Solomon Kane (2009)

Být to americký film, hlavní role by se zhostil zcela jistě Hugh Jackman :-) Solomon Kane je nepříliš vybočující film z řad temných středověkých filmů. Neustále pršelo, všichni od bahna a pořádná řežba. Dal bych s radostí i vyšší hodnocení, jen kdyby to nebylo takové fantasy, vzhledem ke konci.

Sociální síť (2010)

I´m CEO, bitch Nebýt to o Facebooku a Zuckerbergovi ale o jiné smyšlené sociální síti a jiné osobě, možná bych plný počet hvězdiček dal. Dost mi vadilo, když se The Social Network tváří realisticky, chce divákovi podat skutečný příběh, jenže skutečnost je zcela jiná. Jak Zuckerberg sám říká, na filmu jsou pravdivé jenom kostýmy a liší se v samém základu filmu. To dobré je celý zbytek. Jesse Eisenberg drkotá jedno slovo za druhým a nenechá vás se příliš nudit. Má to spád u kterého sledujete prakticky vzestup jedné nulové osobnosti až k závratným výšinám. Po režisérské stránce tomu není moc co vytknout.

Podivní (2010)

Tenhle typ žánru mi vyhovuje. Když k tomu přidáme TImothyho Olyphanta je rozhodně zaděláno na parádní akční podívanou. Výsledek nedopadl vůbec špatně. Jak už to bývá z příjemně pohodové atmosféry se začnou dít věci, které odstartují boj o přežití a únik před smrtí. Užil jsme si všechny ty lekačky, střílení nakažených a dost dobrou atmosféru.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Prequel se v podstatě nese ve stejném duchu jako první série. Opět plno stříkající krve, nahoty, gladiátorské akce a proslovů. Po prvním díle vládne spokojenost. Uvidí se, jak dobrý bude příběh... edit: Dějově o něco málo slabší než BaS. Nejvíce zaujal první a poslední díl. Postavy nezklamaly a s napětím očekávám Gannicovo zapojení do druhé série.

Gran Torino (2008)

Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Zaslouženě na pozici mezi nejlepšími filmy. Clint Eastwood jako starý hláškující veteránský deděk, všude okolo plno bambusáků a jeden farář. Jako svou poslední roli si Clint nemohl vybrat lépe. BRAVO! (viděno 2x)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Po nepovedené trojce se Shrek vrátil opět do svých kolejích na které jsme si zvykli. Na druhou stranu už ničím nepřekvapuje. Grafika je povedená jako vždy, tradičně se zasmějete, ani kocour s oslíkem nezklamou, i když nejvíce prostoru dostal Rampelník. Z úcty ke Shrekovi to zaokrouhlím nahoru.

Ať žijí rytíři! (2009)

Asi záleží v jaké věkové skupině se nacházíte. Moje malé sestřenky jsou z toho nadšené, znají každý dialog a moc se jim to líbilo. Svůj účel to patrně splnilo. Pro starší publikum to už bude horší. Nejvíc bych pochválil hudbu a všechny exteriéry a interiéry. Jen ten Pavel Kříž mi tam ze svým výkonem neseděl...

S Club 7 v Miami (1999) (seriál)

Noo já se řadím k zástupu, který to kdysi vcelku pravidelně sledoval. Bylo to sice přitažené za vlasy a naivní, jenže i zábavné. Tančící partička charismatická a dodnes si od nich poslechnu nějakou písničku. Rád na to vzpomínám. http://www.youtube.com/watch?v=Tgu56ur7LIw

Děcka jsou v pohodě (2010)

Trailer působí daleko více uvolněněji než jak se tváři celý film, což možná bylo díky resumé všech vtípků a pohodové písničce Our House. Je to podívaná především o vztahu dvou lesbiček, kterým naruší idylku chlap. Má to do sebe o něco více dramatu než komedie. Mark Ruffalo rozdává úsměvy na celé kolo a kompletně celá herecká parta předvádí dobře odvedenou práci. Silné 3 *

Lítám v tom (2009)

Samotář George Clooney, podávající standardní výkon, lítá neustále z místa na místo a dává výpovědi s občasným románkem bokem. Nic více, nic méně.. Anna Kendrick v prozatím nejvýraznější roli docela dobře doplňovala ale to je vše.. Svým způsobem to není špatný film, jenže na mě příliš hluchých nic neříkajících míst. Díky svému námětu nemusí upadnout v zapomnění. 60%