Transcendence (2014) odpad!

Boze, to je nudny film. Neuveritelne nudny film. Nuda, nuda, nuda. To, ze Johny Depp dela nudny filmy, to tak nejak patri k nemu, ale jak se do toho pripletl Morgan Freeman nebo Kate Mara to nepochopim.

Cesta zítřka (2014) odpad!

Tohle snad není ani na odpad. Je to natočeno tak špatně, že i odpad je příliš dobrá známka.

Vampire Academy (2014) odpad!

Nikdy v životě jsem neviděl tak špatně natočené souboje, dokonce ani v britských TV seriálech pro 5 leté děti. Amaterismus herců mě šokoval. A těch slov co tam zazní v jediný budově překonává i československé TV inscenace z hlubokého komunismu, kdy herci měli nakázáno odehrát 45 minut v jediným pokoji. Obdobně jako Elysium – dobrý nápad realizován neschopnými lidmi.

Poslední dny na Marsu (2013) odpad!

Film ma pouze dva pozitiva. Mistrovsky zpracovanou psychlogii postav a na rozdil od Promethea neobsahuje tolik do oci bijicich hlouposti. Celkovy dojem je bohuzel absolutne zdegradovan naoprosto trapnym pribehem 1000x otisknutym pres kopirovak trochu jinak recyklovaneho vetrelece, takze jsem to vypnul asi po 30 minutach.

2001: Vesmírná odysea (1968) odpad!

Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco nudnějšího a nezáživnějšího. Počkat … ne. Myslím, že ze všech nejnudnějších věcí se mi tahle vryla do paměti snad na celý život. Vlastně jsem to ani neviděl celé. To prostě něšlo vydržet.

Machete zabíjí (2013) odpad!

Spoiler! Od zacatku, az dokud nezabili Jessicu Albu, tak se na to jeste dalo koukat. Pak se to zvrhlo v opravdu neuveritelnou zbytecnost. (A to Jessicu zabili hned na zacatku ...)

Zmizení (2013) odpad!

Neuveritelna nuda. Po 15 minutach predehry na sneci sukani jsem to vzdal.

jOBS (2013) odpad!

Čekal jsem moc, když jsem na základě názvu filmu očekával příběh o Jobsovi – největším inovátorovi všech dob? Režisér a scenárista dokázali, že ano. :-/ To co definuje Steva je jeho vztah k produktům a k lidem, pro které je dělal. Byl výjimečný. Steve vytvářel skvělé produkty a vybudoval dvě extrémně významné firmy, Apple a Pixar. A tím to pouze začal. Steve se stal inspirací a startérem nové generace podnikatelů. Ukázal nám, jak se to má dělat a jeho odkaz nás bude dlouho motivovat. Bohužel snímek je po obsahové stránce neuvěřitelným zklamáním, když ani jednu tuhle jeho vlastnost nedává dostatečně do popředí. Snímek slabě poukazuje na produkt Apple I a II, což jsou ale produkty, které dnešní generace neznají a novým známým produktům nevěnuje veskrze žádnou pozornost. Kdyby tvůrci nazvali snímek jinak, konkrétně jako „Krátká epizoda Steva o odchodu z Apple a manažerský boj o Apple + několik dalších chaotických záblesků vytržených z kontextu“ řekli by o filmu vše, co z něj divák dostane. Ze života Steva Jobse je to prachsprostě málo. Váhal jsem, zda dám 1 hvězdičku nebo žádnou, ale jelikož měl Steve pouze dva způsoby hodnocení a to „Neskutečně skvělé“ versus „úplná sra*ka“, tak po vzoru Steva nemůžu jinak a má volba je jasná. (nejsem fanatikem Apple, ovšem uznávám, že Steve změnil svět. Díky němu máme PC, myš i Windows (ano i Windows!!!) + další známé produkty, iPhone, iCokoliv, … a takto výjimečný člověk si obdiv jednoduše zaslouží. Proto doufám, že příští film o Stevovi nebudou točit amatéři.)

Prometheus (2012) odpad!

„Nejhorší sci-fi film všech dob“ aneb „největší zklamání“. Ještě nikdy jsem nebyl z filmu zklamán tak, jako z Prométhea. Do sedačky mě zarazila již první scéna – technologicky vyspělá civilizace, tak vyspělá, že cestuje mezi hvězdami, potřebuje k vytvoření nového života spáchat sebevraždu? „Nevadí, to bude dobrý“ říkám si … ale nebylo. Film je doslova napěchován naprostými nesmysly, například: Posádce se vysvětlí, proč byli naverbování na výpravu, až když se vzbudí před cílem cesty, po několika letech, před cizí planetou. Na tom by asi nebylo moc divného, kdyby šlo o vojenskou posádku. Ovšem pro civily - vědce a jiné pracovníky, které vždy zajímá jak je práce nebezpečná a jaký plat dostanou, je tohle nesmysl i v tom nejpodivnějším vesmíru. Dále, jeden ze členů vojenské ochranky se v jeskyni zalekne stínu a prohlásí, že za ochranu vědců není placen… Tak oni se trmácejí několik let v umělém spánku na cizí planetu a pošlou tam ochranku, která při první příležitosti opustí ty, které má chránit? Ne! Ne! Ne! To prostě není možný! Další ptákovina je skafandr. Přežije šílenou bouři plnou křemičitých a jinak tvrdých malých šutrů létajících všemi směry bez škrábance, ale plamenometem je tento skafandr zničen za pár vteřin??? A co dělal ten kapitán lodě? Výprava za šílené stovky miliard peněz, jeho lidé venku, je noc, má je hlídat, jedna sonda záhadné zmizne v tunelu, na můstku nikdo jiný není, cizí planeta, nebezpečí a on se vzdálí z můstku a jde si zašukat??? Dál příkladů snad už ani uvádět netřeba… Prostě odpad. Ridley Scott musel byt zhulenej když to točil, jinak si to neumím vysvětlit.