Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Příjemné politické překvapení smíchané s akcí. Úvodní díly trochu nemastné neslané, než se rozjede postranní zápletka, kdo vše tahá za nitky. Kiefer si to dává podobně jako ve 24, funkčně povýšil a nezapomenul ani na damn it. Ostatní postavy trochu šablonovité, zatím se dá zjistit kdo kope za koho. Mohl by přijít i nějaký nečekaná zvrat. Prvních 10 epizod nabralo pěkný spád a těším se na zbytek. Druhá polovina už nebyla tak dobrá a byla poměrně vleklá.. Snižuju na 3* Uvidíme s čím přijde druhá sezóna (hodnocení za 1. sérii)

Zevlovat a prudit (2009)

Ujeté komedie mi nevadí, hlavně když to je vtipné, ale tady jsem se posmál kolikrát, jednou.. dvakrát..? Subjektivně nemám rád, ať se převleče za cokoliv nebo ať je hubený či tlustý. Stálo to hlavně na něm a film tahal dolů..

Srážka (2016)

Pominu ty obskurní chyby, kde si policie nepokryje zadní východ hospody, nebo když při honičkách jedno auto okamžitě dožene druhé, ikdyž ujíždí 240km/h. Collide se zaměřuje na svižnou akci, kde se stále něco děje. Prakticky od začátku to vtrhne a užíváte si jízdu. Ben Kingsley si toho feťáka neskutečně užívá. Mezi Houltem a Jones panuje správná chemie. Soundtrack bych taky pochválil.

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Jiný Vinnetou, což se dalo čekat. Nebylo to špatné, jenom je to jiné. Knihy jsem nikdy nečetl, nevím zda je blíže tady ta verze nebo ty klasiky. Hlavní změna určitě ve vykreslení postav. Old Shatterhand tu není takový bourák. Inženýr Karel May dostane v průběhu svou přezdívku dle svého boxovacího umu. Jinak je to takový... prostě inženýr.. zbraně jsou mu cizí, na palby z opakovačky můžeme zatím zapomenout. Vinnetou trošku mladý, zbrklý, nevyzrálý ale budíž. Prostředí je westernové ale více zelenější. Je třeba se na to dívat jiným pohledem a moc nesrovnávat.

Marťan (2015)

Zpracované s přesností jakoby šlo o skutečnou událost, jenže je to sci-fi. Scénaristé si příběh libovolně sepsali, aby byl co nejvíce poutavý a podle toho to taky vypadá. Ač přes 2 hoďky a téměř one-man-show, tak skoro vůbec nenudí a není tu moc hluchých míst. Přinutí Vás to myslet, že vše dopadne dobře, v zápětí se něco zkazí, poté dá do pořádku a tak dále. No a nejpozději v polovině filmu začnete tušit, jak to zřejmě celé dopadne a zase jen čekáte, kde bude jaký zádrhel. Ale jinak se Ridleymu po dlouhé době povedlo dát do kin parádní film a vše ostatní na výbornou. 4,429987 hvězdičky.

Sněhová kalamita (2000)

Vánoční rodinná komedie pro děti. Dost naivní, plno dětských názvů pro cokoliv. Nebyl jsem už úplná cílová skupina, tak bych to všeobecně nezatracoval. Nejlepší postava byla ten dementní synek, co se bil o stěnu.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Podobných filmů vzniká ročně jen pár, někdy ani to ne, takže to rozhodně stojí za mrknutí. Trochu Bayovské, ale přesto opět kladen důraz na vojáky a jejich odhodlání. Atmosféra v Libyi si myslím dost dobře zachycena. Nezávidím to procházení/čištění po městě, když nevíte kdo je ten správný. Kdo ví zda se z tématu dalo vytěžit ještě více, ale Lone Survivor nebo Black Hawk Dawn jsou podle mě lepší kousky.

Zúčtování (2016)

Dobrá žánrovka, docela nadprůměrná, s nekompromisním Affleckem, jen to výrazně v ničem nevyčnívá od podobně laděných filmů.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Já tam žádné výrazné zhoršení oproti jedničce neviděl. Cobie mi problém nedělala, trochu akčnější parťák nebyl na škodu. Herecky neznámý záporák bezvadně proháněl Cruise. Už od začátku se na nic nečekalo, spousta hlášek, narážek na jedničku. Já si film parádně užil!

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Kdo si libuje v Burtonovi, zřejmě nebude ochuzen o zážitek. Opět další propracovaný svět zaměřený pro všechny generace. Podivné děti mají na jednu stranu hororový nádech a na druhou působí roztomile, když vidíte čutat neviditelného hošíka nebo létající holku na provázku při procházce po pláži. Jednohubka, která za to rozhodně stojí.