Jack Strong (2014)

První víc než polovina hodně průměrné, ale pak to začíná být poutavější a zajímavější. Nejlepší je ale pomalá "slow" honička na sněhu, ta se opravdu povedla. 70% a 4*.

Chléb, láska a ..... (1955)

Už to prostě není ono, předchozí díly měly úplně jinou atmosféru a spád. Toto je tuctový film, zasmál jsem se asi jen jednou - na úplném konci. 60%.

Chléb, láska a žárlivost (1954)

Ne už tak dobré jako Chléb, láska a fantazie (do jedné řeky dvakrát nevstoupíš), ale pořád příjemné a zábavné. 75%.

Chléb, láska a fantasie (1953)

Tento film jsem si zamiloval už při prvním shlédnutí snad někdy v 80. letech minulého století. A po těch mnoha letech mu nic neubralo na kráse. Je to taková ta typická poválečná Sicílie, ale ne tolik uřvaná, jak někdy bývá zvykem. Je to humorné, ale krásně přirozeně, je to romantické, krásně to odsýpá. Nemůžu si pomoct, u mě pořád za 5*.

Živý bič (1966) (TV film)

Mohl to být výborný půlhodinový dokument a místo toho je to dlouhý hysterický film, kde jedině Kvietik, částečně Huba a místní opilec bubeník dokazují, že nejde o amatérský snímek. Ťapák je výtečný dokumentarista a mnoho záběrů a scén v tomto filmu to dokazuje, ale s hraným filmem má bohužel dost potíže, minimálně v tomto případě. Korunu všemu nasazuje hrozná hudba, která ovšem k té době tak trochu patří. 45%.

Sviňák (2013)

Bravurní režie, výborná hudba. K ději mám své výhrady, ale i tak jde o nadprůměrný snímek, 80%.

La French – Francouzská spojka (2014)

Není to americké, je to francouzské, ale není to ze zlatých 70.-80. let francouzského filmu. To hovoří o tom, že jde o slušný film, nijak přehnaný, ale ani nijak výjimečný. 70% a 3*.

Úžasný Howard Hughes (1977) (TV film)

Biografie, která je zajímavá a ani chvíli nenudí. Skoro jí není co vytknout. 75-80%.

Steve Jobs (2015)

Fakt se to muselo všechno odehrávat před uváděním nových produktů? 60%.