Nezapomeň na mě (2010)

To nejlepší co jsem tady viděl bylo v několika prvních minutách a samozřejmě závěrečná, pro mě absolutně nečekaná, překvapující, scéna. Romantické drama věnující se vztahů dvou hlavních hrdinů na mě příliš nezapůsobilo, nudilo, ale utvrdilo, že Robert Pattinson je mimo jiné i dobrý herec.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Základní pravidlo: Jedno kdy, jedno kde, jedno kdo. Každý muž může každé ženě zamotat hlavu. Jen vědět jak na to. Po druhém shlédnutí zvedám na plný počet. Pozitivně laděná komedie mě dostala svým humorem a námětem. Celá první polovina bavila různými snahami, jak nepřitažlivý účetní sváděl sexy Allegru. Několik trapných chvil, střídali úsměvné. Poté to trochu zvolnilo, když si Smith rozjel také svůj románek, jenže v celkovém měřítku mě to oslovilo a věřím, že si k tomu zase jednou sednu. Kevin James bezkonkurenčně tančí :))

Život je krásný (1997)

Roberto Benigni a jeho princeznička mi v první polovině lezli pořádně na nervy až jsem zvažoval, že s tím seknu. Nebyla to ani tak atmosféra koncetráku, ale hra o tank, která to u mě nakonec všechno zachránila. I na strašném místě se dají brát věci s humorem. Giosué si ho zasloužil :-)

Nebezpečná rychlost (1994)

Prvotřídní akční film. Na motivy, kde jednu z hlavních rolí hraje autobus, vzniklo myslím více filmů, nebo epizodních dílů seriálů, jenže tohle je jednoznačně nejlepší podívaná. Nejoblíbenější role Keanu Reevese (ještě víc cool než v Matrixu), Sandra Bullock ve svých nejpřitažlivějších letech :-) a charisma Dennise Hoppera je to, co na tomhle miluju,. mimo dalších důležitých aspektů.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Dařbuján a Pandrhola je pro mě další pohádkou, patřící mezi ty nejlepší, na které se rád podívám znova a znova. Nápadité prostředí s klobáskami a pivem na místech, kde by to jen málokdo čekal a herci v čele se Sovákem, Hrušínským a Lohniským vytvářejí kouzelnou atmosféru a příběh starých českých pohádek.

Modern Warfare: Frozen Crossing Pt. 2 (2010)

Znova na vysoké úrovni. Tentokrát pocta několika vychytávkám ze hry, jedna žena + a také více zapracováno na příběhu. Přese všechno mě celkově první díl uchvátil o malinko více. Doufám v dočkání třetího dílu :_)

Modern Warfare: Frozen Crossing (2010) (studentský film)

Jeden z nejlepších amatérských kraťasů jaké jsem kdy viděl. Za takovéto peníze natočit skoro věrnou kopii mé nejoblíbenější hry - smekám. Úplně si dokážu představit jak by Uwe Boll CoD naprosto zmršil, kdyby měl i 150 000x větší rozpočet. Tohle bych si s radostí dokázal představit jako část budoucího filmu, pokud by se toho někdo schopný ujal. Útěk před sniperem v druhé polovině skvěle natočený!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Dabing /// Jsem docela fanda Harryho, i když s knihami jsem skončil u druhého dílu. Předchozí díl obalený nudou jsem ještě bral jako klid, před velkým mega finále celé ságy. Relikvie smrti bohužel nepřevedla vůbec nic, co jsem očekával od tak očekávaného. Další zbytečně natahovaná nuda. Nevím, jak je to s obsahem knihy, ale hold šéfové chtějí asi vytřískat co nejvíce peněz. Pozitivum byla aspoň atmosféra, nějaké ty trefné vtípky a zajímavě zpracovaný příběh o tří bratřích. Věřím, doufám, sním o velkém finále, které teprve přijde a dám snad plný počet!

Malý Herkules (2009) odpad!

EPIC FAIL! O_o Proti tomuto "filmu" je i Sorbův Herkules mistrovský kousek ze středověku. Všechno naprosto k smíchu - Hogan, triky, děj,... Zaslouženě tam kde to je. Palec nahoru všem, kteří to dokoukali.