity" nemluvě).

Arrow - Nejbližší příbuzný (2017) (epizoda)

Doufám, že ten náznak z poslední scény dílu opravdu znamená, že se tvůrci rozhodli zpracovat příběhovou linku z komiksové předlohy, ve které se Roy Harper stane dope addictem. Samozřejmě zde upraveno pro Diggla. Tahle zápletka by určitě přinesla větší oživení než neustálé srdceryvné rozmluvy Olivera se synem, nebo obnovení Olicity.

Arrow - Nepřekonatelné rozdíly (2017) (epizoda)

Konečně tvůrci sebrali trochu odvahy, "říznuli" do složení týmu a zamíchali kartami. Jsem zvědav, jak dlouho jim to vydrží a jak dlouho vedle sebe budou fungovat "team Arrow" a "team Arrow B" v rámci konkurenčního boje o to, kdo lépe "čistí" město. Taky jsme se dočkali úplného odhalení béčkové (ehm, nebo spíš céčkové?) quasi verze "legion of doom". Příště se vrátí Roy Harper, tak se snad kvalita epizod udrží alespoň na současné úrovni.

Arrow - Padneme (2018) (epizoda)

Ehm?! To jako herec hrající šéfa SCPD naštval scénáristy ve stylu Joey Tribbianiho, že si sám píše repliky? Jiný důvod pro tak odfláknutou "popravu" výtahem opravdu nevidím. Scény v tunelu pak vypadají tak lacině natočené, že snad i Policie Modrava je na tom s produkcí lépe. Navíc jsme se bohužel opět po čase dočkali až trapně úsměvných "srdceryvných" proslovů k oliverovu synovi Williamovi. Možná je to ale geniální tah scénáristů a hlavním padouchem této série bude ve skutečnosti právě William, který si objednal kompromitující nahrávku na Olivera a nechal ji poslat Caydenu Jamesovi a celý čas se vlastně mstí za smrt své matky, kterou Oliverovi nikdy neodpustil. Muhehehehe.

Arrow - Pocta (2017) (epizoda)

Vidět Davida Nykla jako Anatolyho, je pokaždé fajn, nicméně souhlasím s tím, že jeho linka už je značně vyčpělá. Jinak se jedná o klasický výplňový díl, který seriál příběhově nikam neposouvá.

Arrow - Principy (2018) (epizoda)

Nemám v oblibě tenhle typ epizod, ať už se objeví v jakémkoliv seriálu. Navíc použití téhle konstrukce epizody opět upozorňuje na fakt, že tvůrci se už opravdu vyčerpali a nevědí kam dál. Rád jsem samozřejmě opět viděl Joshe Segarru, v jehož podání se Prometheus stal jednou z nejlepších postav, která se v Arrowerse za těch x-epizod, x-sérií, x-seriálů objevila.

Arrow - Procesní listina č. 11-19-41-73 (2018) (epizoda)

Všichni máme určitě rádi návraty. A návrat v téhle epizodě musel potěšit snad všechny fanoušky Arrowerse. Jasně, Tommy Merlyn v podání Colina Donnella se vrátil už několikrát, ale tenhle návrat byl rozhodně nejefektnější a za mne rozhodně nejpovedenější a nejsmysluplnější. Jinak co se týče příběhu a děje, tak celá druhá polovina téhle sezóny podle mne působí až nechtěně trapně v té premise, že Dragon ovládá ve Star City úplně všechno. Znázornění, že jsou soudci, nebo jiné úřední osoby města zkorumpovaní/vydíraní se přece dá provést i jinak, než že celý policejní sbor poslouchá Diaze na slovo a ještě to v podstatě prohlašuje na veřejnosti. Tohle se tvůrcům prostě nepodařilo a už to půjde těžko napravit. Naštěstí nám zbývají už jen dvě epizody, které se snad budou soustředit spíše na boj. O tom, jak se postava se superschopnostmi bála x-epizod postavit běžnému člověku, s kterým častokrát očividně byla osamotě v intimních chvílích, kde je druhá postava neozbrojena, ani nemluvě.No nic, prostě Arrowerse, proč se vůbec rozčiluji. Přes to všechno je tahle epizoda solidní a v rámci žánru povedená.

Arrow - Rozděleni (2018) (epizoda)

Solidní epizoda v níž potěší hlavně návrat rodiny Bertinelliů (pomrknutí na fanoušky Huntress). Jen se mi zdá, že kvalita akčních scén a kaskadérských výkonů jde nějak dolů - hned několikrát bylo totiž v této epizodě vidět, že kopnutí, nebo úder pěstí jdou zcela mimo a druhé postavy se vůbec nedotknout. To by se asi tvůrcům stávat nemělo.