• Pohádka

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Keby som hodnotila len výsledky tak by to bolo za 4 hviezdy, keby som hodnotila úroveň slávnostného odovzdávania tak 2 hviezdy, takže zlaté stredná cesta, za tri.

Černá labuť (2010)

Po tomto filme som nemohla zaspať. Strhujúci herecký koncert Natalie Portman. Na konci som mala chuť postaviť sa a tlieskať rovnako ako diváci vo filme. Ale raz vidieť stačilo. Dokonalosť zabíja.

Polární expres (2004)

Vrátila som sa do čias, keď som bola malé decko. Nechala som sa vtiahnuť do sveta zázrakov, farieb,rolničiek a žiariacich stromčekov. Som nadšená tou jazdou. Uverila som!

Teče tudy řeka (1992)

Život je ako rieka, občas plynie pokojne,občas je búrlivý a niekedy sa vyleje z koryta. Dostala som chuť vytiahnuť zaprášenú udicu, košík, pomaly vojsť do rieky a chytať ryby.

King Kong (2005)

Chcem opicu :). Super film, len na môj vkus priveľa príšeriek, dinosaurov, útekov a jačania. Nečakala som toľko emócií a ani toľko vtipu.

Persuasion (1995)

Kniha ma veľmi nudila, našťastie film až tak nie. Sestry Any Elliotovej som mala chuť zabiť aj s ich podareným oteckom už v prvej tretine filmu. Najväčším potešením bol Ciarán Hinds ale až priveľa krát som sa musela pozerať na stále rovnako vyočenú Amandu Root.

Král Artuš (2004)

Partia siedmich statočných, celkom pohľadných chlapíkov, jedna kráska, veľmi dobrá hudba Hansa Zimmera a pár silných momentov. Keby bol zachovaný pôvodný koniec dám aj 4 hviezdy.

Orest z rodu čarodejníkov (2010) (TV film)

Asi mám na štedrovečerné rozprávky vysoké nároky, lebo za posledné roky ma nič neoslovilo. Zdalo sa mi to také o ničom,dejove aj herecky, akurát príroda bola pekná. A neviem prečo v terajších rozprávkach vyzerajú princezné ako dievčence z dediny. To už nikto nevie ušiť šaty ako večerná obloha alebo ranné zore?

Nová Francie (2004)

Ako príbeh veľkej lásky to nemalo byť také nudné a dlhé. Film, pri ktorom môžete lúskať orechy a o nič neprídete. Hviezdičku pridávam za titulkovú skladbu Celine Dion.

Bydlení je hra (2004) (pořad)

Baví ma pozerať premeny bytov, domov a nechávam sa inšpirovať.