Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Jak už zde mnozí říkají. Uvolněte se prosím nemá na světové talk show, ale má na naši zemi úrověň. Tohle to je trapná kopie, která svým humorem a inteligencí se ocitá někde blízko hodnoty jakou má sklenička vody.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Nemá sice na světové talk show, ale na naši malou krajinku je to nadprůměrný počin. Jsem rád, že si umí udělat srandu z každého i ze sebe a je zajímavé sledovat jak do nich hustí jednu těžkou otázku za druhou. Prostě u tohodle pořadu mi sedl krásný inteligentní humor a tak za mimořádný počin 4*

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Trapné. Zase jenom další ubohá kopie uspěšných amerických seriálů.

1984 (1984)

Výborné zpracování Orwelova románu. Pokud tedy hledáte kvalitní a hluboký filmový zážitek s hutnou myšlenkou, který vás donutí k zamyšlení tenhle film je dobrá volba. Pokud jste četli i literární předlohu a pochopili ji a berete v úvahu i dobu kdy byla napsána, tak pro vás tento film dostane i další rozměr.

Sexmise (1983)

Zajímavý nápad našich sousedů. Je to lehká komedie, pohrávající si s divákem, který musí fandit buď "samcům" nebo ženskému zřízení. V celku vtipně končí celý příběh. Pokud však čekáte nějakou hlubší myšlenku tak se na tento film nedívejte. Pro mě sloužil k výbornému odreagování.

Wanted (2008)

Tenhle film byl pro mě zklamáním. Nevím v čem jsem čekal více, ale asi to bude v ději. Efekty jsou fajn, zakřivené dráhy kulek a neuvěřitelná vzdálenost střelby tolerantní, ale to něco navíc co by mě donutilo dát plné 4* tu není. Mé hodnocení je 3,5* a protože 0,5 se zaokrouhluje nahoru tak 4

Cesta do fantazie (2001)

Tenhle film mě velice příjemně překvapil. Nejsem příznivcem tohoto žánru, ale tenhle film mě vyloženě potěšil. Zaujal mě zajímavý příběh o boji s duchy a čarodějnicí a tak podobně. Jistě to má spoustu společného s japonskou mytologií či nějakým náboženstvím, ale to bohužel netuším. Pokud ano, filmu to určitě jen přidává. Neni to na 4* ale na 4 a kousek.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tenhle díl mi přirostl nejvíce k srdci z celé trilogie. Vzhledem k tomu, že znám velice dobře i knižní předlohu, můžu žíct, že jediná verze, na kterou se stojí za to dívat je prodloužená a v původním znění. Tato prodloužená verze přibližuje děj knize podstaně více než verze, která byla uvedena do kin, což je škoda.

Gladiátor (2000)

Pro mě to byl vymazlený film, kterému výrazně dopomohlo charisma Russella Crowa. Nádherné ztvárnění tehdější doby a situace otroků. Líbí se mi scéna, kdy v aréně kartáginští vojáci porazí římské legie. Tenhle film doporučuji každému, kdo má rád ve filmu akci a poutavý příběh.