Expanze (2015) (seriál)

Filmařskou kvalitou se to blíží Battlestar Galactice. Vyprávěním se to blíží Babylonu 5. Jde po dlouhé době o vcelku povedené sci-fi v realistickém podání (tj. to co mám rád). Zatím mám za sebou první 3 série a 3tí byla nejlepší. Seriál baví a obsahuje zajímavé nové pohledy a nové prvky i když na témata, které nejsou až tak nová. Slabinu je asi herecké obsazení, ale jeden psychopat (sympatický) na lodi Rocinante to zachraňuje :-).

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

1 série: Nádherně vyprávěný příběh pro dospělejší publikum. Realistický. Lidské osudy a zákonitosti z reálného života podané v inteligentním sci-fi. Seriál představuje určité rozloučení se s érou, která se vyskytuje jednou za generaci. Seriál dokonce představí některé technologie, které se momentálně vyvíjí a pro naše děti budou běžné jako pro nás myčka či Tesla. Drží se realistické fyziky (resp. se o to dost snaží i když místy ujede). Zajímavostí je hodně prvků z děl jako Babylon 5, Battlestar Galactica, Eve online a dalších. 2 série: bojím se, že se v ní objeví Q a tím se to pokazí.

Špinavý prachy (2018) (seriál)

Seriál obsahuje hodně zajímavých částí, ale episody "Dirty Gold" a "Guardians, Inc." zejména Guardians, bych dal každému jako povinnou četbu. Každému, kdo nechce skončit v životě na samém dně - každého z nás tohle může potkat!!! I tebe! Já měl to "štěstí", že mě tohle potkalo ve 30-ti a naužilo mě to jak to rozpoznat a jak proti tomu bojovat. Nepřál bych si, abych to poprvé prožil po 60tce, protože bez přípravy bych to nedal!

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Skvěle vyprávěné drama ze života. Velice uvěřitelné postavy, skvěle vyvíjené charaktery. Příběh, který se může nejednou týkat každého z nás.

Okupovaná kolonie (2016) (seriál)

Dívat se na seriál je jako prožívat nástup II. Světové resp. jakékoliv jiné velké války. Velice věrně popsaná lidská povaha, touha po moci, intriky, zrady, nedostatek inteligence a rozhledu u většiny lidí. Co se dělo za války, je zde přeneseno do aktuální doby. To co je vidět v seriálu, se teď děje v Číně ve vybraných oblastech na severu. Až Evropská Unie dovrší svůj rozklad, dojdou si Číňané se zbraní v ruce pro Evropany a evropské obyvatelstvo zažije to, co je v seriálu zobrazeno. Stejně tak, jako právě teď postupné vymírání původního obyvatelstva Kambodže - potichu, pod taktovkou mocné Číny, za peníze pro malou politickou elitu (vlastizrádců). (Kdo tam byl a zažil, tak pochopí, kdo tam nebyl, těžko mu vysvětlovat). Jak už pravil Terminátor II "máte to v sobě, samy sebe ničit".

Logan: Wolverine (2017)

Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama.

Miliardy (2016) (seriál)

Mimo jiného se mi na seriálu líbí naprosto dokonale vykreslená realita toho, jak i přímo u nás fungují orgány státní moci - úředníci, prokuratura, soudci ... korupce, což se každou novou sérií rožširuje jak mor. 5* za realističnost a sympaticky obsazené role.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Obdivuhodné, jak dokonale dokážou američtí scénařisté, režiséři a herci stvárnit chování skutečných lidí v běžnem životě ve skutečných situacích. Opravdu obdivuhodné. A jako bonus přijde opravdu nečekaný zvrat, který nebyl tak mistrovsky udělán snad v žádném jiném seriálu.

Velká čínská zeď (2016)

Některé negativní komentáře zde jsou zarážející. Film je parádní. Asijské visuální pojetí ohromuje. Kdo strávil v exotické Asií nějaký čas, rád si tu pestrou kulturu, barevnou, slunečnou přírodu a propracovanou architekturu připomene. Film logicky a detailně vykresluje mnohé historické prvky ohledně technologií, strategií, bojů, důvodů. Pohled na čínskou disciplínu a nadhled je zobrazen věrně, až z toho mrazí. Náročné choreografie, které dokázali ve filmu předvést berou dech – u nás v Evropě nepředstavitelné. Osobně na filmu vidím jen jedno „negativum“. Je dělaný pro kina s vysokým rozlišením plátna - 4K, což je v Asií běžná technologie. My zaostáváme – naše chyba. Když si tento film někdo pustí doma na menším než 2 metorvém monitoru, a nemá ani BlueRay, nedivím se, že přišel o pořádnou porci zážitku. Osobně mě film nadchl více než Warcraft a jiné fantasy z posledních 5-10 let..

Teorie všeho (2014)

Žena s velkým srdcem je nejsilnějším zdrojem energie úspěšného muže. Film je úžasně romantický a plný hluboce pochopeného života žijícího na maximum. Nejúžasnější je, že všechno co se ve filmu odehrává se doopravdy stalo.