Tsotsi (2005)

"Decency, you know that word ?" Ano, tenhle film je slušný. Reálnost událostí či uskutečnitelnost děje těžko můžu ze střední Evropy posoudit, nicméně na mě to příliš nefungovalo. Na druhou stranu je film inspirován knihou a ne skutečnými událostmi. Tsotsi je malilinko předvídatelné, ale není to nuda. Poměrně kvalitní, lehce nadprůměrná dojímavá podívaná, typická pro získání Oscara :o).

Wild Blue Yonder (2005)

Poměrně zajímavý sci-fi námět, který chce podat alternativní historii Země a technického pokroku ve spojení s "přistěhovalci" ze vzdáleného vesmíru. Některé scény jsou dojemné, některé mile komické, ale většina jich je nesnesitelně zdlouhavých a film je obtížné dokoukat do konce. Škoda. Brad Dourif (známý jako Gríma Červivec z Pána Prstenů) je zde správně komický neúspěšný mimozemšťan.

Irská krev (2006)

Hoodně podprůměrná nudná gangsterka, nesmyslně míchající jamajskou komunitu, reggae, drogové dealery a irské teroristy do jednoho domu v Londýně. Občas záchvěv komedie, jinak rozvleklý sentiment, bída a utrpení a jeden rastaman, který je tam prostě zbytečně navíc. Jedna a půl * zaokrouhleno nahoru.

Renesance (2006)

Krásně animované napínavé akční sci-fi.

Neviditelné vlny (2006) odpad!

Nesnesitelně zdlouhavé a pomalé intelektuálsky nedokoukatelné cosi, co má s filmem pramálo společného. A krásná kamera to nezachrání. Koukat se 10 minut na to, jak si hlavní hrdina prodlouží špunty do uší na mě bylo moc.

Rekviem (2006)

Hodně zajímavý, dojímavý a provokující film, inspirovaný skutečnou tragickou událostí. Skoro to nezní pravděpodobně, že by se něco takového ještě počátkem 70. let mohlo stát. Krásná Sandra Hüller podává v roli Michaely Klinger výborný výkon. Správně slizce a záporácky hraje fanatického mladého kněze Borcherta Jens Harze. Divák pak může jen napjatě přemýšlet, zdali jsou Michaeliny záchvaty způsobené více epilepsií, nebo traumatem z přísně katolické výchovy, nebo jen zhroucením ze studijních povinností.

Krajina přílivu (2005)

WTF ?? Absolutně úchylný, bizarní, morbidní a hlavně nudný "film" Terryho Gilliama, který tímto po divácích chce, aby se při sledování oprostili od všech zážitků, znalostí a zkušeností, od všeho dospělého. To ovšem nejde tak snadno a tohle "dílo" si takovou vaši námahu ani nezaslouží. Tideland je trošku fantasy, trošku horor, ale nejvíc ze všeho nuda, a tak přináší pouze velké zklamání velkých očekávání. Ocenit je nutné skvělou kameru a herecký výkon jedenáctileté Jodelle Ferland.

Zkušební jízda (2005)

Vtipná krátká komedie o zkouškách v autoškole a zkušebním komisaři, který má víc věcí na práci, než dávat pozor na cestu a na uchazečku ... . Dobrý herecký výkon Leny Breederveld v roli Diany Roosové.

Akta Satchel (2005)

Výborná groteska z úředního / firemního prostředí reagující na vztah mezi nadřízeným a podřízeným.

Neohlížej se (1967)

Jeden z vůbec nejlepších hudebních dokumentů. Syrový "candid camera" záznam koncertního turné Boba Dylana po Velké Británii. Staré, černobílé, stylové, perfektní.