Tapped Out

• Kanada Tapped

Film s tematikou MMA (zmiešané bojové umenia) pojednáva a problémovom teenagerovi Michaelovi Shawovi (Cody Hackman), ktorý sa kvôli jednému zo svojich deliktov dostáva k verejno-prospešným prácam v miestnej škole karate. Skrz ňu sa vracia k tréningu a dostáva do sveta zápasov MMA. To mu umožní postaviť sa zoči-voči protivníkovi, ktorý zabil jeho rodičov.
V Tapped sa predstavia skutoční MMA zápasníci, ako Lyoto Machida, Anderson Silva a Krzysztof Soszynski, ktorého sme mali možnosť vidieť v komédii Profesor v ringu (2012). Vo filme si strihnú úlohy aj známi hollywoodski veteráni Michael Biehn a Martin Kove. (ywo666)

matestlust

Taková klasická americká pohádka, jak z hovna utkat bič. Z bezcenýho blbečkase za pár týdnů stane zabiják nejvyššího kalibru, do toho stihne sbalit holku svýho srdce, pomstít rodinu a opravit si známky ve škole. Hold, tohle je Amerika, ta to jinak neumí. Jelikož jsem na tenhle klasickej cajdák u us filmů zvyklej, to ostatní ( boje a boje a boje ) natočeno super, takže za mě vlastně celkem spokojenost. ()

George Stobbart

Chalan narazí po 7 rokoch na dementa, ktorý mu zavraždil rodičov. Ten je teraz obľúbeným bojovníkom v miestnej MMA Fight Cage a tak sa nepríliš skúsený mlaďas rozhodne zúčastniť turnaja, aby sa prepracoval až k nemu a vykonal svoju pomstu. Normálne som si pri tom spomenul na starý dobrý Karate Tiger a podobné „coming of age“ bojovky, ktoré v 80´s – 90´s leteli, ale na um samozrejme príde aj novší, značne obľúbený Never Back Down, atd.. Na mladého bukvičiaka si síce treba chvíľu zvykať, no našťastie to má svižné tempo, dej sa nezdržuje so zbytočnosťami, Biehn ako charizmatický mentor v pohode ťahá neagresívne scénky a tie bitkárske sú zase zaujímavé vďaka nepríjemnému záporákovi (ten mi zase vystupovaním mierne pripomenul kultového Tong Poa z Van Dammovho Kickboxera). Takže nakoniec prekvapivo fajn. ()

-bad-mad-wolf-

Holohlavá a zlem prolezlá hora masa zavraždila kloučkovi rodiče. Klouček povyrostl, zjistil, co znamená slovo "karate" a vlezl do MMA ringu se zlounem, aby mu dal přes papuli. Dementní béčkový příběh, který byl na vrcholu sil někdy na přelomu osmdesátek a devadesátek, by jakž takž fungoval, kdyby na místě kloučka stál Van Damme nebo Dolph Lundgren. Jenže když proti zabijáckému testosteronovému peklu vzdoruje o půl metráku lehčí floutek s vizáží neúspěšného kandidáta do Twilight komparsu, neuvěříte tomu ani na vteřinu. Co na tom, že onoho kluka hraje pětinásobný světový šampion v karate - výsledkem je pořád jen postradatelné fighterské béčko, zachraňované přítomností zápasnických profíků. ()

Lacike

Dalsi pripad kedy sa tvorcom s minimom penazi podarilo natocit pozeratelny film. Najviac sa mi na tychto filmoch páči tá evidentna snaha vsetkych zucastnenych natocit nieco zmysluplne a aspon trochu kvalitne. Je to uplny opak Seagala a niektorych dalsich vyhasnutych hviezd, ktore vo svojich novych filmoch na to evidentne kaslu. ()

Karamanlis

Hoci je Kanaďan Cody Hackman päťnásobným svetovým šampiónom v karate, jeho fyzické parametre nie sú žiadna sláva a keď stál v oktagone proti bývalému profesionálnemu UFC fighterovi Krzysztofovi Soszynskemu, spomenul som si na scény z Hobbita, v ktorých trpasličí princ Thorin Pavéza v boji čelil ozrutnému Azogovi z Morie. Shawovo víťazstvo na turnaji MMA, ktorému predchádzala letmá trojtýždňová príprava ako aj systém samotného turnaja, v rámci ktorého po troch zápasoch rozbitý a vyčerpaný borec v absolútnom finále nastúpi proti o tri čísla väčšiemu kolohnátovi, ktorý si dovtedy dopriaval šlofíka v publiku sú uveriteľné asi tak ako Jožko Vajda v pozícii seriálového lámača ženských sŕdc. ()

• Zápasník Stone, na kterého narazí Michael (Cody Hackman)  během jeho druhého zápasu turnaje, je ve skutečnosti Sam Stout, kanadský veterán UFC. (Rohata krysa)
  • Ve scéně, kdy veme Jen (Jess Brown) poprvé Michaela (Cody Hackman) na zápasy v kleci, v druhém zápase proti sobě nastupují borci se jmény Nick Maynard a Dominic Gray. Při spojení jejich příjmení vzniká jméno Gray Maynard, což je skutečný zápasník nejprestižnější MMA organizace na světě UFC. (Rohata krysa)
  • Rozhodčího, kterého lze spatřit během turnaje, ztvárnil skutečných rozhodčí Yves Lavigne, který se věnuje nejprestižnější MMA organizaci UFC. (Rohata krysa)