Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 351)

plakát

Vyšehrad: Fylm (2022) 

Ta linka s malým Lavim tam zbytečně přidává na vážnosti, ikdyž není vysloveně špatná. Převážně z počátku je to vtipné. Umí vařit, několikrát naznačí kdo má víc rozumu a v podstatě je to hlavní věc, která Vyšehrad slepuje do uceleného filmu. aby to nebyly jen humorné scénky z fotbalu. Na druhou stranu, právě skrze těch vtipných scének to je tak dobré.

plakát

Pahorek (1965) 

Příliš dlouhé na to, aby se to odehrávalo na jednom místě, Sidney Lumet už sice vytvořil podobnou situaci ve 12ti rozhněvaných mužích, ale tam to za mě fungovalo. Po několika minutách jsem začal odskakovat a pokaždé co jsem přišel, někdo běhal na Pahorek. Sledovat chlapy jak běhají nahoru a dolů mě neoslovilo. Pravda, pár vtipných scének to mělo.

plakát

Příběhy starých hospod (2023) (seriál) 

Česko je pro pivo jak stvořené a hospody k němu od nepaměti patří. Ty staré mají navíc v sobě spousta osobité atmosféry. Příběhy starých hospod tohle všechno zkombinovaly. Josef Polášek zavítá do několika krajů a svým milým projevem přiblížil historky a jiné zajímavosti. Tohle musí dostat pokračování. Nezmíněných hospod, které stojí za to je na několik řad aniž by utrpěla kvalita. Škoda kratší stopáže. Nejzajímavější hospody: Krčma Jonáš ze Svobodných Hamer. U Janíka na Horečkách. Hančova bouda na Benecku. U Silvera v Záboří. Hostinec U Bláhovky

plakát

Lovci pokladů: Na hraně historie (2022) (seriál) 

Původní filmy mám hodně rád a na tohle jsem se dost těšil. Absence Cage by ani tak nevadila. Hlavní hrdinka má charisma, mihne se Harvey Keitel nebo Justin Bartha, původní propojení tam je. Ztroskotalo to na laciné zápletce v teen duchu. Od Disneyho jsem nečekal žádnou střílecí kovbojku, ale i originál, byť jedním nádechem spadá do rodinných filmů, udělá víc napětí a dobrodružství. Zeta-Jones by mohla dělat padoucha někde na dětském karnevalu, zlatý Sean Bean nebo Ed Harris. Plus ta mladá partička s tatíkem okolo hlavní postavy Jess dost přehrávala a vypadalo to skoro jak Populární mechanika pro děti. První dva díly jakž takž a ten devátý, jinak se to postupně dalo sledovat jako kulisa a ten poklad byl vedlejší. (hodnocení za 1. sérii)

plakát

The Contractor (2022) 

Trošku víc jsem čekal jednoduché svižné akce v duchu Extraction nebo kombinace Bourne/Jacka Ryana. Ve výsledku to bylo spíše drama s jednou a půl akcí a Kiefera Sutherlanda všeho všudy snad 10 min na scéně. Věčně mladý Chris Pine, který ještě v pětatřiceti vypadal na dvacet, tak tady po čtyřicítce vypadá na padesát. Prostřední část kdy se Contractor začíná rozjíždět a postupně rozuzlovat děj stojí za to, ale dvě třetiny jsem se spíše nudil.

plakát

Příběhy starých hospod - Epizoda 6 (2023) (epizoda) 

Královehradecko spolu s Libereckem zatím nejpovedenější díl. Žádná hospoda nevyčnívala, ale každý má své kouzlo. O hospodu, kde chodil Škvorecký bych zavadil asi jen pohledem, ale historie pěkná. Na druhou stranu, šenk, kde si člověk může skoro pluvnout na zem už moc není. Hospoda "u Silvera" v Záboří moc pěkná. Mezi další třeba oblíbená od Vinkláře nebo srdce Prachova, ikdyž já si zašel raději do té naproti.

plakát

Příběhy starých hospod - Epizoda 5 (2023) (epizoda) 

Písecká hospoda u Reinerů vypadala zajimavě, jen škoda, že se jí z celého dílu věnovalo nejméně času. 2 minuty času hospodě, kde chodil Mikoláš Aleš, je slabota. Povídaní o Nové Hospodě mezi Budějkami a Vodňany pěkné, ikdyž neurazí nenadchne. Třetí hostinec Solidní šance v Hluboké na náměstí má dobrou atmosféru, ale ani slůvkem nezmínit o tom, že se zde čepuje Hlubocké pivo, to mi přijde docela faux pass. Při díle z Jižních Čech je hospoda z Budějek jistota a volba na Masné Krámy super. Při Třeboňském Bílém Koníčku se mi vybaví ten brekeke maník z Ano Šéfe, ale historická hospoda zasloužená.

plakát

Taxík (2008) (pořad) 

Taxík dělají hlavně soutěžící a jejich přebrepty. Podobně jako v AZ-kvízu je i tady pár skvostů, kteří kolují po internetu, ala zrození Venouše. Mohlo se to vysílat dýl. Z moderátorů jsem měl nejraději Hámu.

plakát

Chinaski: Každej ví kulový (2021) 

Tohle v životopise Chinaski doteď chybělo. Otevřené nahlédnutí do celé historie od vzniku až po současnost. Sleduju/poslouchám až od prvních hitů, mají tady hodně dobových fotek, Malátný to celé doprovází svým komentářem, který doplňují ostatní, ať už současní nebo bývalí členové dost otevřeným a přímým způsobem. Spousta věcí se tady řekne na rovinu jak to zřejmě je. Odhalené zákulisí proč se kdy měnili různí členové. Doporučuju.

plakát

Black Adam (2022) 

Kolik těch komiksových paskvilů musí ještě vzniknout než to lidi přestane bavit. Už tak se neustále dokola přetáčí Supermani, Batmani, plno Thorů a teď je tady další nová postava Black Adam. Ten je pro změnu z vymyšlené země ala starověká říše, kde se střetnou další hrdinové navzájem proti sobě. Samozřejmě je to vše o digitálních efektech, lidé spíše do počtu. Tisíckrát se tady omlátí o různě zdi a zabít jen tak nejdou. Vtipné hlášky musí být, bez těch by to dnes už nešlo. 2 hvězdy hodně z milosti. Těch světlých momentů pramálo.