Hoši z Brazílie (1978)

Hned ten začátek dává napovědět, že nepůjde o tuctový film. 75%.

Magnolia (1999)

Zpočátku zajímavé, ale místo gradace jde naopak do dlouhé nudy. Navíc plné vulgarit, to nemusím. 70% a 3*.

Letec (2004)

Je to 3 měsíce, co jsem viděl film Úžasný Howard Hughes z roku 1977 a musím říct, že Letec to dá se říct obšlehnul, nepřidal prakticky nic nového, jen to trochu "navoněl". Tragicky přestřelená délka, film mě nudil už po půl hodině, pravda pak se to chvíli spravilo a bylo to aspoň trochu zajímavé. Nelíbilo se mi, jak to bylo načančané, prostě z doby před 90 lety to vůbec nepůsobilo a ta nekonečná uřvaná hudba z té doby to nespravila. 65-70%.

Million Dollar Baby (2004)

Kdybych dal jen 3*, asi by to nebylo spravedlivé, ale je to tak na hraně při 70%. Až moc rozvleklé, a to začátek i konec. Pár pěkných okamžiků v ringu a pak to hodně hraje na city. Samotný příběh, když odmyslíme box, je opravdu tuctový a miliónkrát opakovaný a jeho podání není špatné, ale rozhodně ne výjimečné.

Tichá radosť (1985)

Dušan Hanák a zase jeden hodně povedený film. Je až s podivem, že toto ženské téma tak dobře zpracoval muž. Smutné, ale opravdu ze života. 75-80%.

Tiché místo na venkově (1968)

Dost šílené, hlavně kvůli té šílené nepříjemné hudbě, jinak to mohlo být lepší. 65%.

Po strništi bos (2017)

Dost dlouho trvalo, než se film tak nějak rozjel, takže ze začátku mi to přišlo celkem slabé, ale nevím jak to Svěrák dělá, nakonec se z toho vyklubal slušný film na takových 75%. Ovšem opakovaně shlédnout už netřeba.

Přes 110. ulici (1972)

Předností tohoto filmu moc není, jednou z nich je hudba. Jinak jde o průměrnou krimi s uspokojivým vyvrcholením. 65%.

Wind River (2017)

Rozvláčné, takže se ani nedalo čekat, že se něco zajímavého stane, a najednou bum bác - pár minut supr film, a pak zase nic. 65%.

Le Mans '66 (2019)

Na svou délku to odsýpalo, nudné byly asi tak 2-3 chvíle, kdy film (zbytečně) zpomalil a snažil se (zbytečně) o nějakou romantickou vsuvku. 75%.