Tiché místo na venkově (1968)

Dost šílené, hlavně kvůli té šílené nepříjemné hudbě, jinak to mohlo být lepší. 65%.

Po strništi bos (2017)

Dost dlouho trvalo, než se film tak nějak rozjel, takže ze začátku mi to přišlo celkem slabé, ale nevím jak to Svěrák dělá, nakonec se z toho vyklubal slušný film na takových 75%. Ovšem opakovaně shlédnout už netřeba.

Přes 110. ulici (1972)

Předností tohoto filmu moc není, jednou z nich je hudba. Jinak jde o průměrnou krimi s uspokojivým vyvrcholením. 65%.

Wind River (2017)

Rozvláčné, takže se ani nedalo čekat, že se něco zajímavého stane, a najednou bum bác - pár minut supr film, a pak zase nic. 65%.

Le Mans '66 (2019)

Na svou délku to odsýpalo, nudné byly asi tak 2-3 chvíle, kdy film (zbytečně) zpomalil a snažil se (zbytečně) o nějakou romantickou vsuvku. 75%.

Šarlatán (2020)

Silná stránka filmu bylo zobrazení krutých let komunismu. Naopak mně vadil příliš velký prostor věnovaný homosexualitě, až tak, že ubírám hvězdičku. Při 70% tedy jen 3*.

Gentlemani (2019)

Ritchie se stále drží svých osvědčených postupů a ty jsou pořád dobré, zábavné, s mnoha zvraty. Není to jeho best film, ale stále solidních 80% dám.

Maminčin zámek (1990)

Stále kouzelné, i když už o něco slabší než Tatínkova sláva. 80%.

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Opravdu povedené, vážné i zábavné. Nedá se říct, který příběh byl lepší a horší, protože všechny byly výborné, ale každý jiný. 80%.