Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (768)

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda) 

Budu se opakovat, ale musím opět kvitovat interakci Obi-Wana a malé Leii, která to pro mě do značné míry zachraňuje. Návrat Vadera je asi to, na co všichni čekali, působení na Obi-Wana zničující, jenže proč to celé sráží to laciné provedení? Opravdu bylo třeba po lávovém Mustafaru zvolit to úplně nejnudnější možné prostředí nějakého noname generického kamenolomu? Uff, to opravdu bolelo. Samotná akce byla bohužel také velice rutinérská. Umanutá Třetí sestra je fajn, už teď nicméně lituji její představitelku, která se jistojistě stane další obětí toxického Star Wars fandomu. Abych shrnul hodnocení - na tu čtvrtou hvězdu to tentokrát vydrápal jen Vader a to s vypětím všech svých démonických sil.

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda) 

Ve spojení s první epizodou pokračuje spíše zklamání. Samozřejmě potěší cameo klonového vojáka v podání Morrisona, jenže se pokračuje i v "cringe" momentech typu producírování Obi-Wana se světelnym mečem a odhaleným obličejem, když po něm na planetě Diya všichni pasou. Star Wars jsou přitom bohaté na nejroztodivnější propriety, helmy, masky, kterými si může humanoid (záměrně nepíšu člověk) zakrýt tvář ale ne, tvůrci se rozhodli, že je potřeba vytěžit každou setinku sekundy potenciálních záběrů na Obi-Wanův obličej, takže ho tam nechají kráčet jen tak. Velkým pozitivem je skvělá chemie mezi Obi-Wanem a malou Leiou (super casting). Plus samozřejmě závěrečné "poznání".

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda) 

Poněkud rozvláčný úvod, nicméně zřejmě vlastně ani nebylo možné začít jinak, než ukázat beznaděj a rezignaci v galaxii a zlomeného Obi-Wana. Nedá se však ubránit určitému zklamání. Autoři jedou v "zajetých a bezpečných" kolejích, kde ví, že nic zásadního nezkazí, jenže to zároveň znamená, že ani nic pořádného nepředvedou. Prostě pokračují přesně ve stylu Manda a Boby. Jenže já jsem prostě čekal víc. Zatím seriál zachraňuje tradičně dokonalý McGregor. Trochu mě šokoval "cringe" moment honičky Leii v lese při jejím únosu. Scéna kvalitou odpovídala nějaké generické nízkorozpočtové vánoční pohádce z produkce České televize a ne vysokorozpočtové produkci od Disneyho. Jak už jsem uváděl - ještě, že to má McGregora! (plus samozřejmě hudba a známé prostředí, jenže to je prostě málo!) PS: strýček Owen je MENACE!

plakát

Wonder Woman 1984 (2020) 

Uff, no jestli mají Patty Jenkins a Gal Gadot spolu s tvůrčím týmem scénáristů v plánu přijít ještě s třetím dílem Wonder Woman, tak se upřímně děsím jeho kvalit, jelikož jediné, co fungovalo v prvním i druhém díle, byla společná chemie mezi Gal Gadot a Chrisem Pinem. Jakmile zmizel ze scény Steve Trevor v Pineově podání, tak se filmy okamžitě rozsypaly. To je hlavní problém WW1984 i jejího prequelu. Přitom ten film má Gadot, která se od minule přeci jen herecky trochu posunula (byť je to stále v ranku polena), ultrasympoše Pinea, Pascala (jenže v závěru zrůdně přehrávajícího), hromadu peněz na triky (které jsou ale častokrát naprosto směšné, až odpudivé - viz sprinty WW nebo létání, zřejmě většinu rozpočtu na triky spolkla naprosto zbytečná úvodní pasáž na Themyscyře) a slibnou premisu s osobou, která se musí přizpůsobit diametrálně odlišnému časovému období, než v jakém předtím žila (zoufale nevytěžená linka). Výsledek je krajně neuspokojivý a jen ho podtrhuje nezvládnutý závěr a přebytečná stopáž. Pokud má WW1984 nějak parafrázovat Donnerova Supermana s Christopherem Reevem, tak naivitou příběhu snímku se to skutečně povedlo. Jenže zřejmě si tvůrci před začátkem natáčení měli toho Supermana skutečně pustit, aby si uvědomili, že byť ten film byl na svou dobu přelomový a stále v něm jsou fajn momenty a atmosféra, tak z dnešního pohledu už jako celek působí takřka směšně archaicky. Mám reálnou obavu, že při vědomí, že Patty Jenkins má režírovat nový Star Wars film z oblasti pilotů x-wingů, by už tak toxická Star Wars fanouškovská základna, by film v obdobné kvalitě jako WW1984 nemusela rozdýchat a mohka by kolem toho být nějaká velice nepěkná kontroverze. Dnešní internetová doba, je fakt divná.

plakát

Justice League Dark: Apokolips War (2020) 

Krásně syrové a surové, přinášející výborné vykreslení několika (z toho přehršle) postav, samozřejmě v čele s Constantinem. Animace ve své podstatě standardní, neurazí, nenadchne. Bohužel k absolutnímu hodnocení a vlastně i potvrzení samotného vyznění snímku a jeho příběhu, chybí odvaha autorů a studia k razantnímu řezu. SPOILERPokud v celém snímku umírají postavy, přeživší postavy jsou nuceny žít s vědomím toho, že jejich chyby stály životy nejen jejich blízké, ale i miliony jim neznámých lidí a autoři se snaží, aby to na vás co nejvíc zapůsobilo, tak závěrečné "deus ex machina" přepsání reality Flashem (pokolikáté už podobný zásah sledujeme?) logicky vymaže i vaše silné dojmy z vyznění příběhu a po skvělém animáku zbyde spíše jen hořkosladká pachuť. Konec SPOILERu

plakát

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda) 

Timothy Olyphant: hraje x-let šerifa v zapadákově v jednom seriálu. Jon Favreau: Time, nechtěl by sis zahrát u mě ve Star Wars? Olyphant: Wow Star Wars, konečně něco úplně jinýho, než čím jsem se proslavil. Jasně, count me in! A co jakou roli pro mě vlastně máš Jonathane? Favreau: no je tam takový zapadlý město v poušti, který ochraňuje šerif, teda sorry maršál... Olyphant: Aw shit, here we go again (alternativně: same the same, but different, but still same) Dobrá, teď trochu seriózněji - nosná kostra příběhu celého seriálu opět letí někam do pozadí, takže opět dostáváme téměř výplňovou epizodu (pokud nepočítáme cameo na konci). Potěší samozřejmě Olyphant, který je cool snad ve všem, v čem se ukáže. Skalní fanoušci pak zamáčknou slzu z fan servisu v podobě pomrknutí na hodiny a hodiny strávené hraním legendárního Knights of the Old Republic (pro neznalé, pokud jste přijali na Tatooine quest jehož výsledkem bylo zabití Kraitského draka, tak jste kromě hory XP získali i tzv. perlu kraitského draka - v téhle epizodě ji Tuskenové pracně vyhrabali z jeho vnitřností. Perlu jste mohli použít jako velice silné vylepšení světelného meče, nicméně hardcore hráči obsedantně plnící všechny questy v průběhu hry získali i daleko lepší krystaly do světelného meče. Takže se nabízelo další netradiční využití perly - pokud jste ji donesli do tábora Tuskenů, tamější "historik" se s vámi podělil o zcela zásadní informace a tajemství týkající se historie Tuskenů, Tatooinu a vlastně celé "vzdálené galaxie" - nechci úplně spoilerovat, ale Tatooine nebyl vždycky nehostinná poušť, Tuskenové nebyli vždycky nemilosrdní nájezdníci odmítající moderní techniku a nadsvětelné motory ve "vzdálené galaxii" existovaly už dříve, než tak uvádí "neomylný" archiv Jedi)

plakát

The Death of Superman (2018) 

Další zpracování možná nejoblíbenějšího příběhu o Supermanově smrti. Osobně musím přiznat, že jako jednohubka se tahle verze dá bez úhony zhlédnout, nicméně pokud bych měl někomu doporučit, zůstal bych u dnes už lehce retro verze od Lauren Montgomery z roku 2007.

plakát

Éra Supermanů (2019) 

Nedá se než souhlasit, že zápolení dopplegangerů o to, kdo je supermanovější Superman je vlastně daleko zábavnější a povedenější snímek, než předchozí The Death of Superman. Jako obvykle se zde zřejmě ředí předloha až do takřka čirého nálevu, nicméně i tak jde o slušně odsýpající podívanou, která jednoznačně pobaví víc, než řada hraných komiksových konkurentů (a o takovém Arrowerse už ani nemluvím).

plakát

Batman vs. Hush (2019) 

Upřímně chápu nářky pravověrných milovníků předlohy, která je tu očividně použita jako pouze hodně volná inspirace, nicméně i přes tento nevyužitý potenciál (či hanebně zahozený?) paradoxně musím uznat, že tenhle animák hravě strčí do kapsy drtivou většinu své konkurence. Co to vypovídá o konkurenci je asi zřejmé.

plakát

DC Showcase: Death (2019) 

Hodně silný kraťas, byť vizuál smrti samotné mohli tvůrci zvolit trochu méně "emo". Jinak se ale dá v rámci žánru vyčíst máloco.