Surviving Sid (2008)

Náhodou místy vtipnější než Doba ledová nebo příběhy se Scratem. Jestli máš přírodu rád, drž od ní lenochoda dál.

Scratovo dobrodružství (2002)

Jeden z prvních Scratových příběhů. Možná ne úplně tak dobré jako například No Time for Nuts nebo Continental Crack-Up ale určitě originální. Jak se říká, kdo chce moc, nemá nic..

Scrat's Continental Crack-Up: Part 2 (2011)

Prostřední vsuvka Doby ledové 4. Scrat svůj ořech neopustí ani kdyby mu měli oči vylézt z důlku. Nyní už podstatně slabší.

Scrat's Continental Crack Up (2010)

Začátek filmu Doby Ledové 4. Veveruška Scrat vlastně může za to, jak dnes svět vypadá :) Vcelku povedené a vtipné.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nejsem hlavní cílová skupina, takže prostě průměr. Jednička byla hrozně fajn, za to zbylé tři díly už jen jako průměrná zábava s lehce vyčnívajícím asi třetím dílem. Příběh obyčejný, nějakým těm fórkům jsem se taky moc neposmál, jen občas při nějaké parodické narážce. A Scrat už je klasika...

Policajt na odpis (2013)

Kriminálka se spoustu známými tvářemi a s propletenou dějovou linkou, postupně odkrývající osud jednoho strážníka. Blíž a blíž konci to začíná dávat hlavu a patu a je to z toho aspoň nějaký zážitek. Purcell začíná hrát v čím dal více větších nesmyslech.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Místy je to vtipnější než některé díly Big Bangu jak ho známé. Přesto jsem rád, že se to změnilo do nynější podoby. Penny chybí a Katie je o dost horší, Gilda by možná i zapadla. Je to takové tmavé, laciné a trochu to připomínalo některé anglické sitcomy, sázející především na humor.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Bylo fajn po dlouhé době zase nahlédnout do země Pána prstenů, ať už to udělal Jackson skrze peněz nebo protože to prostě chtěl. Jako fanda jsem za Hobita více než rád, ikdyž jsem měl menší obavy. Větší polovinu na zfilmovaném Tolikenovi mi dělá hlavně skvělá hudba (The Misty Mountains Cold) a krajina, přelety, které stále neomrzí. Vůči LOTR to je o něco slabší, nepřineslo to prakticky nic až tak zásadního (nic moc taky nepokazilo). Je to taková trpasličí pohádka s jedním odvážným Hobitem (Martin Freeman ho hraje dokonale). Časově by tady utekly klidně i tři hodiny. Neočekávaná cesta pomalu rozvinula příběh a nalákala na další dva díly. Prozatím jsem to hodnocení mírně nadsadil a počkám si, jak to bude působit jako celek.

Mrtví a neklidní (2013)

Buď mrtvá... Moc to přeháníš.. Strašně rozporuplný dojmy během sledování. To je tak uhozené až mě překvapuje jak to zafungovalo a po jednodenním rozložení myšlenek musím zvednout ještě o jednu hvězdu. Je to romantika na způsob R-(omea) a Julie (dokonce je tady i M-ercutio) ale není to Shakespeare ani Twilight. Je tam plno zoombies a přestřelek se stříkající krví ale není to žádný Úsvit mrtvých ani Walking Dead. Zároveň to popírá základní fakta o mrtvolách. Skvělé narážky. Napudrujem si "R" za zvuku Pretty Woman od Orbinsona nebo si při poslechu Bruce Springsteena zavzpomínáme na staré fotky. Mimochodem povedený soundtrack.