Tatínkova sláva (1990)

Krása, co víc říct? Prostě skvělá literární předloha výborně převedená na plátno.

Otěže na krku (1961)

Taková dost průměrná oddechová komedie postrádající jakoukoliv originalitu či nápad. 65%.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Originální scénář, ze kterého šlo snad vytěžit o něco víc, ale i tak celkem povedená pohádka. 70-75%.

I dva jsou rodina (2016)

Celkem dlouho ne sice nudný, ale průměrný film s obehraným tématem. V závěru to ale šlo víc na city a tomu jsem prostě podlehl a při 70% dám 4*.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Chybělo mi tam trochu víc toho Allenovského humoru, ale jinak dobrý příběh. 70-75%.

Corpus Christi (2019)

Rozjezd na 65%, ale pořád to nabírá otáčky až na nějakých 85%. Povedené.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Dlouhá část před útokem byla možná zajímavá pro válečné nadšence a historiky, já z ní moc nepochytil, resp. si vzal pouze to, že Amíci v tom měli trochu nepořádek a zmatek. Naopak mi tam chyběla podstata, proč Japončíci zvolili tento útok. Samotný útok byl ovšem poměrně dobře nafilmován, moc se mi líbily ty letecké útoky a souboj s dvěma US letadly. No a ty japonské herecké kreace byly skvělé, to bylo asi to nejlepší z celého filmu. 75%.

Bezcharakterní žena (1964)

Dlouhé, nenápadité, nevýrazné, takže se dalo čekat, že dojde k nějakému zvratu, a pak nejspíš ještě k dalšímu. Takže nic překvapivého. 65%.

I jako Ikaros (1979)

Má to své mouchy, které jsou ale postupně vyrušeny hlavní myšlenkou filmu, a ta je opravdu velká! 75%.