Firefly (2002) (seriál)

Kdybych zvolil průměrné hodnocení, asi bych Firefly ukřivdil. Kombinace sci-fi (loď) s westernem (většina planet) měla své zvláštní kouzlo. Potíž byla v nějakém hlavním záporákovi. Plenitelé snad v jedné epizodě, muži v modrých rukavičkách možná ve dvou. Aliance neškodná. Firefly dost uškodilo, že došlo jen na 14 epizod. Na postavy jsme si trochu více zvykal. Morena Baccarin pohlednější jako Adria. Adam Baldwin mi v Chuckovi sedl více. Jewel Staite a Nathan Fillion překvapili. Nic přelomového ale jednotlivé epizody rozhodně stojí za zkouknutí.

Krev na křídlech (2010)

Komorní snímek, kde vyčnívá zešitý Mickey a okřídlená Megan.. Celé to bylo nějaké uhozené..

Svítání (2009)

Poměrně zajímavý námět s upíry, kdy v podstatě od začátku filmu zaujímají vůdčí pozici na Zemi. Ujmout se Daybreakers schopnější režisér, více to rozvinout a udělat z toho popcornovou zábavu, nestěžoval bych si.. To, co udělali z postavy Isabel Lucas, si nezaslouží více hvězd ani náhodou...

Jackass 3 (2010)

Ultimátní řežba plná grcek a bolestným eskapád. Knoxville s partičkou jede v zarytých kolejích a stále baví tak proč ne. Hovnovej kokteil, poblitý kameraman, pití potu, čurání proti větru a mnoho dalšího :-)) Nic pro slabé povahy.

Black Books (2000) (seriál)

První setkání s Black Books mi příliš nadšení nepřineslo. Měl jsem chuť s tím seknout ale jsem rád, že jsem to neudělal. Na principu IT Crowd, jen s tím, že jste v knihovně, kde přísloví náš zákazník náš pán ani nehledejte :-) Black Books zaručuje dostatek smíchu. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec)

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Chmm tohle by mohlo mírně přesvědčit i zatvrzelejší osoby, které nevěří v mimozemský život. Tak geometricky dokonale přesné kruhy v obilí dokáže vytvořit z těží někdo chodící po této planetě a ještě během chvíle. Jen jedna věc jsou kruhy v obilí a Mayský kalendář o konci věku a druhá, zda se opravdu něco stane nebo jen otočíme kalendářem a pojedeme dál. Dokument pracoval ze strachem z neznáma, akorát po čase se začaly občas opakovat tytéž snímky, jak když Horst Fuchs prezentuje svůj výrobek a několikrát ho zopakuje. Osobně mě nejvíce zaujala tvář spolu s kódovaným vzkazem v poli a vměstnal do mě pocit, že jsem měl chuť si okamžitě pustit Jackass. Každopádně dost zajímavé zpracování.

Sindibád a Minotaurus (2011) (TV film) odpad!

Manu "Crixus" Bennettovi jsem postavu Sindibáda nevěřil ani na minutu. Vše nemusí zaručeně stát na vysokém rozpočtu. Seriál z roku 1996 jsem miloval. Tohle postrádalo humor. Suverénně otřesná kamera, střih, scénář a triky...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Půlnoční předpremiéra: Piráti z Karibiku: Na vlnách průměru. Nově odstartovaná trilogie přináší oproti třem předchůdcům pramálo nového. Nesou se ve stejném duchu jen s novým příběhem, záměnou několika herců a 3D. Největší předností byly akční mořské panny, které mě dokázaly probrat s doposud nudnějšího děje a užít si zbytek filmu. Jackove vtípky jako by mírně ustoupily do pozadí a Penélope se svým přízvukem jen potěšila... 65% A jen tak mimo téma, jak se ty mořské panny rozmnožují, když nemohou roztáhnout nohy? Ta mladičká Španělka byl povedený kousek .-)

Piraňa 3D (2010)

Stifler by to shrnul svými věhlasnými slovy: Baby a kozy, cecky a vemena, to bude ku*evská paráda. Do toho všeho rozežraná ohlodaná těla, na cucky roztrhané vnitřnosti za zvuku vypalovačky Bring the Noise od Benny Bennasiho. Aja potrvdil další řežbu, jaká se od něj očekává. Pěkná trubka, dík, pěkné dudy, dík.

Světová invaze (2011)

Jak řekl kamarád: Místo Michelle Rodriguez měl hrát Donutil.. Já bych se aspoň pobavil u docela nepřehledné nekonečné přestřelky