Show! (2013)

Dokument byl dobrý, ale krátký. Představeny nám byla jen tři z pěti andílků - ale možná je to tím, že u zbývajících dvou k tomu rodiče nepřistoupily,a tak o nich nic nevíme. Nekritizovala bych tolik otce, který skupinu vedl, protože ten si pokazil jen vztah k vlastní dceři, která od dětství nezná nic jiného než televizní show. Je to sice prodávání dětského talentu a vtahování do světa dospělých, ale tohle se děje po celém světě a všude včetně tohoto případu, o tom rodiče věděli a dali k tomu svolení, navíc jsou rádi, že se "děcka chytají" a můžou zažít něco, o čem oni možná mnohdy jen snili. Není to jen o showbuznysu, ale o celé společnosti, která děti nutí se ukazovat a soutěžit, aby z nich něco bylo. Otec dělal, co mohl a žil tím, což sice neznamená, že je to správné, ale taky to z něj nedělá zrůdu jen kvůli tomu, že je jediný, kdo naletěl na svou touhu propagace a nechal se natočit - nedělal nic protizákonného, o nic víc než rodiče každé dětské celebrity. Myslím, že si můžeme vzít jakoukoliv dětskou hvězdu, o které si říkáme, jak je roztomilá a vsadit se, že zažívá něco podobného, jen to není vidět.

Shutter (2004)

Jeden z nejlepších asijských hororů, jaké jsem kdy viděla. A to nejen pro ten šokující konec, který mě naprosto přimrazil, ale také kvůli zápletce, u které budete k rozpletení potřebovat pěknou krabici indícií, které vám ale tvůrci hážou pod nos s patřičnými intervaly. Bohužel některé věci, jsem tak trochu nepobrala, ale to přikládám špatné verzi titulků. Doufám jen, že podobnost hlavního protagonisty s Johnym Deppem je čistě náhodná :-)

Schmitke (2014)

Skvělá práce se zvukem a atmosférou. Kéž by se točilo více tak originálních filmů, zvláště u nás. Jedinou vadou na kráse je konec filmu, který vyzní do ztracena.

Sin City - město hříchu (2005)

Myslím, že spousta lidí zapomíná, že komiks je komiksem proto, že tam vystupují neskutečné a až přehnaně zdramatizované postavy, a tím si zachovává své černobílé kouzlo. Lidi, kteří se chtějí s postavami ztotožňovat, by na to měli zapomenout, protože o to tvůrcům ani nešlo. Film je prostě převedení komiksových stránek do dynamických obrázků se vší prostotou, kliše hláškami a drsňáckými povahami, jak mají být. Ačkoliv to není žádný super trhák je to zajímavá a originální perlička, na kterou stojí za to se podívat. Musím říct, že Bruce Willis do své role zapadnul jako do peřinky a stejně tak i ostatní herci, kteří nemuseli ani tak hrát, jako spíše si to užívat a oživit tak oblíbené postavičky. Atmosféra ponurého města bez slunce, drsné hlasy drsných hrdinů, psychopati ohrožující křehké dívky, maniaci a zkorumpovaní policajti - to je nekrvavě krvavý filmeček, na který je se radost dívat, aniž byste museli příliš uvažovat nad proč právě tato postava dělá, to co dělá, protože to vám řekne sama už v úvodu. Prostě si to užívejte jako já.

Sinister (2012)

Nepříjemný film, v tom dobrém slova smyslu. Tady jde opět vidět, že není třeba žádných extra efektů a nákladů, aby režisér diváka pořádně vyděsil. Co se týká zápletky, není nikterak originální, ale atmosféru si Sinister staví parádní. Ethan Hawke už podle mne své herectví dokazovat nemusí a ostatní mu to rozhodně nekazí. Hudební doprovod je děsivý, neruší, a přitom je vidět, že se nad ním přemýšlelo. Doporučuji. Sinister je jedno ze světýlek dnešního hororu se zajímavou tečkou na závěr.

Sirotčinec (2007)

Pro mě další průměrný duchařský horor, leč s působivou atmosférou. Nic nového do žánru nepřináší, jen využívá starých dobrých prvků, které málokdy zklamou. Zajímavá zápletka, ale nezajímavý a otřepaný motiv.

Skandál v katolické škole (2002)

Řekli by jste, že Jodie Foster bude hrát druhé housle pubertálním hercům? Peter Care by to nejen řekl, ale taky udělal. Těžko říct, kam film zařadit, povětšinu času se totiž tváří jako komedie s celkem táhlým dějem s komiksovými prostřihy. Film není tak nudný, abyste ho vypnuli, ani tak poutavý, abyste zmáčkli pauzu, když si jdete udělat svačinku. Pokud ovšem nezmáčknete pauzu v posledních 15-ti minutách přijdete o vrchol. Dospívající herci se hodně snaží a dá se říct, že jim to vychází, přesto jejich umění není natolik přesvědčivé, aby film s pomalým tempem u mne vyzdvihli na čtyři hvězdy.

Skvělí Ambersonové (1942)

Trošku moc nasládlé a mnohdy nelogické v chování hrdinů. Některé postavy mi přišly zbytečné a konec zmateně domyšlený, jakoby se do poslední chvíle nemohli tvůrci dohodnout, jak celá věc skončí. Celý film na mně působil tak nějak roztěkaně, jakoby nebylo jasné, o čem má vlastně být.

Skyfall (2012)

Byla to bondovka, nebo to nebyla bondovka? Měla bondgirl, měla exotické lokace, měla Q, měla akci, měla Bonda. Ale - Bond je zranitelný, popíjí pivo, pláče, fyzicky na tom není dobře a závěrečný střet se odehraje tam, kde byste to nečekali. Skyfall je psychologický krimi thriller. Skyfall se vrací domů. Je to padesát let starý smoking, který jste netknutý našli na půdě a vzali ho ke krejčímu, aby vám ho upravil na míru a vyměnil knoflíky, a z vás se pak stal gentleman, který se nebojí minulosti, ale nevzpírá se současnosti. Třiadvacátá bondovka dodržuje pravidla jen tak, aby se film dal pořád označit jako bondovka. Líbilo, ano moc se mi to líbilo. Jsem sentimentální inovátor. Tradice mi nevadí, novátorství mi nevadí. Co mi vadí je zpátečnictví, ale o to tady nejde.

Sloní muž (1980)

Ještě, že máme Lynche a staré snímky v archívech. Kdyby se točily takové filmy pořád, kina by byla plná a kritici by nebyli tolik znechucení. Žádné barvy, efekty, ale skvělí herci, dojemný a bizardní příběh morbidně kontrastující s veselou pouťovou hudbou, kterou střídají deprimující tóny. Snad nejlepší film, který jsem za poslední dva roky viděla.