Muž ve stínu (2010)

Upřímně nepochopil jsem 2/3 filmu. První hodina mě ještě držela v napětí, postupem času jsem se do toho jaksi nedokázal vžít a vznikalo příliš mnoho informací. Atmosféra, krom vynikající hudby skoro nulová. Pro fandy různých teorií a podobně laděných filmů pravděpodobně větší zážitek...

Krok za krokem (1991) (seriál)

Ještě lepší než celý seriál je dabér kouďáka, ten by si zasloužil metál, huaahaaa, jojo strejdo Franku

TRON: Legacy 3D (2010)

100% digitální sci-fi. Právě z tohoto jsem měl obavy, jenž se naštěstí nenaplnili. Čas utíká rychle, spousta akce a hlavně ta hudba !! Doporučuji kino nebo plazmu.

Taková normální holka (1999)

Děj prach obyčejný a snadno předvidatelný. Uděláme z ošklivé holky královnu plesu, vsadíme se, holka je ráda, sázka se nečekaně proflákne, holka je smutná, atd.... Jako oddychovka neurazilo a zabavilo. Strašně moc známých herců ze začátku svých kariér.

Vánoční koleda (2009)

Docela by mě tady zajímal názor, hodnocení, jak to mají kategoricky rozděleno na imdb.com.. Například v rozmezí ve věku 5-12 let. Graficky poctivě zvládnutá práce, ale námět poměrně duchařský, strašidelný, skrblický :-) Nakonec se divákovi dostane to, co je správné. Jsem na vážkách mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pravděpodobně taky skrze sledování v červnu. O Vánocích si by si získala více na své atmosféře.

Barva noci (1994) odpad!

Prvotřídní kejda s Brucem Willisem. Formy odpadu můžou mít u mě různé druhy a tohle patří do skupiny nudných nezáživných filmů. Přes dvě hodiny neúnosný film. Klaním se těm, kteří se dodívali.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Best seriál #6 - - - 1. řada - Winter is coming...(84%) Knihy jsem nečetl, a jsem poznamenán čistě seriálem v původním znění. Hned úvodní sekvence odehrávající se za zdi a zbytek dílu mě nalákal na poctivou středověkou řežbu s různými netaktními boji o trůn. První řada nabídla převážně jen soupeření na úrovni velkohubých prohlášení, různé podpásovky a nečekané zvraty. Postupem času začaly díly gradovat, k dokonalosti už mi chybělo jen více bitev, které bohužel přišly v malém množství. (Může obsahovat spoiler). Menší rozbor epizod s mými oblíbenými nebo zajímavými momenty. 1. díl - 88% (Úvodní scéna, odhalení Lannisterů, Joffrey ještě jako slušňák) /// 2. díl - 78% (Daenerys, roztržka mezi Joffreym a synem řezníka) /// 3. díl - 84% (Viserys Targaryen ztrácí moc, taneční lekce se Syrio Forelem) /// 4. díl - 63% /// 5. díl - 80% (Ned Stark vs. Jaime Lannister, různá odhalení) /// 6. díl - 96% (Poslední záchvěv Joffreyho, odhalení Joffreyho Nedem, Viserys a jeho "zlatá koruna") /// 7. díl - 90% (Tywin na scéně, Joffrey králem, jednou zatroubení je vracející se hlídka, dvě zatroubení divocí a tři...) /// 8. díl - 80% (Zrada Neda Starka, Syrio Forel - co řekneme Bohovi smrti - dneska ne!) /// 9. díl - 84% (Tyrionova hra na pravdu, poprava Neda Starka) /// 10. díl - 100% (Napíchnuté hlavy - "nebo mi dá on tu tvoji..", Khal Drogo, povstání Khaleese a draci) - - - - - - - - - - 2. řada - A Clash of Kings (85%): První série byla kvalitativně vyrovnanější, co se týče postav propojené, semknutější. Druhá už začala být rozdělená, každý rod na svém písečku s vlastním příběhem jak získat trůn. Konečně došlo na nějakou tu bitvu. Záleží už hlavně na tom, kolik času a prostoru dostane různý rod a postava. Zda více oblíbenější nebo méně. Prozatím o chlup lepší. Škoda opět málo prostoru pro nemrtvé. 1. díl - 73% /// 2. díl - 75% (Daenerys v krizi, Theon Greyjoy poznává svou sestru) /// 3. díl - 86% (Tyrionova hra na odhalení, Přepadení skupiny s Aryou - Nikdy jsem neměl rád kuše, dlouho se nabíjejí) /// 4. díl - 86% (Roztržka mezi Joffreym a Tyrionem a následná vendeta Joffreyho s prostitukama, mučení krysama) /// 5. díl - 80% (Zabití Renlyho duchem, setkání Arye s Jaqenem) /// 6. díl - 100% (Greyjoy přebírá Zimohrad, Arya u stolu s Tywinem a Baelishem, Ygritte na scéně, Vzpoura na dvoře) /// 7. díl - 68% (Slovní popichování mezi Jonem a Ygritte) /// 8. díl - 88% (Jamie a Brienne, poslední jméno od Arye) /// 9. díl - 100% (kompletní věnování se bitvě a taktice) /// 10. díl - 98% (Proslov Greyjoye, rozloučení Arye s Valar Morghulis, mrtví na scéně) - - - - - - - - - - 3. řada - A Storm of Swords (80%): Třetí série prozatím nejslabší, ikdyž paradoxně se udály opět důležité zvraty. Kvalitativně nevyrovnané díly. První polovina bylo takové to tlachání o ničem. Třetí díl považuju za nejnudnější vůbec. Polovinu času strávená na Královském přístaviště nebo s Robbem a Catelyn. Závěr dílu zachraňovala zlomová událost pro Jaimeho Lannistera. Druhá polovina série už začínala nabírat dost na obrátkách. Daenerys je čím dál silnější, došlo ke změnám u Lannisterů a což mě potěšilo, jedna linie vymizela (neměl jsem je rád, hehe). Závěrečný díl po nabitém devátém už ničím nepřekvapil. 1. díl - 93% (Jon Sníh vidí obry, Neposkvrněni na scéně) /// 2. díl - 66% (Když už je kráva podojená, nejde ji narvat smetanu zpátky do těla.) /// 3. díl - 62% (Trapas při zapáleni loďky, Daenerys kšeftuje, Jaime přichází o ruku) /// 4. díl - 64% (Craster dostává za vyučenou, Daenerys se ujímá armády Neposkvrněných) /// 5. díl - 66% (Domluva Tywina a Cersei na provdání Sansy za Tyriona) /// 6. díl - 78% (Šplhání na zeď, Zabití prostituky) /// 7. díl - 100% (Daenerys opět mistrovsky vyjednává, Ufiknutí ptáka, Poštěkování mezi Ygritte a Jonem) /// 8. díl - 97% (Svatba Sansy, Pokus o zabití Daenerys Daariem Naharisem, Samova odvaha) /// 9. díl - 99% (Jon při prokazování oddanosti divokým, Přepadení města, Vyvraždění Starků na svatbě) /// 10. díl - 75% (Jedna z mnoha rozepří mezi Tyrionem a Joffreym, Ygritte stříli po Jonovi, Jaime zpátky v Králově přístavišti) - - - - - - - - - - 4. řada - All Men Must Die (82%): O tom, že Game Of Thrones patří k nejlepšímu co se vysílá už rozebírat nebudu. První tři díly podobné, dost slabý rozjezd, situaci zachraňovala až 2. polovina. Co se týče obsazení, je škoda jedné výměny herce a úmrtí mé nejoblíbenější postavy (Y.) :-( Nejnudnější línie byla pro mně s malým Brannem. Královo přístaviště (je ho více) si drží svou kvalitu a Zeď na severu dostala podstatně větší prostor, přesně jaký jsem čekal. Blondie si hrála stále na svém písečku, možná nejslabší série pro ní. Celkově, ač se to nezdálo po vlažném začátku se věci daly do pohybu a v další sérii se některé hlavní postavy posunuly o kus dál a začínají si nové životy. Jsem dost zvědav na rok 2015. 1. díl - 65% (Fuck the King - další jméno odškrtnuto) /// 2. díl - 66% (Smraďoch holí, popichovaní na svatbě, Joffrey padl) /// 3. díl - 66% (Divocí rabujou - paradox, toho chlapce neměl pouštět, Daenerysin výraz na čurající chlapa) /// 4. díl - 84% (Nemrtvý verbuje) /// 5. díl - 74% (Hodor, Přepadení Krasterovy pevnosti) /// 6. díl - 95% (Theon vypadá doslova po lobotomii, Daenerys rozlmouvá s lidmi, Soud s Tyrionem - podpásovka s Šej) /// 7. díl - 85% (Daario Naharis vypálil Jorahovi rybník, slizák Baelish to zkouší na Sansu, Lysa konečně odešla do věčných lovišť) /// 8. díl - 87% (Nahá Missandei, odhalení Jorahovy zrady, souboj Hora vs. Zmije) /// 9. díl - 100% (Ygritte :-() /// 10. díl - 94% (Brandon a záhadná holčička, Brienne vs. Ohař a Arya si jede sólo, Tyrion jako mstivý kat) - - - - - - - - - - 5. řada - Valar Morghulis (83%):S další řadou přišlo o život pár dalších hlavních postav a jejich linií. Kompletně byl vynechán Bran, to mi až tak nevadilo. Části s Daenerys parádně oživili Synové Harpyje, stejně jako Noční hlídku bitva s mrtvými. Mirné zklamání z Arye a Jaqena, čekal jsme více než ty jejich meditace. Aspoň si odškrtla další jméno. 1. díl - 67% (Tyrion má novou motivaci, poprava Mance) /// 2. díl - 78% (Zabíjení trpaslíků, volba noční hlídky, Jaqen H'ghar na scéně) /// 3. díl - 66% (Jon porcuje, Vrabčáci získávají na síle, "k čemu majetek, když umím rozesmát ženu") /// 4. díl - 84% (Konečně Dorne, Neposkvrnění s Harpyjema v uličce) /// 5. díl - 85% (Sansa potkává Theona a zábavná večeře, Červ a MIssandei, Kamenní lidé) /// 6. díl - 88% (Tyrion si zachraňuje život, boj s Dornskými děvčaty, svatba Sansy) /// 7. díl - 66% (Cersei a Sanse teče do bot, Tyrion se setkává s Daenerys, dražba) /// 8. díl - 100% (Bitva ve Tvrdodomově) /// 9. díl - 99% ("Věřím na dvě šance, ale na tři už ne", upálení ehh :/, Harpyje v aréně) /// 10. díl - 95% (Smrt pár hlavních postav a jedné krásky, Sansa s Theonem budou potřebovat Hodora, Cersei bude pěkně nasraná) /// RECAP: S02 (best) - S01 - S05 - S04 - S03 (worst)

Serenity (2005)

Lahůdka. Takhle by měli vypadat seriálové filmy. Serenity měla vše, co mi u zkráceného seriálu chybělo. River konečně předvedla co v ní je. Spousta nečekaných momentů, překvapení a akčních scén v lepším filmovém zpracování.

Cyborg 2 - Skleněný stín (1993) odpad!

Minimálně o třídu horší než odpadový Kyborg s Van Dammem. Kruté začátky Angeliny :)

Opravdová kuráž (2010)

Jako pokus o znovu oživení žánru dobré, přelomové určitě ne. Zapomeňte na přestřelky ala 100 mrtvých banditů a indiánů. Těch je tady všehovšudy 2-3 a True Grit na nich nestojí. Čeho je tady moc, je ukecanost. Občas už jsem některé dialogy vypouštěl a pozoroval krajinu. Malá odhodlaná Hailee Steinfeld trumfla jak Damona tak Bridgese. Klaním se.