Temný rytíř povstal (2012)

Oproti předchozím dílům tomu trošku chybí. Stále se nemůžu ubránit dojmu, že to nejlepší už prostě bylo vyčerpáno v předchozích dvou dílech a zde se od začátku staví na poněkud slabší zápletce. Jenže popravdě řečeno, možná byla i moje chyba něco podobného očekávat po předchozím dílu, který byl skutečně fantastický a nastavil laťku zřejmě až příliš vysoko. Dlouho jsem váhal, nakonec dám těch 5 hvězdiček, ale opravdu těsně.

Přizdis*áči (2011)

Už dlouho jsem neviděl horší komedii. Očekával jsem britskou verzi American Pie, avšak k té se film ani trochu nepřiblížil. Vtipy jsou často dost podobné, avšak v britské verzi nejsou zdaleka tak vtipné jako právě ve zmiňovaných Prcičkách. Hlavní postavy působí nesympaticky a jsou místy až příliš hloupí a trapní. Seriál jsem nikdy předtím neviděl a po zhlédnutí filmu to ani neplánuji.

Coach Carter (2005)

Samuel L. Jackson hraje velmi dobře neústupného kouče, který se snaží ukázat mladým klukům, že v životě jde o víc než jen o basketbal. Basketbalové zápasy jsou natočeny skvěle, líbily se mi, přestože se nejedná o sport, který mám zrovna dvakrát rád. Místy je film až příliš předvídatelný, avšak tomu se zřejmě nelze úplně vyhnout u těchto filmů. Škoda pár momentů, ve kterých se film snaží až příliš hrát na city.

Bláznivá střela (1988)

Já asi nikdy nebudu fanouškem těchto bláznivých parodií. Místy jsem se smál jako málokdy, avšak některé scény byly podle mě spíše trapné než vtipné. Ke konci filmu se radši ani vyjadřovat nebudu, protože ten byl ze všeho nejhorší.

Těžká váha (2005)

Podle mě byl film ještě lepší než Rocky, případně nový Warrior. Celý film výborně zachycoval tehdejší atmosféru. Sice jsem se trochu obával dlouhé stopáže, avšak obavy byly zbytečné, neboť film vtáhne do děje a necelých 150 minut uteče rychle. Zápasy jsou natočeny perfektně, lze se v nich orientovat a zároveň si člověk připadá, jako by byl v Madison Square Garden a sledoval je živě. Opravdu jsem nečekal, že budou až takto napínavé. Russel Crowe opět ukazuje, že v současnosti patří mezi nejlepší americké herce.

Metropie (2009)

Jeden z nejlepších animovaných filmů, který jsem kdy viděl. Ve filmu nejsou žádná "hluchá" místa a celý ubíhá ve svižném tempu, takže opravdu nehrozí, že by se divák mohl chvíli nudit, nebo dokonce i usnout. Originální animace je jedním slovem perfektní. Avšak hlavním plusem Metropie je její atmosféra. Depresivní atmosféra zvláštního světa, kterou doplňuje úžasná hudba, z filmu dělá skutečně výjimečný zážitek. Neznám příliš mnoho filmů, které se svou kvalitou mohou s Metropií srovnávat a už vůbec žádný, který by byl tak moc originální. Zdejší hodnocení nechápu, protože já kdybych mohl, tak bych dal snímku okamžitě minimálně 6 hvězdiček!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Až na pár hloupých scén (stíhačka, dálkové nastartování auta) to bylo celkem dobré. Rozhodně jsem to očekával horší, přístupnost PG-13 mi příliš nevadila, nový John je sice občas trochu natvrdlý (souboj s Maggie Q), ale o to více je nesmrtelný (pády z deseti a více metrů). Hlavní kámen úrazu je ovšem někde jinde. Kdyby se film nejmenoval Die Hard a hlavní hrdina John McClane, tak by to mohl být další skvělý akční film a nikdo by ho nesrovnával s předchozíma dílama. Takto film nelze neporovnat a to mu jednoznačně ubírá na hodnocení. Od čtvrté Smrtonosné Pasti prostě očekávám opět něco velkolepého. 71%

127 hodin (2010)

Nemůžu nenapsat, že námět filmu je špatný. Především tím, že jsem kvůli tomu od začátku věděl, jak film dopadne. Přesto jsem se na film velmi těšil, očekával jsem, že Danny Boyle z toho udělá něco výjimečného. Po zhlédnutí filmu už bych to tak optimisticky neviděl, především kvůli tomu, že film postrádá alespoň jeden pořádný, svěží nápad. Film má hodinu a půl, ale říkal jsem si, že kdyby byl o 15-20 minut kratší, tak by mi to nevadilo. Špatné to nebylo, ale ty 4 hvězdičky chápejte spíše jako 70,5%.

Mafiáni (1990)

Dokonalá gangsterka, ani minutu jsem se u ní nenudil, akorát mě trochu zklamal závěr filmu. Přeci jen jsem po více než dvou hodinách očekával nějaké fascinující zakončení, avšak to se zde příliš nekoná. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o vynikající film, a když k tomu přičtete mou slabost pro gangsterky, tak nelze dát jinak než 5 hvězdiček.