Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Ani to nebudu komentovat. Od Bonda přes Mr. & Mrs. Smith, až po Mission. A Grand ten tomu nasadil korunu, vlastně rubl, s dolarem a librou.

Legendy zločinu (2015)

Zlatá šedesátá léta aneb na co má být Albion hrdý. Mě, to tedy moc nevzalo. Těšil jsem se na gangsterku a vyšla z toho "krvavá" červená knihovna o dvou magorech. Jeden měl na to papíry a druhého asi ještě nevyšetřili. A navíc jsem zjistil, že jsem taky nějaký divný, neboť mi to vůbec nepřipadalo vtipný (nikde jsem se nesmál a nebavil) a krimikomedie bych to tedy nenazval jako někteří. Slabota! A když jsem na konci zjistil, že je to životopisný, tak už jsem vůbec litoval, že jsem dvě hodiny promrhal. Měl jsem jít na pivo.

Luther - Série 4 (2015) (série)

Mohli k tomu ještě dva díly přidat a nenapínat co je (bude) s Alice (chyběla mi tam). I když ta druhá baba, je ještě horší a nesympatičtější. Byla to slabší série, protože krátká. Dva díly je fakt málo. A to píšu já, co nadávám na sáhodlouhé seriály. :-)

Mamon (2015) (seriál)

Kdo to neviděl může se tímto dovědět pár věcí, které možná ze seriálu prozradím. Co se mi na seriálu líbilo: Praha a její části, které normálně vidět nejsou, nebo je filmaři nepoužívají. Co se mi nelíbilo: Děj! Nevěděl jsem o co se tam jedná. No tak blbej ještě nejsem, privatizace, tunely a pod. Ale co tam vyšetřovali, jsem docela nechápal. Pořád na něčem pracovali, něco sledovali, a i když jsem ta videa a fotky viděl, moc jsem toho neviděl. I na HD. A ten zvuk!!! To zvučí amatéři nebo herci už neumí mluvit? Nebylo jasné o co v seriálu jde. Třetí díl byl úplně katastrofální. To byla nuda, jak v..., no nebudu to komentovat. Postavy se chovali nelogicky, a i přes všelijaká zabezpečení, co Stela používala, se mi jevila jako naivní a hloupá policajtka. Plno věcí řešila doma a v úkrytu, ale ty hlavní v práci a pod dozorem statní zástupkyně. A výběrem postav bylo hned jasné, kdo je klaďas a kdo záporák. Co jsem nechápal, bylo vykukování postav z bytů a domů, jestli je někdo nesleduje. Nebylo to špatné, ale nedokončené. Jak se dostali zpět akcie k synovi, co se stalo s chlapem, který byl přivázaný k topení, a kdo to byl? Jak to že byla fotka v diplomce? Kdo byl kdo, a s kým? Nelogické věci, které snižují seriál. Originál jsem neviděl a už neuvidím. Možná je to tam lépe vysvětlené, ale už se mi do toho nechce. A nebylo to severské! Vy někteří. Bylo to české! Dám ***, i když... no jsou u nás i horší seriály.

Marťan (2015)

Kniha byla lepší a vtipnější. To jen na okraj. Film byl normální a skvěle udělaný. Po technické stránce je vidět, že to dělal R.S.. Teď to hlavní! Nepochopil jsem to v knize a ani ve filmu. Kde se tam vzala, a jak se tam dostala ta raketa, s kterou odletěl?

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Kdyby se to v sedmém díle nezk...azilo a neudělali z toho krvavou a hloupou řež (doslova a ještě vidličkou), tak bych dal i ***, možná ****. Takhle dostali co si zasloužili. Postavy byly fajn a ze začátku jsem sázel v každém díle na jinou, jako pachatele. Kvalitní krajina a dusná atmosféra byla pokažena hrou na horror (výlet brouků nebo vos či co to bylo, mi připomněl film Zelená míle), a tím to u mě skončilo. Po "šťastné" sedmičce jsem se na to chtěl přestat dívat, ale potom mi to nedalo. Nic nového jsem se potom nedozvěděl, protože konec nic kloudného nevysvětlil (což mi tak nevadilo), asi si to nechali na druhou sérii. Dnešní autoři bez názorných ukázek (nejlépe co nejvíce krvavých) neumí nic kloudného udělat. A myslí si, že by se na to nikdo nedíval. Díval, já. Druhou sérii si nechám ujít.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Doufám, že nebude druhá série! Proč? Protože to už stačí! A co jiného vymyslí? Budou se v tom patlat a patlat a patlat... Prvních pět dílů jsem nevěděl, zdali se mám dívat dál nebo ne. Byl jsem jak v pohádce O koloběžce první. Oblečená-neoblečená, učesaná-neučesaná... Líbí se mi to, nelíbí se mi to? Každý díl mě odrazoval v pokračování se na to dívat, ale zároveň jsem byl trochu zvědav, co z toho ten novodobý "Hitchcock" udělá. Až po šestém dílů jsem tomu "propadl". Dobré ***. Hezké sci-fi. Hezký trochu horůrek. Hezký konec. Moc hezký lidi (ironie). A rád si přečtu knihu.

Míň je víc (2015) (pořad)

Za jízlivého Smetanu - hvězda dolů.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Klasický film dnešní doby. Nikoho jiného si nedovedu představit v hlavní roli než je TOM CRUISE! Pro něj je tento seriál vymyšlen. Pohádka pro dospělé!

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Jeden dva díly celkem ušly. Celkově slabé, vyšetřování a příběhy, mdlé a chudé. Nic mi to nedalo, ale ani nevzalo :-) (moh' jsem si jít raději číst). V pondělí toho moc v TV's není. Nikde. Jediný plus byla postava Martina Stránského.