Tapped Out (2014) odpad!

Z filmů z 90 let minulého století posbírejte všechny známé klišé, přidejte ty nejtrapnější hlášky a špatně je načasujte, promixujte s nepřesvědčivými výkony začínajících herců a dostanete něco, co je ztráta času dokoukat do konce. Ovšem režisérovi patří uznání za to, že se snaží něco dělat a prosadit. Držím mu pěsti ať mu to jednou vyjde.

Godzilla (2014)

Nuda. Oprava: neuvěřitelná nuda.

Noe (2014)

Film předkládá krásné pointy. Emma hraje úžasně, ale skvělí jsou vlastně všichni herci.

Transcendence (2014) odpad!

Boze, to je nudny film. Neuveritelne nudny film. Nuda, nuda, nuda. To, ze Johny Depp dela nudny filmy, to tak nejak patri k nemu, ale jak se do toho pripletl Morgan Freeman nebo Kate Mara to nepochopim.

Cesta zítřka (2014) odpad!

Tohle snad není ani na odpad. Je to natočeno tak špatně, že i odpad je příliš dobrá známka.

Ledové království (2013)

Nádherný příběh z reálného života, překrásné vizuální podání a naprosto boží sněhulák, kterému vdechl duši famózní Josh Gad.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Není to špatné, má to své epické momenty, ale najde se hodně míst, kde tomu chybí špetka soli a koření, proto jsem nemohl dát 5 hvězdiček. Negativum filmu jsou nudné boje a mladí herci. Michael Fassbender a James McAvoy filmu ubrali hodně šťávy, přeci jen, starší veteráni mají těžce napodobitelné charisma. Sentinelové jsou proti mutantům až absurdně silní. Hezké jsou ale filosofické myšlenky, které tradičně představuje Patrick Stewart (profesor Xavier) a zejména hlavní poselství, které zazní od Xaviera v závěrečné fázi filmu. *** Pár odpovědí na opakující se otázky v komentářích: 1. Proč osvobodili Magneta? Bez něho by nepřesvědčili Mystique - jde o lidskou psychologii. 2. Proč nezabili Magneta? Opět to vychází ze psychologie. Xavier a Magneto, i když rivalové, jsou primárně přátelé. Lidé měli spoustu důvodů proč ho nezabít, ale radši věznit. Přemýšlejte lidi!

Vampire Academy (2014) odpad!

Nikdy v životě jsem neviděl tak špatně natočené souboje, dokonce ani v britských TV seriálech pro 5 leté děti. Amaterismus herců mě šokoval. A těch slov co tam zazní v jediný budově překonává i československé TV inscenace z hlubokého komunismu, kdy herci měli nakázáno odehrát 45 minut v jediným pokoji. Obdobně jako Elysium – dobrý nápad realizován neschopnými lidmi.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Mnoho diváků u každého filmu fňuká, že čekali něco jiného … ale pokud někdo hledá u komiksového díla něco víc než relax, měl by se vrátit ke studiu definic žánrů. Za mě a mojí kino-kamarádku jde o bezva relaxační film s vyváženou akcí i humorem, který stojí za opakované shlédnutí. Jediná, ale drobná výtka u mé kamarádky byla, že někdy nestíhala sledovat tempo akčních scén. U mě tento problém nebyl – asi se vyplácí trénink postřehu z online her. :-)