Terkel má problém (2004)

Ty vole to byl fakt hustej film, kurva? Prvních dvacet minut jsem se bavil i přes zbytečně přehnané vulgarity (ale oni tak fuck_t mluví) - škoda (že tak mluví, i že to tam bylo). Potom už to přešlo na smutnou notu. Pár podstatných věcí mi tam vadilo, a ty bohužel, přehlušily klady. Líbilo se mi; písničky-ta na školním dvoře, zakouřená kuchyň Terkelovo mámy a umývání popelníků, jeho roztomilá mladší sestra, téma šikany... a animace. Co bych oželel a vadilo mi; přílišné vulgarity, chování rodiny k mladší sestře-(vidličky v jejich očích!), Terkelův strýc-(to byl vůl!), "kamarád" Terkela-(proč mu nepomohl proti těm dvěma hajzlíkům co ho šikanovali?), zbytečná krev-(hororové video)... No zkrátka se mi chce zvolat s Lars von Trierem-(Království) "Dánská pakáž!" Moh' to být dobrý animák!!!

Mamma Mia! (2008)

Nemám rád muzikály. Mám rád komedie. Nemám rád Pierce Brosnana. Mám rád Meryl Streep. Jedno druhé nevylučuje, ale ani nespojuje (tomu nerozumím ani já, ale už to tu nechám). Byla to hloupost na entou, ale kupodivu jsem se bavil. Asi nějaké erupce... Souhlas s kleopatrou.

Rango (2011)

Už dlouho jsem se tak nepobavil. A to jsem se, podle plakátů, na to nechtěl dívat. "To bude ňáký divný..., ale když je tam ten chameleón a já používám openSUSE, tak se na to mrknu." Nelitoval jsem! Hlášky; jen zlidovět, western; jeden z nej co jsem v poslední době viděl.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Před zhlédnutím této trilogie je lepší si nejprve přečíst knihy. Filmy jsou trochu předělané - trochu víc - některé části odstraněné a dle mého zbytečně. Některé části se zdají nelogické a pro nečtenáře nepochopitelné. Všechny filmové díly trilogie jsem ohodnotil stejně. *** Muži, kteří nenávidí ženy: Film je horší než kniha. A skoro mě neupoutal. Film: 70%; Kniha: 100% Dívka, která si hrála s ohněm: Lepší než první díl! Bylo tam i napětí. Film: 75%; Kniha: 90% Dívka, která kopla do vosího hnízda: Řekl bych, že nejlepší z trilogie. Film: 80%; Kniha: 95% Jsem zvědav' na Fincherův pokus. Hudba v traileru od LedZep!!! Pasovalo to k sobě:-)

Prokletý ostrov (2010)

Kdo je magor? Daniels (Di Caprio)? Nebo já? Já! Dívat se na film dvě hodiny, kde stále něco padá - deštěm počínaje a popelem konče - přes papír, sníh, postřílené Němce... Ve filmu s "hororovými" prvky (ve tmě a v šeru to umí každý), kterých jsem se nebál. Podoba s Hitchckokem je jen v použití prvků kulis. Hudbou, která dopředu signalizuje, že se bude něco dít, děkuji nechci. Jen posledních 20 minut mi vyjasnilo můj mozek (už jsem volal do Opavy - místní vědí kam) a zaujalo natolik, že dávám ***. Poslední věta mi ho trochu zatemnila, ale ne víc než byl doposud. Teď se jdu podívat na Krtek a psychiatr, ať se trochu uklidním.

Muž proti muži (2006)

Mám rád kovbojky. Film Seraphim Falls (Muž proti muži, kdo tohle "překládá". Tak by se Vesničko, má středisková mohlo jmenovat The doctor and his new car) není to klasický western, ale díky za to. Film běží svižně od první minuty. 20 minut před koncem, kdy už je jasné kdo je kladný a kdo záporný (hezky to režisér otočil), bych osobně film ukončil. Zbytek mystiky a podobenství jsem moc nepochopil a klidně bych oželel hlídače vody a babu s kočárem.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Jasněnka, Chamaré, Melichar a jahody (i Jak rodí chlap, dejme tomu), tak to je asi to "nej" od Z.T. Ostatní už jsem ani neviděl. Viděl, ale ne celé. Kameňák asi 5 minut a nevím, který díl to byl. Je to celkem jedno. Proč to ale píšu do Jasněnky? Ono to na chuděru vyšlo. Není to rodinné stříbro našich pohádek, ale rozhodně lepší než ta ze mlejna s tím malým, ale šikovným; debilem..! Z toho se mi zvedá kufr.

Láska nebeská (2003) odpad!

Mám rád anglické filmy. Mám rád komedie (i anglické). Těšil jsem se na toto dílo. Moc! O to víc jsem byl překvapen! Negativně. Ne, víckrát ne! Vydržel jsem půl hodiny a mám toho dost na celý život. Je to stejné jako Deník Bridget Jonesové 1, 2, 3, 4 ... (nevím kolik jich bylo). Nezlobte se, ale nehodnotím. Protože jsem to nedokoukal. Klidně mě ukamenujte! Neustoupím. Dal bych ODPAD, ale když jsem to neviděl do konce... Edit: po x dnech dávám ODPAD! Dal jsem to jiným filmům, které jsem do konce neviděl, tak proč by tento měl mít vyjímku.

Svědkem zločinu (2008)

Taškařice nehynoucí! Ta hvězdička je za píseň v závěrečných titulcích... Joy Division - "Day Of The Lords".

Pohřben zaživa (2010)

Vždy jsem si říkal, že do hrobu si vezmu knihu (ňákou srandu) a baterku. Co kdybych se probral (nikdy nevíš a aspoň mi to líp uteče). Ale po zhlédnutí tohoto díla, vím co si vzít určitě a co se naučit. 1) Mobil s nastaveným jazykem, kterému rozumím - proč to změnil až za hodinu? - a takový mobil, který funguje i s mini-signálem a přenos dat je za pár vteřin. 2) Přetáčet se v malých uzavřených prostorech - něco si "podával" nohama, tak proč se točil? 3) Naučit se dýchat jiné plyny než kyslík. 4) Když se na tebe něco sype, tak být vždy nahoře! Chtěl jsem dát ***, ba i ****, ale kvůli těmto volovinám NE! Což nijak nesnižuje výkon herce, napětí díla a nápad! Já ale takové věci nemohu skousnout.