Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 272)

Mortal Kombat (2021)

Jak řekl Raiden, I'm impressed! Příjemné překvapení. Už jsem nečekal, že by někdo do kultovního béčka nasypal přes 50 miliónů a udělal slušný film. Triky, za které by se nemusel stydět nejeden akční film. Pro začátek všechny známé postavy, Scorpion se Sub-Zerem klasicky potěšili. Guru a Kano mile překvapili. K lepšímu zážitku mi chyběl turnaj na nějakém ikonickém místě a soundtrack mohl být lepší. Vyměnit Wallfische za Daniela Pembertona. Johnny Cage má pěkně vyšlapanou cestičku a Kitana snad bude následovat.

Chaos Walking (2021)

No, "nový" Jumper se nekoná. Ústřední dvojka je sympatická, jenže dějově to bylo nudné jako prodejce vysavačů. Poslouchat volně slyšitelné cizí myšlenky může být zajímavé, ale pravděpodobně jen nějakou chvíli. Ty problesky spíše rušili a jen občas to zamířilo do vtipných situací (s polibky). Naháněčka od ničeho k ničemu. Prodloužený pilot k seriálů by zněl líp.

plakát

Evropské kmeny (2021) (TV seriál)

Pokud to nedostane další řadu, ani bych s tím nezačínal. Celých 6 dílů je spíše takový rozjezd pro další případné díly. Potenciál tam je. Německý Mad Max. Tři linky se třemi sourozenci. Ta s tím nejmladším Eljou je nejslabší u mě a koleduje si o proklikání. Na Liv ala Henriettu se dobře kouká, ale trochu nevyužitá. Kiano a jeho Femme Fatale Varvara je rozhodně nejzajímavější.

Sunset Boulevard (1950)

Asi první Noir film, který vidím. Moc vytknutelných věcí se najít nedá. Herci hrají s až takovým divadelním přehráváním. Gloria Swanson jako Norma fantastická, vzhledem k situaci to možná nebylo až tak těžké. Ten konec mohl skončit trochu jinak. To si Nancy nezasoužila :)

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Není to katastrofický popcorn na způsob 2012 nebo San Andreas, spíše drama s důrazem na tíživou atmosféru blízkého "konce světa", která se podle mě povedla, i díky Moreně Baccarin. Místy to prožívala až moc procítěné, což zase vyvažoval ledovější Butler. Vizuál vzhledem k rozpočtu i tak nadprůměrný. Děj nemá žádné další roviny a sleduje se převážně strastiplná cesta jedné rodinky. Reálná situace by nebyla nejspíše daleko od pravdy jako je vykreslena tady.

plakát

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli (2018) (TV pořad)

Na "Babičky" rád koukám, takové přenesení do starých časů, jak se kdysi žilo, pracovalo, jedlo a jak někteří dodržují tradice dodnes. Občas se později témata začínají prolínat. Terka je neskutečně sympatická a jde vidět, že ji samotné natáčení baví, Petr zdárně sekunduje. Nejlepších 5 epizod za mě. 1. řada: Roubenka - dřevo - Boží hod - sůl - pivo. 2. řada: Plavci a vory - krajina - chleba - svícení - víno. 3. řada: Šunka - hruška - jitrnice, tlačenka - dřevěné stavby - buďme zdrávi. 4. řada: aktuálně běží...

Bajkeři (2017)

Zase další film, kde si snad každý užije malou roličku. Výčet herců, kteří se tu aspoň na chvíli mihli je poměrně velký, chyběla už jen Issová, ta asi zvedala telefon pro Eon a Geňa, nejspíš běhal nahý po městě. Taková polo stupidní česká komedie - našlo by se taky desítky horších, ale někde v letním kině si to docela dobře dovedu představit. Občas ty fórky bavily. Holky pěkné, léto v plném proudu... Tady mladík se neoholil, je takzvanej angrešt.

13 (2010)

Parta zbohatlíků slíbí několika chlapům za velkou odměnu zahrát si Ruskou ruletu s malou pravděpodobností na výhru. Michael Shannon jako euforický rozhodčí rozdá pokyn protáčet koltové bubínky, vzápětí se chlapíci pod ním začnou svalovat k zemi.

Sniper 3 (2004)

Zkusil jsem to přelouskat v mute režimu jak doporučuje TeeAge. Dokonce jsem si mezitím odskočil vykonat i velkou potřebu, ale vše bylo spíše k neprospěchu.. Momenty, když jsem měl zapnutej zvuk byly lepší, ale dát tomuhle lepší hodnocení, ukřivdil bych spoustě jiným filmům. Levné céčko. Berenger už příliš vyčpělý na tuhle roli. Aha, on si troufl ještě na další tři Snipery.

plakát

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Čekal jsem trochu více než koukat na trochu nechápající Emily Blunt a dva mazáky co si dělají co chtějí. Akce tu je pramálo, za to bych vyzdvihl scénu v autech na mostě. V poslední době jsem nic s tak reálně napjatou situací neviděl a samozřejmě závěrečná scéna u večeře.