Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 397)

plakát

Sněžné bratrstvo (2023) 

Bál jsem se, jestli dokážou vystihnout tu tíživou atmosféru "jsme v pr*eli" a aby to udrželo tempo po celé dvě hodiny. Přece jen u letadla krom pojídání se navzájem toho moc dělat nejde. Překvapivě to dopadlo na výbornou. Momenty jako první noc, zjištění, že nikdo nepřijde, bylo zachyceno fakt poutavě. Bayona tohle uměl už v Nic nás nerozdělí. Uběhlo pár konverzací, pár pokusů a znenadání byl konec.

plakát

Šerpa (2015) 

Jak naznačuje název, je to taková pocta, či ukázka práce jakou šerpové dělají. A taky jejich snaha zlepšit si podmínky. Samotná událost není pochopitelně akčně zdokumentovaná a spíše se zaměřuje na to dění "dole". Více akčnější je pak rozhodně filmový Everest, který se zaměřuje na neštěstí 18 let před tímto.

plakát

Empire State (2013) 

Dwayne tady žádnou parádu neudělá a jen se párkrát mihne jako policajt, není ani divu, v té době skákal z filmu do filmu. 80tkový nádech je jedna z mála pozitivních věcí. Ve zbytku není o co stát.

plakát

Jedeme na teambuilding (2023) 

Narvu ti boty do pr*ele až tě tkaničky budou šimrat v krku. Je to hovadina, to asi nebudou popírat ani sami tvůrci. Kromě takové té trapné zábavy to má hodnotu nula. Nedává se mi hodnocení lehce, musím se ale přiznat, že tady bylo několik scén, kdy jsem se smál se slzami v očích, což nevím kdy naposledy jsem v kině brečel smíchy. Jediný účel svého vzniku splnilo. Je to takový kros Prciček a IT Crowd s trapno humorem. Inspirace jinde je znát.. Narcistický šéf, ajťáci dole ve sklepě, spory mezi odděleními, nebo soupeřící skupinky na chatě v tucty amerických filmech. Lízejte vy kundibádi. 

plakát

V obležení (2021) 

Strašné béčko, to snad ani Gerard Butler neměl zapotřebí. Netušil jsem jak jde podělat film na jedno z nejotřepanějších/nejjednodušších témat. Jedna policejní stanice, pár policajtů a pár darebáků, co se snaží dostat dovnitř. Iks zpracování, dokonce i jeden vánoční díl Kobry 11 kdy Semir s Benem chrání služebnu je mnohonásobně kvalitnější. Tady hoří vše počínaje inteligenci policie. Butler, navíc v né úplně hlavní roli, nic nespasí.

plakát

Díra (2019) 

Připomíná to svým minimalismem a námětem Kostku. S tím rozdílem, že tady nezabíjí "místnost" ale samotní lidé navzájem, případně hlad. Patrně to má být jakési poselství o hladomoru, kdy se ti nahoře mají vždy lépe než ti dole. Bohužel konec úplně zazděný, jaksi to vyšumělo do nikam. Škoda. Začátek byl dost fajn.

plakát

Berlín (2023) (seriál) 

Pomalejší rozjezd postupně nabíral na síle. Opět výborný casting, postavy si člověk zamiluje, vrací se na chvíli i dvě staré známé. V podstatě La casa de papel v bledě modrém, ikdyž původní seriál měl lepší náboj. V osmi dílech je narváno vše co šlo, od loupeže po následné zápletky, má to napětí, promyšlený scénář, jen nepřidává nic nového. Po papírovém domě tu díru v loupežných tématech prozatím nikdo nezalepil, tak jsem s Berlinem nadmíru spokojen.

plakát

Přízraky v Benátkách (2023) 

V Hercule Poirotových detektivkách jde hlavně o prostředí a herecké obsazení. Zápletka bývá většinou dobrá, závěrečné rozuzlení nechybí, to je na tom to nejlepší, opět s chytrostí vyřešeno. Naneštěstí to prostředí deštivých Benátek ze všech třech filmů mě zaujalo nejméně. Duchařina mi příliš nevoněla. Ubralo se na rozpočtu a herecky to tam už také neměl kdo vytáhnout. Oproti takovému Orient Expresu jednou tak slabší.

plakát

Napoleon (2023) 

Až je mi líto dát Napoleonovi pouhé tři hvězdy. Filmařsky to je na 110%, všechny ty efekty, kostýmy, atmosféra, vylíčení bitev (chyby pominu). Ridley Scott tohle umí nejlépe, jsem zvědav na Gladiátora 2. V kině rozhodně zážitek. Joaquin Phoenix po Jokerovi a jiných postav v dalším osobitém výkonu. Ani Vanessa Kirby navzdory nevalným recenzím mi nepřišla špatně zvolená. Právě svým "vulgárním" charisma to obzvláštnila. Bohužel krom dvou hlavních postav žádná další neutkví v hlavě, žádná komtesa, záporák, kardinál. Letmo trochu Alexandr s Františkem I. Jistěže, jmenuje se to Napoleon, který ale jde od bitvy do bitvy, od města k městu a postupně se obdivují právě jen ty exteriéry. Je to dlouhé a i tak je nemožné obsáhnout celý jeho život, aby se vyvážily jak akční scény, tak vzestup a osobní život. Mini série by byla lepší volba. Špatné to každopádně není a hodnocení může klamat.

plakát

Sowon (2013) 

Pokud je trochu šikovný režisér, tak tohle téma se nedá pokazit. Využívá se dětské tragédie, na druhou stranu krásně natočeno, o tom, co se bohužel stává a jak to chodí. Malá holčička statečně bojuje s osudem, rodiče snažíc se ji zpříjemnit život, obzvlášť otec hrající dětskou postavičku, z toho všeho se snažit ustat problémy, a pokusit se aspoň dosáhnout jakés takés spravedlnosti, která kdo ví zda přijde....