Rosemary má děťátko (1968)

Výborná knižní adaptace, ale snad proto, že jsem knihu nedlouho před zhlédnutím filmu četla, mě několik věcí zklamalo. V první řadě to byl několikrát omílaný konec, který mě ale zklamal i v knize. Následně charakter Guye, který mi už od začátku byl nesympatický a podezřelý, zatímco v knize působil do poslední chvíle jako vzorný manžílek (můj názor). Na druhou stranu Mia Farrow, soundtrack a to, jakým způsobem film diváka děsí si zaslouží donebevolající ódy. Kniha 5*, Film 4*.

Vratné lahve (2007)

Oba Svěráky mám ráda, ale tohle ne. Uznávám, že vyšší hodnocení pravděpodobně dám tehdy, až budu žehlit a pozorovat manžela, jak jí tlačenku. Prozatím mě rádoby erotické scénky silně iritovaly a pohodová atmosféra, která je u Svěráka téměř s železnou pravidelností ve všech filmech byla rázem ta tam.

Letec (2004)

O tom, že di Caprio není jen hezká tvářička, ale i Pan Herec, není pochyb. Když k němu přidám Cate Blanchett a Alana Aldu, je to skoro hvězdný tým. Bohužel to poměrně dost zkazil Martin Scorsese svým tříhodinovým scénářem, při kterém už prostě neudržím pozornost na jinak výborné herecké výkony a vizuální zpracování.

Donnie Darko (2001)

Kombinace Ticharda Kellyho a Jakea Gyllenhaala je pro mě snad to nejlepší, co může být. Mysteriózní záležitost, na kterou se můžu koukat několikrát, ale stejně jí nikdy pořádně nepochopím a pokaždé si v ní najdu něco nového. Strhující a fenomenální po všech stránkách. Takovému scénáři od pětadvacetiletého režiséra smekám.

P.S. Miluji Tě (2007)

Dobrá náplast na srdce u který se dá za jistých okolností kvalitně pobrečet. Největším kamenem úrazu pro mne ale byly některé dialogy (hlavně "vtipné" scénky s kamarádkami), které úplně shodily poměrně neotřelý scénář. Navíc Lisa Kudrow je prostě Phoebe a žádná jiná, přes to už vlak nejede.

Talentmania (2010) (pořad)

Jeden z nejubožejších pořadů, které se kterým v poslední době Nova přišla. Hvězdu za to, že se občas pobavím nad hloupostí "talentů".

Avatar (2009)

Ten film je výbornej. Přestože dějově nejde o nic převratného, co se efektů týče, posunul Cameron hranice filmu zase o kus dál. A to je taky důvod, proč bez 3D nestojí Avatar za nic.

Arabela (1980) (seriál)

Arabela vždycky byl, je a bude můj nejoblíbenější český seriál. Těžko říct, kdo je lepší. Jestli Rumburak, nebo Arabela, král Hyacint a jeho Říše pohádek, nebo rodina Majerových s kouzelným zvonečkem. Seriál všech seriálů.

Cokoliv (2003)

Nezanechalo to na mně žádný velký dojem, což mě, vzhledem k tomu, jak mám Woodyho ráda, celkem zklamalo. Jason Biggs a Christina Ricci jsou navíc pro mě celkem nesympatičtí herci a to filmu rozhodně moc nepřidalo.